۰ تا ۱۰۰ مهاجرت به پرتغال از طریق اخذ ویزای d7( اقامت پرتغال با تمکن مالی )+شرایط و مدارک لازم در سال ۲۰۲۱

 • تعداد بازدید : 734
 • مدت زمان مطالعه : دقیقه
ویزای d7 پرتغال یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال

مزایای اخذ ویزای D7 ( ویزای تمکن مالی یا بازنشستگی پرتغال) چه چیز های هستند؟

می‌دانید که مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی محبوبیت بالایی پیدا کرده است. افرادی که می‌خواهند از دوران بازنشستگی خود در کشوری متفاوت لذت ببرند، ویزای خود حمایتی پرتغال را انتخاب می‌کنند.

از مزایای مهاجرت به پرتغال می‌توان به:

 • سفر به ۱۸۶ کشور بدون ویزا
 • دسترسی به سیتم آموزش عالی در سطح جهانی
 • آب و هوای پایدار.
 • امنیت.
 • زیرساخت مناسب.
 • خدمات درمانی عمومی عالی،
 • نقاط دیدنی،
 • هزینه‌ پایین زندگی
 • غذای عالی

اینها تنها بخش کوچکی از مزایای اقامت پرتغال هستند که باعث شده اقامت پرتغال با تمکن مالی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به مقصدی رویایی برای شهروندان خارج از اروپا تبدیل شود.

با این حال، نمی‌توانیم مزایای حاصل از اقامت در پرتغال را تنها به داخل این کشور محدود کنیم. به عبارت دیگر دریافت اقامت پرتغال امکان لذت بردن از دیگر کشورهای اروپا را نیز فراهم می‌کند.

امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا از برجسته ترین مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

در نتیجه‌ی چنین جاذبه‌هایی (علاوه بر بسیاری از موارد دیگر)، مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی روز به روز افزایش می‌یابد. افرادی که در جستجوی کیفیتی از زندگی به پرتغال مهاجرت کرده‌اند که اغلب در کشورهای خود تجربه نمی‌کنند.

ویزای d7 پرتغال یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال
آسان ویزا

 

 

ویزای D7، ویزای تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی پرتغال چه نوع ویزای است؟

همه چیز در مورد مزایای ویزای کشور پرتغال

ویزای D7 (درآمد غیرفعال) ویزای ویژه‌ای است که به افراد خارجی  اجازه اقامت موقت در کشور پرتغال می‌دهد.  این اجازه اقامت به ویژه مناسب بازنشستگان، سرمایه‌گذاران، افراد دورکار و فریلنسرهایی است که با درآمد خودشان زندگی می‌کنند. به همین دلیل به آن ویزای درآمد غیرفعال نیز گفته می‌شود. درآمد غیرفعال شامل درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها، حقوق بازنشستگی، اجاره دریافتی از املاک و مستغلات و برخی موارد دیگر است. در حقیقت شما باید ثابت کنید که حداقل درآمد لازم برای زندگی در پرتغال را دارید.

این ویزا همچنین برای افراد دورکار و فریلنسرها مناسب است. علی رغم اینکه این ویزا اغلب تحت عنوان «ویزای درآمد غیرفعال» شناخته می‌شود، بسیاری از متقاضیان اقامت پرتغال d7 افراد دورکار، فریلنسرها و کارآفرینان هستند. اما صرف نظر از اینکه آنها فعالانه یا غیرفعالانه درآمد خود را به دست می‌آورند، وجه مشترک این افراد این است که آنها منبع درآمد خود را به پرتغال می‌آورند.

آسان ویزا

میزان درآمد مورد نیاز برای اخذ ویزای D7 پرتغال چقدر می باشد؟

برای دریافت ویزای خود حمایتی پرتغال درآمد شما باید معادل حداقل حقوق در پرتغال باشد که ۶۳۵ یورو در ماه است. اما تجربه بسیاری از مردم نشان می‌دهد كه حداقل درآمد ۱۰۰۰ یورو در ماه واقع‌بینانه‌تر است.

این موضوع منطقی به نظر می‌رسد چراکه هدف از این ویزا جذب افرادی است که بتوانند از پس هزینه های زندگی خود برآیند، بنابراین هرچه درآمد شما از حداقل حقوق کشور پرتغال بیشتر باشد، شانس بیشتری دارید.

لازم به ذکر است که اگرچه ۶۳۵ یورو متوسط هزینه زندگی در پرتغال است، اما زندگی در جایی مانند لیسبون یا پورتو با ۶۳۵ یورو بسیار دشوار است. زیرا غیر از اجاره و غذا، هزینه‌های دیگری از جمله بیمه درمانی (حداقل در ابتدا) و تأمین اجتماعی نیز دارید.

