تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور و ویزای لهستان را در این صفحه میتوانید پیدا کنید

placeholder
مطالبی مهم در مورد ویزای توریستی لهستان
ورود گردشگران به کشور لهستان از سال ۲۰۰۴ با پیوستن به اتحادیه شنیگن افزایش یافته است.در این قسمت اساسی ترین گامهای دریافت ویزای توریستی لهستان را میتوانید به صورت رایگان مطالعه کنید.
placeholder
بدون هزینه در مورد ویزای تجاری لهستان مشاوره بگیرید
ویزای تجاری لهستان یکی دیگر از ویزاهایی است که با دریافت ان میتوانید به این کشور سفر کنید در این مقاله توضیحات کامل در مورد این نوع ویزا و نحوه دریافت ان را متوانید به طور کامل مطالعه کنید
ویزای دانشجویی لهستان و تحصیل در لهستان برای سال جدید

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

✍درباره لهستان  و ویزاهای لهستان در سال ۲۰۲۰

لهستان جایگاه هشتم اقتصاد اروپا و بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای  اروپایی تازه استقلال یافته را دارد و دارای تولید ناخالص داخلی به ارزش ۵۲۴٬۵ میلیارد دلار  است . میزای درخواست ویزا برای این کشور در سال ۲۰۰۴ با پیوستن به اتحادیه اروپا افزایش یافته ورود گردشگران به این گشور باعت رونق اقتصادی در ان شده است.

با همه این ها  گرفتن ویزای این کشور کار چندان ساده ای نیست و مستلزم داشتن مدارک و شرایطی است که سفارت لهستان برا متقاضیان در نظر گرفته است.

با توجه به میزان ردی ویزای لهستان در سال ۲۰۱۹ ( تقریبا ۳۰ درصد) توصیه میکنیم بدون داشتن شرایط  لازم درخواست ویزا ندهید.

✍انواع ویزای لهستان:

✈️ویزای ترانزیت فرودگاهی (کوتاه مدت)

اگر قصد دارید از این منطقه  بین المللی در فرودگاه ، عبور کنید، به این نوع ویزا نیاز دارید.

✈️ویزای شینگن (کوتاه مدت)

اگر قصد دارید حداکثر ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه در لهستان یا سایر کشورهای شنگن اقامت داشته باشید ، ویزا نوع c نیاز دارید. 

📌 ویزای تجاری 

این ویزا برای کانی صادر میشود که قصد سرمایه گذاری و تجارت و یا بازدید از کارخانه یا  واحد صنعتی ویا نمایشگاه بین المللی در لهستان را دارند.

حتما مقاله راهنمایی گام به گام ویزای تجاری لهستان در سال ۲۰۲۰ مطالعه نمایید.

📌 ویزای توریستی

 بیشترین متقاضیان ویزای لهستان در ایران ویزای توریستی لهستان است. این ویزا  برای  افرادی که  قصد دیدار  از فرزندان و خویشاوندان خود در لهستان  و یا قصد سفر تفریحی و گردشگری به لهستان را دارند  اعطا می شود. 

مقاله جامع در مورد نحوه اقدام برای ویزای توریستی لهستان در سال ۲۰۲۰ را مطالعه نمایید.

✈️ویزای ملی (بلند مدت D)

اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در لهستان بمانید ، این ویزا مناسب شماست. اعتبار ویزای ملی یکسال است.

✍شرایط دریافت ویزای لهستان

۱. تمکن مالی :  ایده آل ترین  تمکن مالی برای ویزای لهستان، بین ۸۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. تمکن مالی باید به یورو صادر شده و توسط رئیس شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.

۲. گردش حساب مناسب : گردش حساب ۳ ماهه اخر برای ارائه به سفارت الزامی است و میزان ورودی و خروجی حساب در پرینت ارائه شده مهم است یعنی متناسب با شغل و درامد متقاضی باشد

۳. تاریخچه سفرهای قبلی :برای افسران ویزای لهستان تاریخچه سفر  مهم است . تاریخچه سفری  اثبات می‌کند که شما باهدفی که دارید (توریستی و تجاری و … )وارد لهستان می‌شوید و پس از اتمام سفر، به کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت.

۴. ارائه دعوت نامه: دعوتنامه برای دریافت ویزا می‌تواند از طرف اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت لهستانی ارسال شود. در متن دعوت‌نامه  حتما باید مدت زمان سفر و اقامت، محل اقامت، رابطه شما با فرد دعوت کننده و زمان سفر دقیق مشخص شود.

نحوه تمدید ویزای لهستان

در جواب این سوال باید گفت به طور کلی در حوزه شینگن امکان  تمدید ویزای کوتاه مدت وجود ندارد و در صورت اقامت بیشتر از زمان اجازه داده شده باید مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید  مگر در موارد استثنائی و بشردوستانه ( مثل بیماری جدی یا لغو پرواز) افراد میتوانند با مراجعه به پلیس محلی در خواست تمدید ویزا کنند( البته باید مدارک کافی برای اثبات ادعای خود مبنی بر شرایط خاص برای تمدید ویزای لهستان را داشته باشید)

برای تمدید ویزای بلند مدت میتوانید بدون ترک خاک کشور مقصد با مراجعه به ادراه مهاجرت درخواست تمدید ویزا دهید.

