تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور و ویزای یونان را در این صفحه میتوانید پیدا کنید

ویزای توریستی یونان
اگر با هدف گردشگری و تفریحی به یونان سفر میکنید. باید برای گرفتن ویزای توریستی یونان اقدام کنید.در این مطلب تمامی جوانب ویزای توریستی یونان را توضیح میدهیم
ویزای تجاری یونان
اگر برای هدف تجاری و یا شرکت در دوره آموزشی سفر میکنید نیاز به اخذ ویزای تجاری دارید.در این مطلب به صورت اختصاصی ویزای تجاری یونان را بررسی کرده ایم
ویزای دانشجویی یونان
به زودی در این قسمت مقاله جامع ویزای دانشجویی یونان قرارداده خواهد شد

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

✍ سفر به یونان 

یونان به  سبب وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان همواره مورد توجه گردشگران بوده است.  سالانه متقاضیان زیادی جهت بازدید از بناهای باستانی و مناظر زیبای طبیعی برای گردش و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. یونان کشور فلاسفه بزرگی چون سقراط و افلاطون ، دارای تمدن هزاران ساله و بنا های دیدنی دوران باستان است. 

قطعا شما هم جز افرادی هستید که قصد سفر به کشور یونان و اخذ ویزای یونان را دارید و این مقاله را برای مطالعه انتخاب کرده اید . پس تا پایان با آسان ویزا باشید تا قدمهای اصلی دریافت انواع ویزای یونان و  سوالات و مشکلات احتمالی به وجود آمده و راه حل های انها را برای شما توضیح دهیم.

چگونه وقت سفارت یونان بگیرم؟

 ویزای یونان برداشته شده است؟

 ادرس سفارت یونان در تهران کجاست؟

 انواع ویزای یونان کدامند؟

میتوانم ویزای یونان از ترکیه بگیرم؟

 شرایط ویزای توریستی یونان چیست؟

شهرهای توریستی یونان کدامند؟

و….

وخیلی سوالای دیگه که ممکنه در ذهن شما باشه پس همراه ما باشید و به جواب سوالاتتون برسید.

تعداد ویزاهای صادر شده از طرف کشور یونان در سالهای اخیر با فراز و نشیب هایی همراه بوده که میتواند دلایل اقتصادی و سیاسی و… داشته باشد 

نمودار زیر تعداد ویزای های صادر شده از طرف کشور یونان برای ایرانیان رو از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد.

✍چگونه برای درخواست ویزای یونان وقت رزرو کنم؟

 برای رزرو وقت درخواست انواع ویزای یونان با مراجعه به کارگزاری vfs یونان در تهران  با ساخت اکانت برای هر نفر با دادن مشخصاتی مانند نام – نام خانوادکی – تاریخ تولد – اعتبار پاسپورت – شماره پاسپورت و یک آدرس ایمیل معتبر برای ارتباط  سفارت با شما وفت خود را رزرو کنید. و همچنین تاریخ وقت تعیین شده از سوی سفارت به ادرس ایمیل ارائه شده ارسال میشود.
 نامه تاییدیه وقت ملاقات را چاپ و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.
 
در صورت تمایل میتوانید درخواست رزرو وقت را با کمترین هزینه و سریعترین زمان به گروه آسان ویزا بسپارید.

انواع ویزای یونان :

✈️ ویزای کوتاه مدت یا کمتر از ۹۰ روز:

ویزای شینگن یونان به دو نوع کوتاه‌ مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود، نوع کوتاه‎‌ مدت آن  برای اهداف گردشگری، سفرهای کاری و تجاری و یا بازدید از خانواده صادر می‌شود. این نوع ویزا همچنین  برای افرادی که قصد شرکت در دوره‌‌های آموزشی کوتاه‌ مدت، کارآموزی، کنفرانس،همایش، جلسات سازمانی و شرکتی و موارد مشابه دیگر برای حداکثر ۹۰ روز را داشته باشند صادر می‌گردد. در زیر به بررسی انواع ویزاهای یونان میپردازیم.
 