با وجود اینکه در ویزای D7 پرتغال تمرکز زیادی روی بازنشستگان وجود دارد، این ویزا محدودیت سنی یا شروط بهداشتی ندارد.

اعضای خانواده مانند همسر و فرزند نیازی به تأمین درآمد ماهانه ۱۰۰۰ یورو ندارند. برای همراه داشتن همسر ۵۰% حداقل درآمد و هر فرزند ۳۰% حداقل درآمد به رقم اولیه افزوده می‌شود. اعضای خانواده متقاضی اصلی اقامت پرتغال d7 ، براساس قانون الحاق خانواده، مجوز اقامت دریافت می‌کنند.

آسان ویزا

 

 

 چه اختیارات و مجوز هایی متوانید با ویزای D7 کشور پرتغال داشته باشید؟

ویزای d7 پرتغال یا همان ویزای تمکن مالی پرتغال

کارهایی که می‌توانید با داشتن ویزای D7  انجام دهید شامل موارد زیر است:

 • می‌توانید در پرتغال زندگی کنید.
 • می‌توانید داخل اتحادیه اروپا سفر کنید.
 • می‌توانید به صورت آزاد یا از راه دور برای شرکت های دیگر کشورهای اتحادیه اروپا کار کنید.
 • حق استفاده از خدمات بهداشتی، آموزشی و سایر خدماتی را دارید که مردم پرتغال در دسترس دارند.
 • پس از دریافت اقامت دائم، می‌توانید در پرتغال هم درخواست کار بدهید.
 • می‌توانید از حوزه شنگن خارج شوید اما این کار به تعداد محدودی قابل انجام است.
 • لازم نیست هر ۹۰ روز از شنگن خارج شوید.
 • امکان استفاده از خدمات درمانی عمومی
 • امکان استفاده از خدمات آموزشی ملی پرتغال و مدارس
 • انجام هرگونه فعالیت کاری به عنوان یک متخصص مستقل
 • امکان استفاده از تحصیلات فنی و حرفه ای کشور پرتغال
 • امکان استفاده از سیستم حقوقی پرتغال و محافظت شدن توسط قانون.
آسان ویزا

 

 

 

 چه محدودیت های با دارا بودن ویزای D7 کشور پرتغال شامل حال شما خواهد شد؟

محدودیت های ویزای d7 پرتغال

محدودیت ها که با دار بودن ویزای D7 پرتغال شامل حال شما می شود عبارتند از:

 • نمی توانید به کشور دیگری در اتحادیه اروپا بروید.
 • نمی‌توانید بیشتر از زمان مشخصی خارج از پرتغال بمانید.
آسان ویزا

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای D7 کشور پرتغال نیستند؟

 • کسانی که اهل کشورهای داخل اتحادیه اروپا، EEA  یا سوئیس هستند (این افراد به طور خودکار حق اقامت در پرتغال را دارند).
 • کسانی که محکومیت کیفری خاصی دارند (به طور معمول کسانی که جرمی مرتکب شده‌اند که در پرتغال هم مجازات زندان در پی دارد).
 • کسانی که راهی برای تأمین هزینه‌ زندگی خود ندارند.
آسان ویزا

مزایا و معایب زندگی در پرتغال پس از دریافت ویزای D7 پرتغال

با این حال، زندگی در پرتغال گل و بلبل هم نیست. مشکلاتی مانند زمستان‌های مرطوب و بارانی، سرمای آب‌های اقیانوس اطلس، ریتم کند زندگی و برخی موارد دیگر وجود دارد.

دانستن نکات مثبت و منفی به شما این شانس را می‌دهد تا آنها را روی دو کفه ترازو گذاشته و بفهمید که آیا پرتغال کشور مناسب شماست یا نه؟

آسان ویزا

مزایای زندگی در پرتغال که به شما برای دریافت ویزای D7 انگیزه می دهند

لیست کردن مزایای پرتغال آسان است. پس از مهاجرت به پرتغال، احتمالا می‌توانید ده‌ها مورد تغییر مثبت در زندگی خود را نام ببرید. مزایای اصلی به شرح زیر است:

۱. آب و هوا

هرچند آب و هوا می‌تواند یکی از نکات منفی زندگی در پرتغال نیز باشد، نمی‌توان به راحتی از آن گذشت. هوای عالی اغلب دلیل اصلی افراد برای انتخاب پرتغال است. بنابراین باید حداقل یکی دو خط در ستایش از آفتاب پرتغال اضافه کنیم.