مهمترین اقدامات بعد از دریافت ویزای لهستان از سفارت

بعد از اینکه ویزای لهستان از طرف سفارت صادر شد باید با توجه به نوع ویزایی که در یافت کرده اید و تعداد روزهای ویزا و بازه زمانی مشخص شده مدارک زیر را به همراه داشته باشید تا اگر توسط ماموران فرودگاهی در مورد سفرتان سوالی  شد بتوانید به آنها پاسخ صحیح به همراه مدارک و مستندات ارائه دهید:

❓هدف شما از بازدید و سفر به لهستان چیست؟

❓چه مدت قصد اقامت در کشور لهستان را دارید؟

❓در طول سفر خود در لهستان کجا میمانید؟ 

و شما باید موارد زیر را هنگام ورود به لهستان به همراه خود داشته باشید:

     ۱. بلیط قطعی هواپیما – که در مورد ویزاهای کوتاه مدت نوع C ( توریستی و تجاری و بازدید از اقوام و اشنایان)  باید شامل بلیط برگشت نیز باشد .

     ۲. رزرو قطعی هتل (در صورت نداشتن محل اقامت در لهستان) 

     ۳. ارائه اصل یا کپی دعوتنامه تجاری یا تویستی و مدارک هویتی شخص دعوت کننده در لهستان، همراه با آدرس محل اقامت فرد دعوت کننده در لهستان

دلایل اصلی ریجکت ویزا لهستان چیست؟

  • سابقه کیفری و قضایی : اگر مشخص شود که که متقاضی ویزا دارای سابقه کیفری یا تبهکاری( قاچاق و تروریسم و مواد مخدر و …) بوده است از همان ابتدا با ویزای او مخالفت خواهد شد و اجازه ورود به هیچ یک از کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داشت.
  • عدم توانایی در اثبات هدف از سفر به لهستان : از دیگر عوامل مهم در رد درخواست ویزای لهستان عدم توانایی فرد در متقاعد کردن افسر ویزا برای هدف از سفر به لهستان است که باعث سردرگمی افسر شده  و در نهایت منجرد به رد درخواست شما میشود.
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه ها: یکی از مهمترین عوامل در رد درخواست ویزای شما عدم اثبات توانایی  پرداخت هزینه های  سفر و اقامت در لهستان است 
  • ارائه گذرنامه های نامعتبر: گذرنامه حداقل باید ۲ صفحه خالی و بیشتر از ۳ ماه اعتبار بعد از پایان سفر داشته و در طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد گذرنامه اسیب دیده ( دارای پارگی و از هم گسستگی) نیز در رد درخواست ویزا تاثیر دارد.
  • ارائه مدارک نامعتبر و یا جعلی: افرادی که سعی دارند با ارائه مدارک جعلی ویزای لهستان دریافت نمایند معمولا در اکثر مواقع ریجکت می شوند. مدارک و اسناد ارائه شده به سفارت  از همان ابتدا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم اعتبار و غیر واقعی بودن رد می شوند. 

چگونه برای رد درخواست ویزای لهستان درخواست تجدید نظر دهم؟

اگر به رد ویزای خود اعتراض دارید و با تصمیم کنسول موافق نیستید میتوانید ۱۴ روز پس از دریافت جواب ویزای لهستان خود نسبت به رد درخواست خود نامه اعتراضی به زبان انگلیسی اماده کنید و به همراه اسناد اثبات اشتباه سفارت مبنی بر رددرخواست خودتان برای سفارت بفرستید و منتظر جواب از سوی سفارت بمانید . مدت زمان جوابدهی ۱۵ روز است ولی در مواقعی میتواند تا ۳۰ وز هم به طول انجامد.

  توصیه های کوچک آسان ویزا در مورد ویزای لهستان 

 ما در این مقاله سعی کرده ایم بروزترین و دقیق ترین اطلاعات در مورد ویزای لهستان را در اختیار شما قرا دهیم   . اما  با این وجود برای دریافت اطلاعات کامل  در مورد ویزایی که میخواهید درخواست دهید برای اطمینان از صحت اطلاعات ذکر شده  سایت سفارت لهستان  را مرجع قراردهید.

هیچ تضمینی برای دریافت ویزای صددر صدی وجود ندارد حتی در مواردی همچون وجود چند ویزای شینگن قبلی نیز نمیتواند این اطمینان را  داشته باشید که قطعا ویزا می شوید

در موردی که شغل مناسب و در امد چندانی در ایران ندارید برای ویزا لهستان و کلا ویزای شینگن اقدام نکنید چرا که این دید منفی را در افسر ویزا ایجاد میکند که شما قصد بازگشت به کشور مبدا را ندارید و درخواست شما قطعا رد خواهد شد

اطلاعات تماسی بخش روادید سفارت لهستان در تهران 

آدرس سفارت لهستان در تهرانایران – تهران -بلوار نلسون ماندلا( بلوار افریقا) کوچه پیروز – پلاک ۲
وب سایت رسمی:https://www.gov.pl/web/iran
صندوق پستی:۳۴۸۹-۱۱۱۵۵
پست الکترونیک (ایمیل): teheran.amb.sekretariat@msz.gov.pl
تلفن :۹۸۲۱۸۸۷۸۷۲۶۲
۹۸۲۱۸۸۷۸۷۲۶۳
۹۸۲۱۸۸۷۸۷۲۶۴

نمابر سفارت :۴۳۱۸۷۰۱۵۲۲۲
نمابر بخش کنسولگری سفارت:۹۸۲۱۸۸۷۸۸۷۷۴
روزها و ساعت کار سفارت:یکشنبه تا پنج شنبه از۹ صب تا ۱۷ بعد از ظهر
روزها و ساعات کاری بخش کنسولگری سفارت:یکشنبه تا پنج شنبه از۹ صب تا ۱۵ بعد از ظهر

فقط شناسنامه و کارت ملی باید تاییدیه کامل داشته باشند، باقی مدارک ترجمه عادی کفایت می‌کند.

هر شخص باید فرم جداگانه و مدارک کامل و جدا داشته باشد.

فرم و وقت باید به صورت آنلاین داخل سایت گرفته شود (برای دریافت فرم به سفارت مراجعه نکنید)

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]