تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور و ویزای مجارستان را در این صفحه میتوانید مطالعه کنید 

مطالبی مهم درباه ویزای توریستی مجارستان را در اینجا بخوانید
اگر متقاضی ویزای توریستی مجارستان هستید به صفحه اصلی ویزای توریستی این کشور در سایت اسان ویزا سربزنید و تمام اطلاعات مربوطه و سوالاهای احتمالی در مورد آن را بدست اورید.
با صرف چند دقیقه وقت اطلاعات کامل ویزای تجاری مجارستان را بدست اورید
با گذاشتن چند دقیقه وقت در سایت اسان ویزا و خواندن مقاله اختصاصی در مورد ویزای تجاری مجارستان به پاسخ تمام سوالهای خود در مورد این ویزا برسید.
ویزای دانشجویی مجارستان و تحصیل در سال جدید

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

✍چگونه در سال جدید انواع ویزای مجارستان بگیریم؟

ویزای مجارستان نیز همانند سایر ویزاهای کشورهای حوزه شینگین  نیازمند مدارک و شرایطی است که متقاضیان باید با فراهم کردن  این موارد اقدام به درخواست ویزا کنند. روند درخواست و صدور ویزای این کشور از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ روند صعودی داشته به طوری که در سال ۲۰۱۹ با بیشتر از ۸۵ درصد درخواست ها موافقت شده است.
اغلب برای افراد در مورد انواع ویزاها و نحوه  اقدام سوالاتی از این قبیل پیش می اید که سعی میکنیم  در این مقاله به همه انها پاسخ دهیم

  ❓برای انواع ویزا کجا باید اقدام کنم؟

 ❓آدرس سفارت مجارستان در تهران کجاست؟

 ❓وقت سفارت مجارستانvfs میتوانم رزرو کنم؟

 ❓ تایید مدارک سفارت مجارستان کجا انجام میشود؟

 ❓ فرم سفارت مجارستان را از کجا بگیرم؟

این ها تنها تعداد کمی از سوالات هر متقاضی ویزای مجارستان می باشد که ما سعی کرده ایم در آخر این صفحه به همه آنها پاسخ کامل دهیم .

 

 

انواع ویزای مجارستان کدامند؟

✈️ویزای کوتاه ‌مدت مجارستان (کمتر از ۳ ماه)

 
📌ویزای فرودگاهی یا ترانزیت
 این نوع ویزای مجارستان فقط برای ترانزیت از این کشور مورد استفاده قرار میگیرد  و فرد دارنده این ویزا نمیتواند از فرودگاه بیرون برود.
📌ویزای توریستی و گردشگری 
این نوع ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند به همراه دوستان یا خانواده برای گردش و گشت وگزار به مجارستان سفر کنند.
صفحه مقاله اختصاصی درباره ویزای توریستی مجارستان در سال ۲۰۲۰ مطالعه نمایید.
📌ویزای تجاری 
این نوع ویزا مختص افرادی است که برای انجام امور تجاری و همکاری با شرکتهای مجارستانی درخواست ویزا  میدهند.

صفحه مقاله اختصاصی درباره ویزای تجاری مجارستان در سال ۲۰۲۰ مطالعه نمایید.

📌ویزای ورزشی و فرهنگی
برای  شرکت در مسابقات فرهنگی ورزشی یا شرکت در همایشهای ورزشی این نوع ویزا مورد نیاز است.

✈️ویزای بلند مدت یا ملی مجارستان (بیشتر از ۹۰ روز) 

📌ویزای تحصیلی و دانشجویی
برای تحصیل در مقاطع مختلف  اموزشی در کشور مجارستان که مدت ان بیشتر از ۳ ماه باشد نیازمند ویزای تحصیلی مجارستان هستید.

📌ویزای کار 
این نوع ویزا برای افرادی که تقاضای کار  در مجارستان را دارند و از طرف صاحبکار مجارستانی دعوتنامه دارند قابل دریافت است.
 