پرتغال آب و هوای متنوعی دارد. با رفتن به سمت جنوب این کشور، تابستان‌های گرم‌تر و زمستان‌های معتدل‌تری خواهید یافت.

اگر هوای کاملا گرم را ترجیح می‌دهید، از خط ساحلی اقیانوس اطلس به سمت بخش‌های مرکزی این کشور زیبا بروید. در تابستانِ این مناطق آدم می‌پزد!

در مناطق گرم‌تر مانند حوزه رودخانه گوادیانا، بالاترین دمای تابستان به بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. از طرف دیگر، در شمال کشور برف در زمستان معمول است و دما می تواند به منهای ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش پیدا کند.

۲.قیمت پایین زمین

ارزان ترین املاک اروپا را در پرتغال پیدا می‌کنید. به طور کلی خرید مسکن در پرتغال راحت است و سرمایه گذاران می‌توانند از اجاره بها درآمد بیشتری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کسب کنند.

قیمت خانه‌ها دور از مناطق سیاحتی و ساحل، شما را بیش از پیش متعجب خواهد کرد. می‌توانید در برخی شهرهای مرکزی و روستاهای جذاب خانه بگیرید و با ماشین فاصله کمی از شهرهای بزرگ و سواحل داشته باشید.

به عبارت دیگر بیشتر به دنبال خانه‌های سنتی باشید تا خانه‌های سیاحتی که امکانات کامل و پیشرفته دارند. با این وجود اگر خوب بگردید، مطمئناً می‌توانید یک ملک ارزان قیمت پیدا کنید.

 

ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی کشور پرتغال

۳.زیبایی های طبیعت در پرتغال

خط ساحلی در پرتغال بسیار زیباست. این کشور کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و گاها در زمستان میزبان طوفان‌های شگفت‌انگیزی است. این طوفان‌ها باعث ایجاد صخره‌ها و ستون‌های سنگی خیره‌کننده‌ای شده است.

پرتغال برای دوستداران پیاده‌روی یکی از بهترین کشورهای جهان است. در تابستان، سواحل زیبای مرز غربی کشور، موقعیت‌های فراوانی برای کاوش و لذت بردن ایجاد می‌کنند.

دور از ساحل، پرتغال پر از کوه و دشت است. پارک‌های ملی، دریاچه‌ها، باغ‌های زیتون و رودخانه‌ها، پرتغال را از نظر جغرافیایی به کشوری افسانه‌ای بدل کرده است.

۴.اوج لذت موج سواری

پرتغال تقریباً ۵۰۰ مایل (۸۰۰ کیلومتر) خط ساحلی دارد. با این حال یکی از واقعیت‌های کمتر شناخته‌شده‌ی پرتغال این است که این کشور چقدر مقصد موج سواریِ خوبی است.

در واقع، پرتغال بهشت موج سواران است. بین افراد حرفه‌ای معروف است که پرتغال ۳۶۴ روز مناسب موج سواری دارد!

اگر عاشق موج سواری هستید یا قصد دارید به آن بپردازید، اگر فرزندان یا نوه‌هایتان این نوع سرگرمی را دوست دارند، به پرتغال بروید و از فرصت‌های خارق العاده آن در موج سواری استفاده کنید.

۵.آرامش در سبک زندگی

ریتم زندگی در پرتغال آرام و بدون استرس است. زمان می‌برد تا به آن عادت کنید اما همین که دیگر از طول کشیدن کارها اذیت نشدید، می‌بینید که رویایی به حقیقت پیوسته است.

به یاد داشته باشید، دلیلی برای عجله کردن نیست. نگران نباشید و لیوان پورت (نوعی نوشیدنی) را سر بکشید؛ این روش سالم‌تری برای زندگی است.

غذاهای لذیذ پرتغالی- اسان ویزا

۶.غذای سالم

وقتی بحث زندگی سالم باشد، هیچ چیز بهتر از غذاهای پرتغالی و عادات غذایی آنها نیست.

بازار کشاورزان در پرتغال برای عاشقان غذا بسیار لذت‌بخش خواهد بود. محصولاتی تر و تازه با قیمت بسیار مناسب هر روز عرضه می‌شود.

پرتغالی‌ها بیشترین مصرف ماهی در اروپا را دارند. انواع ماهی‌های تازه به طور روزانه در بازارهای محلی به فروش می‌رسد. در نتیجه تنوع غذاهای دریایی نیز در رستوران‌های پرتغالی بسیار زیاد است.

فراوانی آفتاب در این بخش از جهان به این معنی است که میوه و سبزیجات و سایر محصولات تازه با قیمت پایین همیشه در دسترس است.