📌 ویزای توریستی:

این نوع از ویزای یونان مختص گردشگران است که قصد بازدید از کشور یونان برای مدت زمان کمتر از ۹۰روز را دارند، فرد دارنده ویزای توریستی نمیتواند برای اشتغال به کار یا تحصیل در کشور یونان بماند و به غیر از تفریح و بازدید تنها میتواند  از خدمات پزشکی بیمارستان استفاده کند.

اطلاعات کامل در مورد ویزای توریستی یونان را مطالعه کنید

📌 ویزای تجاری:

ویزای تجاری یونان یکی دیگر از ویزاهای  کوتاه مدت شینگن است که برای متقاضیانی که قصد تجارت با شرکتهای یونانی و یا شرکت در دوره های اموزشی  برگزارشده از شرکت یونانی را دارند صادر میشود.

 
  اطلاعات کامل  در مورد ویزای تجاری یونان را مطالعه کنید

✈️ ویزای بلند مدت یا بیشتر از ۹۰ روز:

 

با داشتن ویزای بلند مدت  یونان می توانید با درخواست اجازه اقامت وارد این کشور  شوید. این نوع ویزا  برای انواع مختلف درخواست  (مانند کار، تحصیل، آموزش و …)  صادر میشود و فقط برای مدت حداکثر یک سال اعتبار دارد. دارندگان ویزای ملی یونان باید پس از ورود به این کشور در اسرع وقت برای اخذ اجازه اقامت اقدام کنند.

📌 ویزای کاری :

 متقاضی درخواست ویزای کار یونان باید از یک کارفرمای یونانی دعوتنامه  داشته باشد. و همچنین با ارائه قرارداد کار و  پرینت حساب بانکی  ۶ ماه  اخیر و تمکن مالی  خود و گواهی پرداخت  مالیات بر درآمد  حقوقی اش، ویزای کاری را دریافت کند.

📌 ویزای خود اشتغالی :

این ویزا جزء ویزاهای سرمایه گذاری است. متقاضی  میتواند با راه اندازی یک کسب و کار در یونان، و با ارائه پروانه کسب و کار، پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیرو مدارکی مبنی بر پرداخت مالیات بر درامد خود ویزا ی خود اشتغالی را دریافت نمایید.

📌 ویزای تحصیلی :

این نوع ویزا مختص متقاضیانی است  که قصد تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاهی یونان را دارند . با ارائه نامه پذیرش از دانشگاه و سایر مدارکی که برای ویزای تحصیلی یونان مورد نیاز است اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنند.

✍مدت زمان پاسخگویی به ویزای یونان چقدر است؟

با توجه به مقررات شینگن، مدت زمان بررسی درخواست متقاضیلان  ۱۵ روزاست، اما مواردی این مدت ممکن است تا ۳۰ روز نیز زمان ببرد. در موارد خاص و زمانی که بررسی بیشتر یا مدارک بیشتری نیاز باشد این بازه زمانی ممکن است حداکثر تا ۶۰ روزنیز طول بکشد.

✍چگونه درخواست ویزای یونان خود را پیگیری کنم؟

زمانی که در خواست خود را  تحویل دادید  بعد از  مدت پاسخگویی تعیین شده  ایمیلی مبنی بر آماده بودن جواب ویزا به شما ارسال میشود اگر نمیتوانید به ایمیل دسترسی داشته باشید و ممکن است از طریق پیامکی که به تلفن شما ارسال میشود از اماده بودن جواب ویزای یونان  خود مطلع شوید  و همچنین شما می توانید وضعیت درخواست خود را به صورت انلاین از قسمت پیگیری درخواست ویزای یونان با شماره مرجع روی فاکتور دریافت شده  و نام خانوادگی خود پیگیری کنید.