✍شرایط  اخذ ویزای مجارستان در سال جدید۲۰۲۰ چیست؟

 

دعوتنامه معتبر داشتن دعوتنامه برای انواع ویزا برای ارائه به سفارت مجارستان در موافقت با درخواست شما بسیار مهم است 

گردش حساب و تمکن مالی مناسب متقاضی: اصلی ترین و مهمترین عامل برای گرفتن ویزای مجارستان داشتن حساب بانکی مناسب و تمکن مالی قابل قبول فرد متقاضی است  که نشان دهد توانایی مالی برای هزینه های سفر را دارد.

ارائه مدارک معتبر و کامل به سفارت: همه مدارک درخواست شده برای انواع ویزا را حتما در روز مصاحیبه همراه داشته باشید . ناقص بودن مدارک باعث رد پرونده و درخواست شما میشود.

تمدید ویزای مجارستان امکان پذیر است؟

ویزای کوتاه مدت مجارستان امکان تمدید ندارد مگر به دلایل  ضروری و مهم و بشردوستانه – درصورتی که  پرواز کنسل شده باشد یا دچار بیماری شدیدی شده باشید  متوانید با مراجعه به پلیس محلی در مجارستان و ارائه مستندات مبنی بر درستی گفته هایتان  ویزای نوع c را تمدید کنید. 
برای انواع ویزای بلند مدت این امکان وجود دارد که بدون ترک خاک کشور مجارستان  ویزای خود را براحتی تمدید  کنید

اقدامات لازم بعد از دریافت انواع ویزای مجارستان چیست؟

بعد از اینکه ویزای شما از طرف سفارت صادر شد باید با توجه به نوع ویزا صادر شده،  و تعداد روزهای ویزا و بازه زمانی صادر شده مدارک زیر را به همراه داشته باشید تا اگر توسط ماموران فرودگاهی مورد سوال و بازخواست زیر  قرار گرفتید بتوانید به آنها پاسخ صحیح به همراه مستندات ارائه دهید:

❓هدفتان از بازدید از کشور مجارستان چیست؟

❓چه مدتدر مجارستان اقامت خواهید داشت؟

❓در طول سفر در این کشور کجا خواهید ماند؟ 

و حتی الامکان شما باید موارد زیر را به هنگام ورود به مجارستان به همراه خود داشته باشید:

     ۱. بلیط قطعی هواپیما ( برای ویزاهای نوع c حتماباید شامل بلیط برگشت نیز باشد) .

     ۲. رزرو قطعی هتل (در صورت نداشتن محل اقامت در کشور مجارستان) ارائه کپی دعوتنامه و مشخصات تماسی فرد دعوت کننده شما در مجارستان.

     ۳. ارائه اصل یا کپی دعوتنامه تجاری و مدارک هویتی شخص دعوت کننده متقاضی،  آدرس محل زندگی شخص دعوت کننده در مجارستان.

     ۴. ارائه قرارداد  کاری یا دعوت نامه از طرف کارفرمای مجارستانی.

     ۵. ارائه پذیرش از دانشگاه مجارستانی.

✍عواملی رد درخواست ویزای مجارستان چه عواملی هستند؟

در این قسمت سعی میکنیم دلایل عمده ریجکت شدن ویزای مجارستان را به طور کامل برای شما شرح دهیم که عبارتند از :

  • انجام فعالیت های غیرقانونی در کشور های عضو شینگن:یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار برای صدور ویزا شرایط شما در گذشته است . اگر مشخص شود اقدامات متقاضی برای امنیت داخلی، سیاست عمومی و ثروت ملی خطرناک بوده معمولا از همان ابتدا با  درخواست ویزای مجارستان وی موافقت نخواهد شد
  • ارائه مدارک جعلی به سفارت: به هیچ عنوان سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی و فریب سفارت اقدام به درخواست ویزا کنید مدارک از همان ابتدا توسط کارشناسان بررسی میشود ودر صورت نامعتبر و جعلی بودن درخواست شما رد میشود.
  • گذرنامه نامعتبر و اسیب دیده: گذرنامه حتما باید سالم و بدون پارگی باشد و در ۱۰ سال اخیر صادر شده و حداقل ۶ ماه از اعتبار ان باقی مانده و حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد
  • عدم اثبات توانایی مالی  :اگر همان ابتدا ثابت شود که شما از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های سفر و اقامت درمجارستان را ندارید  اکثرا آفیسر ویزا با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند و ویزای شما رد می شود.
  • ویزای شینگن قبلی استفاده نشده : اگر قبلا ویزای مجارستان یا ویزای شینگن دیگر کشور های عضو را  گرفته  ولی مهر ورود و خروج به حوزه شینگن در پاسپورت شما نباشد،از دید سفارت یک امتیاز منفی تلقی شده و در اکثرا مواقع اگر دلیل قانع کننده  مانند (شرایط نامناسب جسمی در آن زمان،فوت یا مرگ عزیزان در آن زمان،شرایط کاری مهم و حساس در ایران ) نداشته باشید باعث میشود ویزای شما  رد شود .