۷.آمار کم جرم و جنایت

پرتغال هفدهمین کشور امن جهان شناخته شده است. جرایم خشن نادر است و جرایم کوچک تا حد زیادی محدود به نزاع‌های خیابانی در فصل شلوغ گردشگری است. تمام شهره‌های اصلی و بزرگ و بیشتر شهرهای کوچک پرتغال در رده‌ی شهرهای بسیار امن جهان هستند.

۸.هزینه پایین زندگی

هزینه زندگی در پرتغال کمتر از انگلستان است و در کل اروپای غربی بی‌نظیر است. در واقع، هزینه زندگی در پرتغال به طور متوسط ۳۰ درصد کمتر از دیگر کشورهای منطقه است.

در پرتغال به راحتی می توانید سبک زندگی معمول خود را با هزینه کمتری ادامه دهید و سرمایه‌ای نیز برای تأمین ثروت خانواده پس‌انداز کنید. یا اگر می‌خواهید مجلل زندگی کنید، با همان پولی که در انگلیس خرج یک زندگی معمولی می‌کنید، زندگی بسیار راحت تری را در پرتغال داشته باشید و به تجملاتی بپردازید که همیشه می‌خواستید امتحان کنید.

 

زندگی آرام درکشور پرتغال ویزای d7 scaled

۹.غنای میراث فرهنگی

از نظر فرهنگی، پرتغال کشور ثروتمندی است.

همه چیز برای جلب رضایت ذهن‌های کنجکاو وجود دارد: موسیقی، تئاتر، اپرا، معماری، جشنواره‌ها و نمایش‌های متعدد، برپایی موزه و رویدادهای فرهنگی در تمام طول سال. هنگام زندگی در پرتغال بسیار دشوار است که حوصله‌تان سر برود.

۱۰.پرتغال، بهشت گلف

بدون شک پرتغال میزبان بهترین زمین‌های گلف در اروپا است. پرتغال بهشت گلف بازان واقعی است.

اگر به گلف علاقه دارید، توانایی پرداخت هزینه‌های سالیانه این ورزش را دارید و می‌خواهید زندگی خود را صرف دشت‌های سبز گلف کنید، پرتغال باید گزینه شماره یک شما برای مهاجرت باشد.

تنها ۷۰ زمین گلف در پرتغال وجود دارد و تعداد کل اعضای باشگاه گلف کمتر از ۲۰۰۰۰ نفر است. اما با وجود این اعداد متوسط، کیفیت دوره‌ها بسیار بالا است و محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد برتر گلف به طور مداوم در حال افزایش است.

چه یک بازیکن باتجربه باشید و چه یک مبتدی، یک زمین گلف در پرتغال مخصوص شما پیدا می‌شود. با چیدمان‌های درخشانی که می‌توانید مهارت‌های خود را تقویت کنید، بازی خود را بهبود ببخشید و نواقص کارتان را برطرف کنید.

آسان ویزا

معایب زندگی کردن پس از اخذ ویزای D7 پرتغال چه مواردی می باشند؟

مزایای ویزای d7 پرتغال

۱.هیچ عجله‌ای درکار نیست.

مزیت ریتم کند زندگی را به یاد دارید که در بخش قبل به آن اشاره کردیم؟ خوب، این مسئله یکی از بزرگترین چالش‌ها برای خارجی‌هایی است که به مدیترانه نقل مکان می‌کنند.

در ابتدا، برای کسانی که از کشورهایی با سرعت و استرس بالا مانند انگلستان می‌آیند، مثل یک کابوس است زیرا انجام هر کار ساده‌ای بسیار طول می‌کشد.

صف بانک می‌تواند کیلومترها طولانی شود، زیرا کارکنان در مورد هر چیزی با هم و با مشتریان گپ می‌زنند و مشتریان نیز با هم سرگرم گفتگو می‌شوند.

ممکن است دو اتومبیل در یک جاده‌ی باریک روستایی کنار هم بایستند و راننده‌هایشان در مورد مسائل خانوادگی خود بحث کنند در حالی که اتومبیل‌های دیگر صبورانه پشت سر آنها منتظر هستند.

اما نگران نباشید و استرس نگیرید، فقط باید بپذیرید زندگی شما از این به بعد این شکلی است. اینجاست که نکته بعدی مطرح می‌شود: فرهنگ فادو.

۲.تقدیرگرایی پرتغالی یا فرهنگ فادو

آن آهنگ‌های مالیخولیایی و غم انگیز موسیقی فادو بیانگر تمام جهان‌بینی پرتغالی‌ها است. نگرشی در موسیقی، ادبیات و حتی نحوه صحبت کردن پرتغالی‌ها.