دلایل رد درخواست ویزای یونان

  • ارائه دعوتنامه نامعتبر: دعوتنامه باید حداکثر ۳۰ روز قبل از زمان درخواست شما باشد  و حتما توسط دعوتکننده امضا شده باشد .
  • گردش حساب و تمکن مالی نامناسب: ارائه حساب بانکی نامعقول مثل واریزیهای بالا  در مدت زمان کوتاه که از نظر سفارت مورد قبول نیست و ممکن است باعث رد دخواست شما شود.
  • ارائه مدارک غیر واقعی: اسناد و مدارک ارائه شده به سفارت از همان ابتدا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت غیرواقعی و نامعتبر بودن درخواست شما رد خواهد شد.
  • عدم بازگشت به کشور: با ارائه مدارکی مبنی بر وجود دلایلی چون: وابستگی خانوادگی( فرزندان و همسر در ایران )،وابستگی های کاری(حقوق و مزایای مناسب در ایران،موقعیت مناسب شغلی در سالهای آینده ) یا ارائه ضمانت هایی در دعوتنامه توسط دعوت کننده که تضمین دهد شما بعد از اتمام زمان سفر به کشور بازمیگردید  آفیسر پرونده  را مجاب میکند که قصد شما ماندن در یونان نیست وبه ایران بازخواهید گشت.

نحوه  اعتراض به رد ویزای یونان

درصورت رد شدن درخواست ویزا سفارت نامه رد درخواست شما را همراه با اطلاعات چگونگی و دلایل رد درخواستتان  برای شما ارسال می کند.
 
برای اعتراض به رد ویزا خود ۲ ماه فرصت دارید ولی سعی کنید در کوتاهترین زمان ممکن بعد از گرفتن رد دخواست خود نامه اعتراضی خود را به زبان یونانی یا انگلیسی به سفارت از طریق ایمیل یا پست ارسال کنید.
 
توصیه میکنیم که تنها  زمانی که فکر می کنید مواردی که موجب رد درخواست شما شده برطرف گردیده است، اقدام به درخواست مجدد ویزا کنیددر غیر این صورت قطعا دوباره درخواست شما رد خواهد شد .

توصیه های آسان ویزا 

  • روز مصاحبه در ساعت مقرر در مرکز vfs حضور یابید در صورت تاخیر  به هیچ عنوان به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد و باید مجددا  درخواست وقت سفارت دهید.
  • روز مصاحبه از لباس مناسب و مرتب استفاده کنید
  • اگر سوالی پرسیده شد با آرامش و صادقانه جواب دهید.قبل از اعلام جواب در خواست خود به هیچ عنوان مبلغ زیادی از حساب خود برداشت نکنید زیرا با استعلام سفارت از بانک  صادر کننده   ویزای شما به دلیل عدم توانایی مالی در دوران سفر رد خواهد شد

اطلاعات تماسی مرکز کارگزاری vfs یونان در تهران

 
آدرس مرکز vfs یونان در تهرانایران – تهران – میدان هروی
-خیابان موسوی (گلستان پنجم) مرکز تجاری هروی سنتر-طبقه ۴
وب سایت رسمی:https://visa.vfsglobal.com/
پست الکترونیک (ایمیل): info.greeceiran@vfshelpline.com
تلفن : ۲۱۹۱۳۱۴۲۰۶

۲۱۹۱۰۰۸۰۴۷
زمان تحویل مدارک: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰
زمان تحویل دادن گذرنامه:
۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰
زمان پاسخگویی به سوالات:
۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰
روزهای کاری مرکز vfsیک شنبه تا پنج شنبه

اطلاعات تماسی سفارت یونان در تهران

آدرس سفارت یونان در تهرانایران – تهران – بلوار ولی عصر- بلوار اسفندیار – شماره ۴۳
وب سایت رسمی:www.mfa.gr/tehran
پست الکترونیک (ایمیل): gremb.teh@mfa.gr
تلفن : ۲۲۰۵۰۵۳۳۰

نمابر:۲۲۰۵۷۴۳۱
روزها و ساعات کاری سفارت:یکشنبه تا پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

سوالات متداول در مورد ویزای یونان

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۱ میانگین: ۵]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است