✍ اعتراض به رد درخواست ویزای مجارستان به چه صورت است؟

قبل از هر اقدامی مطمن شوید که تصمیم گرفته شده برای رد درخواست شما اشتباه بوده است و دلیلی برای رد درخواست شما وجود ندارد.
شما باید دلایل بسیار محکمی را بیان كنید كه ثابت شود درخواست شما به اشتباه رد شده است و چرا باید در مورد پرونده شما تجدیدنظر شود .

نوشتن نامه اعتراضی برای سفارت یک پروسه کامل است و حداقل مدت۲۱ روز کاری برای پاسخ زمان میبرد .نامه باید به زبان انگلیسی نوشته شود.

از روزی که رد درخواست خود را دریافت میکنید فقط یک هفته فرصت دارید  تا اعتراض خود را به سفارت مجارستان ارئه دهید  توجه کنید که بعد از یک هفته هرگونه اعتراضی که مطرح شود توسط کنسولگری مجارستان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

ویزای تضمینی مجارستان 

 هیچ شرکت و شخصی نمیتواند  اخذ ویزای شما را تضمین کند. صدور و یا رد درخواست ویزا تنها از سوی سفارت جمهوری مجارستان امکان پذیر است. مرکز vfs یا هر شرکت و کارگزار دیگری نمیتواندبه هیچ وجه در این تصمیم گیری دخالت کند.

 توصیه های مهم آسان ویزا درباره انواع ویزای مجارستان

  • حتما سر ساعت مشخص شده در روز مصاحبه حاضر شوید. با تاخیر در روز مصاحبه از قبول پرونده شما  خودداری میشود و باید مجددا وقت رزرو کنید.
  • از لباسهای مناسب استفاده کنید .
  • از بردن هرگونه سلاح سرد و لوازم الکترونیکی به داخل مرکز خودداری کنید.
  •  کودکان زیر ۶ سال را روز مصاحبه همراه خود به مرکزvfs نبرید.

سوالات رایج در مورد انواع ویزای مجارستان

متقاضیان می توانند تا ۶۰ روز قبل از تاریخ سفر درخواست ویزا دهند. جهت جلوگیری از هر گونه تاخیر غیر منتظره در پردازش، سفارت توصیه می کند حداقل ۳ هفته قبل از تاریخ سفر درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

پس از تصمیم گیری در مورد نوع ویزا، متقاضیان می توانند از صفحه انواع ویزا و یا وب سایت مركز درخواست ویزای مجارستان بازدید كنند. لطفا از مدارک خود کپی تهیه کنید، زیرا اصل اسناد و مدارک عودت نخواهند شد. در موارد مشخص شده لطفا تنها اصل مدارک را ارائه دهید.

برای گرفتن گذرنامه بین ساعات ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ از یکشنبه تا پنجشنبه به جز تعطیلات اعلام شده همراه با رسید خود به مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید.

مرکز درخواست ویزا مجارستان اعطای ویزای شما را تضمین نمی کند. صدور و یا رد درخواست ویزا تنها وظیفه سفارت جمهوری مجارستان است. مرکز درخواست ویزای مجارستان نمی تواند به هیچ وجه در این تصمیم گیری دخالت داشته باشد.

اگر درخواست شما همراه با اسناد و مدارک لازم سفارت نباشد، از شما پرسیده می شود که آیا تمایل به ادامه ارائه درخواست خود با توجه به نقایص مدارک دارید و یا خیر. در صورت رضایت شما، درخواست شما در سیستم ما ثبت و پذیرفته می شود. درخواست های ناقص منجر به تاخیر در پروسه صدور ویزا می شود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]