این فرهنگ با مالیخولیا، تسلیم و اعتقاد به سرنوشتِ پیش‌بینی‌ناپذیر شناخته می‌شود. به طور خلاصه این فرهنگ می‌گوید زیاد تقلا نکنید، زیرا احتمالاً عاقلانه‌تر است که با جریان حرکت کنید و تسلیم سرنوشت شوید.

پرتغالی‌ها می‌گویند oxalá، به معنای «امیدوارم/ اگر بشود»، که بیانگر فرهنگ فادو است (چیزی شبیه به انشالله ما ایرانی‌ها).

زندگی در پرتغال به معنای پذیرش فرهنگ فادو و لذت بردن از داشته‌هایتان است.

البته می‌توانید برای پیش بردن کارهایتان برنامه‌ریزی کنید و برخی اقدامات را انجام دهید، اما بیش از حد خود را درگیر نکنید. زیاد نگران نباشید؛ امور خودبخود پیش می‌روند، انشالله!

 

 

 

 

۳.زبان پرتغالی برای یادگیری بسیار سخت است.

زبان سخت کشور پرتغال ویزای بازنشستگی

سخت‌ترین مسئله‌ای که در پرتغال با آن روبرویید، زبان است. پرتغالی زبان پیچیده و دشواری است و بسیاری از مهاجران در تلاشند که چیزی فراتر از الفبا و مکالمات روزمره یاد بگیرند.

اگر در مناطق شهری پرجمعیت در کنار مهاجران پرشمار، شهروندان بین المللی و پرتغالی‌های حرفه‌ای زندگی کنید، می‌بینید که خیلی‌ها به انگلیسی صحبت می‌کنند. به عنوان مثال، آلگاروه به لطف مهاجران بین المللی به سرعت در حال چندملیتی شدن است.

با این حال، اگر با تلاش و پشتکار، مهارت‌های زبانی خود را از حد یک خرید ساده فراتر ببرید، پاداش بزرگی به دست خواهید آورد. در محله‌تان احترام زیادی به شما خواهند گذاشت و دوستان زیادی پیدا خواهید کرد. در نتیجه به خوبی در جامعه محلی پذیرفته خواهید شد.

۴.کارهای اداری

بوروکراسی در پرتغال موضوعی جدی است. فقط برای انجام یک کار اداری ساده، حجم زیادی از کاغذ بازی و ساعت‌ها ایستادن در صف وجود دارد که می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا باشد.

با این حال، اگر قبل از انجام هر کاری خود را آماده کنید –از مالیات اتومبیل گرفته تا افتتاح حساب بانکی جدید- مشکلی نخواهید داشت.

۵.رانندگی

رانندگی مردم محلی در پرتغال در ابتدا شما را شوکه خواهد کرد. اما بسیاری از مهاجران حکیمانه به شما توصیه خواهند کرد: «به زودی به آن عادت می‌کنید». ماه اول کمی مراقب خود باشید، بعد خدا بزرگ است!

 

آسان ویزا

روند دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال یا همان ویزای d7 پرتغال به چه شکل است.

بیشتر افرادی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق ویزای D7 را دارند، به این دلیل چنین هدفی را پیش گرفته‌اند که بتوانند در این کشور زیبا زندگی کنند، آزادانه در اتحادیه اروپا به سفر بپردازند و در نهایت اقامت دائم پرتغال و شهروندی این کشور را به دست آورند.

کل این پروسه را می‌توان در ۶ گام کلی طی کرد:

دریافت ویزای D7 > اقامت D7 > تمدید اقامت > تمدید اقامت مجدد > اقامت دائم > شهروندی

 

مراحل دریافت اقامت دائم و شهروندی پرتغال از طریق ویزایd7
آسان ویزا

 پروسه دریافت ویزای D7 پرتغال به چه شکل است؟

پروسه دریافت این ویزا معمولا بین ۳ تا ۶ ماه به طول می‌انجامد. کارهای اداری و جمع‌آوری مدارک لازم برای این کار می‌تواند کاری زمان‌بر و طولانی باشد. متقاضی باید برای دریافت این ویزا در کنسولگری پرتغال درخواست خود را ثبت کند. دریافت نوبت کنسولگری نیز ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد، بنابراین بهتر است از قبل به فکر رزرو نوبت باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای D7 به شرح زیر است:

 • فرم اپلیکیشن(درخواست ویزا)
 • پاسپورت معتبر (دارای حداقل یک سال اعتبار)
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی
 • حساب بانکی در پرتغال
 • انگیزه‌نامه‌ای که متقاضی در آن شرح دهد چرا به اقامت در پرتغال علاقه‌مند است
 • مدارک مالی برای اثبات درآمد ثابت و یا پس‌انداز کافی
 • مدارک مربوط به محل اقامت (ملک خریداری شده یا اجاره شده، یا دعوتنامه از سوی شخصی ساکن در پرتغال)
 • مدارک مربوط به عدم سوء سابقه
 • بیمه درمانی ( با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو)
 • اظهارنامه‌ی ۶ ماهه‌ی بانکی
 • مدارک مربوط به دارایی‌ها و پس‌انداز (در صورت داشتن درآمد مکفی، الزامی نیست اما کمک زیادی می‌کند)

سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که:

اگر برای دریافت ویزای D7 نیاز به خرید یا اجاره مسکن در پرتغال است، چگونه باید چنین کاری را انجام داد؟

واقعیت این است که این مساله یکی از پیچیدگی‌های پروسه دریافت اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی است و راه دیگری برای آن وجود ندارد. لذا متقاضی دو راه در پیش دارد.

راه اول:  این است که متقاضی از طریق دیگری به پرتغال سفر کند و در آنجا ملکی خریداری یا اجاره کند که آن هم دشواری‌های خاص خود را دارد، خصوصا برای ما ایرانیان.

راه دوم:  این است که از طریق یک وکیل مطمئن، تمام مراحل افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی NIF و خرید یا اجاره ملک را انجام دهد.

آسان ویزا
در آمد لازم برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

میزان درآمد مورد نیاز برای اخذ ویزای d7 پرتغال چه مقدار می باشد؟

متقاضی باید قادر باشد به نحوی ثابت کند که درآمد ثابت و کافی برای مدت زمانی که در کشور پرتغال را دارد و به طور منظم  این درآمد به حسابش واریز می‌شود.

در حال حاضر حداقل درآمد کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی یک نفر در پرتغال ۷۴۷ یورو در ماه است. اما بهتر است برای حصول اطمینان از قبول شدن درخواست اقامت از طریق تمکن مالی، بتوانید اثبات کنید که شما به طور متوسط حداقل ۱۰۰۰ یورو در ماه درآمد دارید، در صورتی که شما متاهل باشید، ۵۰ درصد به این مبلغ اضافه خواهد شد. و برای هر فرزند ۳۰ درصد.

به طور مثال، یک خانواده ۳ نفره باید حداقل ۱۸۰۰ یورو در ماه درآمد غیرفعال داشته باشند.

درآمد غیر فعال به این چه درآمد هایی گفته می شود؟

درآمد هایی که بدون حضور شما در ایران به دست می آیند به طور مثال: درآمد حاصل از سود سرمایه گذاری، اجاره املاک و یا سود حاصل از سپرده بانکی  یکی از راه‌های اثبات چنین در آمد های غیر فعال این است که به عنوان مثال، در اظهارنامه بانکی ذکر شود که درآمد بازنشستگی ثابتی و یا اجاره ملک مشخصی به طور منظم به حساب شما وارد می‌شود. در بحث اخذ اقامت از طریق بازنشستگی هرچقدر مدارک و کاغذبازی بیشتری ارائه شود خیلی به نفع شما می باشد، بنابراین بهتر است مطمئن شوید که تا جای ممکن تمام مدارک و اسناد قابل ارائه را جمع‌آوری کنید تا شانس بیشتری برای دریافت ویزای D7 پرتغال داشته باشید.

 

 

میزان پس انداز لازم برای اخذ ویزای d7 پرتغال چه مقدار باید باشد؟

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

برای به دست آوردن اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی، اثبات داشتن پس‌انداز کافی می‌تواند کمک زیادی به انجام پروسه اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی شما نمایید، به طوری که در صورتی قطع شدن درآمد غیر فعال شما در ایران، پس‌اندازی دارید که بتوانید  از طریق این پس انداز هزینه‌های زندگی در پرتغال را پوشش دهید.

با این اوصاف این پس انداز کافی از دید اداره مهاجرت کشور پرتغال برای اخذ اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری برابر با حداقل هزینه های لازم برای زندگی در پرتغال در ماه ضرب در تعداد ماه‌هایی  که می خواهید در کشور پرتغال اقامت داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر هزینه های زندگی شما ماهانه به طور متوسط ۱۵۰۰ یورو در ماه باشد و می‌خواهید برای اقامت پرتغال از طریق D7 به مدت ۱۲ ماه اقدام کنید، باید پس‌اندازی برابر با ۱۸۰۰۰ یورو داشته باشد.

لازم به یادآوری است که برای دریافت ویزای پرتغال از طریق بازنشستگی، داشتن این پس‌انداز الزامی نیست، اما امتیاز بسیار بزرگی به حساب می‌آید.

آسان ویزا

نحوه اثبات داشتن محلی برای زندگی در پرتغال برای اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی 

برای بسیاری از متقاضیان، امکان خرید ملک در پرتغال وجود ندارد، اما می‌توان آپارتمان یا خانه‌ای را در این کشور اجاره کرد. رزرو هتل یا خانه مسافر از سوی اداره مهاجرت پرتغال قابل قبول نیست، بنابراین شما باید حداقل مدارک مربوط به اجاره آپارتمان یا خانه را به کنسولگری پرتغال ارائه داهید.

همچنین اگر شما دوستانی داشته باشید که ساکن پرتغال باشند، می‌تواند از آن‌ها بخواهید تا دعوتنامه‌ای برای شما تنظیم کنند که در آن ذکر شده باشد که شما (و اعضای خانواده‌اتان ) می‎توانید در منزل آنان اقامت داشته باشید.

این بخش از پروسه دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی، بدون شک یکی از دشوارترین قسمت‌هاست، بنابراین توصیه می‌شود که حتما با یک وکیل یا مشاور آگاه در خصوص نحوه خرید یا اجاره ملک در پرتغال مشورت کنید.

آسان ویزا

آیا مدرک عدم سوء پیشینه جهت مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی برای همه متقاضیان مورد نیاز است؟

دریافت ویزای D7 پرتغال برای همه افرادی که دارای سوء سابقه کیفری نباشند امکان پذیر است. ممکن است استثناهایی نیز در این زمینه وجود داشته باشد، اما قانون کلی این است که برای دریافت این ویزا، شما باید فاقد سوء سابقه کیفری باشید. بنابراین شما  برای اخذ اقامت خود حمایتی پرتغال موظف هستید که از مراجع ذیصلاح، مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه خود را تهیه و به کنسولگری پرتغال ارائه نمایید.

بیمه درمانی مورد نیاز برای ویزای خودحمایتی پرتغال و حداقل سقف آن چه مقدار است؟

شما برای مدت زمانی که ویزای D7 پرتغال را دارید، نیاز به داشتن بیمه  خدمات درمانی درکشور پرتغال دارید،  تا هزینه‌های احتمالی درمان شما را در زمانی که در این کشور حضور دارید پوشش دهد.

معمولا پس از تبدیل ویزای D7 به مجوز اقامت D7، داشتن چنین بیمه‌ای الزامی نیست، اما ممکن است مقامات پرتغالی از شما بخواهند که بیمه تان را برای مدت یک سال تمدید نمایید. یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های بیمه برای دریافت اقامت پرتغال از طریق خودحمایتی، Cigna نام دارد.

به محض اینکه شما مجوز اقامتتان در پرتغال و کد مالیاتی NIF خود را دریافت کنید، می‌تواند از یکی از شرکت‌های بیمه پرتغالی خدمات بیمه خود را تامین کنید که ارزان‌تر و به صرفه‌تر است.

آسان ویزا

میزان هزینه و چارچوب زمانی لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی پرتغال چه مقدار است؟

جمع‌آوری تمام مدارک لازم برای این کار، ممکن است حدود یک ماه طول بکشد. توصیه می‌شود برای انجام هرچه دقیق‌تر و سریع‌تر این مرحله اطمینان حاصل کنید که تمامی مدارک را مطابق چک لیست سفارت به طور صحیح و کامل آماده کرده باشید.

برای اینکار حتما از یک مشاور یا وکیل آگاه و با تجربه استفاده کنید.

مراحل و اقداماتی که باید توسط کنسولگری و مراکز صدور ویزا کشور پرتغال انجام گیرد، حدود ۶۰ روز به طول می‌انجامد. این در صورتی است که تمام مدارک لازم برای این کار به درستی در اختیار کنسولگری قرار داده باشید. در صورت وجود نقص مدارک و یا ایراد در پر کردن یکی از فرم‌ها، این پروسه بسیار طولانی‌تر خواهد شد. چرا که با هر بار یافتن ایراد در مدارک ارائه شده، کنسولگری به شما اطلاع می‌دهد که برای تصحیح یا تکمیل مدارک در محل کنسولگری حضور یابید و این ایرادات را رفع نمایید.

هزینه‌ی خالصی که بابت ویزای D7 باید به دولت پرداخت کنید بسیار اندک می باشد، این هزینه بستگی به شرایط فردی شما دارد اما حداقل آن ۵۰ یورو و حداکثر آن ۳۰۰ یورو است.

هزینه‌های اصلی در روند دریافت اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی و اخذ ویزای D7 پرتغال مربوط به خرید یا اجاره ملک، بلیت هواپیما و حق‌الزحمه وکلا است.

 

آسان ویزا

پس از وارد شدن با ویزای خود حمایتی پرتغال برای تبدیل آن به اقامت موقت چه کارهایی باید انجام دهید؟

پس از اینکه شما موفق به کسب ویزای D7 پرتغال( یا همان ویزای خود حمایتی پرتغال) از سفارت شدید،  با این ویزا می‌تواند به کشور پرتغال سفر کنید، که این ویزا ۴ ماه اعتبار دارد.

پس از ورود به پرتغال گام بعدی این است که ویزای D7 خود را تبدیل به مجوز اقامت D7 یک‌ساله کنید، شما باید بلافاصله بعد از ورود به این کشور، در وحله اول یک وقت ملاقات با اداره خدمات مهاجرت پرتغال (SEF)  رزرو کنید و سپس در مرحله دوم یک حساب بانکی در پرتغال افتتاح کنید و پول‌های خود را به این حساب انتقال دهید، در مرحله آخر نیز برای دریافت کد مالیاتی NIF اقدام کنید.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای D7 شما تبدیل به مجوز اقامت تمکن مالی پرتقال شود، به عواملی مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل، شهری است که شما برای زندگی در پرتغال انتخاب کرده اید، به طور مثال در شهرهایی چون لیسبون و پورتو ممکن است دریافت نوبت SEF تا ۱۲۰ روز به طول بیانجامدکه دلیلش ازدحام درخواست‌ها در این دو شهر است. اما اگر درخواست شما در شهرهای کوچکتر و با جمعیت کمتر باشد، ممکن است حتی در کمتر از ۲۰ روز موفق به دریافت نوبت شوید.

آسان ویزا

 نحوه تمدید اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری بعد از گذشت یک سال به چه صورت می باشد؟

پس از پایان یک‌سال اقامت در پرتغال از طریق ویزای D7( ویزای خود حمایتی پرتغال)، شما باید اقامت تان را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کنید. پروسه تمدید اقامت پرتغال با تمکن مالی برای دوسال آینده بسیار شبیه اخذ اقامت یک‌ساله است. بزرگترین تفاوت این است که در این مرحله شما باید ثابت کند که درآمد ثابت یا پس‌انداز کافی برای ۲ سال آینده را دارید.

روند کلی به این شکل است که شما باید به نزدیک‌ترین مرکز خدمات مهاجرت پرتغال SEF مراجعه کنید و مدارک زیر را برای تمدید اقامت پرتغال از طریق بازنشستگی ارائه کنید که عبارتند از:

 • دو عدد عکس جدید با زمینه سفید.
 • مدارک مربوط به اقامت قبلی.
 • پاسپورت معتبر.
 • مدارک مالی که نشان بدهد شما توانایی تامین هزینه‌های خود در ۲ سال آینده دارید.
 • مدارک مربوط به محل زندگی در پرتغال (ملک خریداری یا اجاره شده).
 • ارائه مجوز به SEF برای بررسی سابقه کیفری در پرتغال.
 • مدارک مربوط به پرداخت مالیات.
 • مدارک مربوط به بیمه خدمات درمانی شما در کشور پرتغال.
آسان ویزا

شرط حضور در ویزای خود حمایتی پرتغال به چه صورت است؟

کسی که مجوز اقامت در پرتغال از طریق D7 را دارد، مکلف است که در ۲ سال اول اقامتش، حداقل ۱۶ ماه را در خاک پرتغال سپری کند. در ۳ سال بعدی نیز  شما باید حداقل ۲۸ ماه را در خاک این کشور زندگی کنید. همچنین در صورتی که ۶ ماه متوالی خارج از پرتغال به سر ببرید، ممکن است مجوز اقامت شما ملغی گردد.

پس از ۵ سال و با دریافت اقامت دائم پرتغال، شما موظفید که در یک بازه ۵ ساله، حداقل ۳۰ ماه را در خاک این کشور باشید. همچنین اگر بیش از ۲۵ ماه متوالی خارج از خاک پرتغال باشید، اجازه اقامت شما ممکن است باطل شود.

شایان ذکر است که این محدودیت‌ها و تعداد ماه‌هایی که متقاضی موظف است در خاک پرتغال سپری کند، تحت شرایط خاص و با ارائه دلایل و مدارک کافی و قابل قبول می‌تواند دستخوش تغییر شود. مثلا اگر شرایط کاری و یا شرایط غیر معمولی برای متقاضی رخ دهد که وی را ناچار به ترک خاک پرتغال کند

امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۱ میانگین: ۱]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است