مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

چگونگی دریافت ویزای فنلاند در سال جدید ۲۰۲۰:

 

کشور فنلاند یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن محسوب است و به همین دلیل ویزای این کشور نیز ارزش بالایی دارد . با دریافت ویزای فنلاند می‌توانید در سایر کشورهای  حوزه شینگن نیز رفت‌وآمد کنید.  دلایل مختلفی از جمله سفر و گردش، دیدار با خانواده و دوستان، تحصیل در دانشگاه، کار و یا هر هدف دیگری قصد سفر به کشور فنلاند را  ایجاد میکند. برای دریافت هر کدام از انواع ویزای فنلاند نوع خاصی در نظر گرفته شده که فرآیند دریافت آن‌ها نیز تا حدودی با یکدیگر متفاوت است.

هدف آسان ویزا در این مقاله ارائه  مطالب به روز درباره مهاجرات و دریافت انواع ویزا فنلاند است.

سعی میکنیم در این مطلب یه سوالاتی که در خصوص  ویزا فنلاند دارید جواب دهیم . سوالاتی که ممکن است در ذهن خوانندگان این مقاه درباره سفر به فنلاند و انواع ویزای فنلاند وجود داشته باشید:

 • سفارت فنلاند در تهران کجاست؟
 • ادرس  و شماره vfsفنلاند چیه و کجاست؟
 • فرم درخواست ویزای فنلاند رو از کجا دانلود کنم؟
 • نظرات ایرانیان مقیم فنلاند در مورد این کشور چیه؟
 • نوبت دهی سفارت فنلاند برای ویزا به چه صورت است؟
 • چگونه ویزای کار فنلاند بگیرم؟

 انواع ویزای فنلاند:

ویزای کوتاه مدت

 • ویزای ترانزیت فرودگاه

 به دارنده این ویزا اجازه داده میشود از طریق فرودگاه مسیر بین دو پرواز خود را تغییر دهد و امکان ورود به منطقه ملی و خاک فنلاند را ندارد.

 • ویزای نوع C
 • ویزای تجاری
 • ویزای توریستی
 • ویزای بازدید 
 • ویزای فرهنگی

این نوع ویزا بیشترین استفاده بین ایرانیان را دارد . ویزای کوتاه مدتی است که برای سفرهای توریستی و بازدید از خویشاوندان و دوستان یا با اهداف تجاری و یا شرکت در کنفراس  و سمینارها و کلاس های اموزشی برگزار شده توسط شرکتهای فنلاندی صادر میشود .

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد مدارک و شرایط سفر توریستی به فنلاند مقاله ویزای توریستی فنلاند را مطالعه کنید

برای دریافت  اطلاعات کامل در مورد مدارک و شرایط اخذ ویزای تجاری ماله مربوط به ویزای تجاری فنلاند رو مطالعه کنید

ویزای بلندمدت

این نوع ویزا ها از نوع ویزاهای اقامتی می باشد و به ان ویزای ملی نیز گفته میشود وبرای کسانی صادر می شود که قصد تحصیل، کار و … به مدت طولانی در کشورهای حوزه شنگن را  دارند. 
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری
 •  ویزای درمانی
 • ویزای سرمایه گذاری

  امکان تمدید انواع ویزای فنلاند وجود دارد ؟

امکان تمدید ویزای فنلاند وجود ندارد . اما مقامات پلیس محلی می توانند مدت اعتبار ویزا در فنلاند را در صورت اتفاقات غیر منتظره مثل لغو شدن پرواز و یا  دلایل بشردوستانه مثل بیماری حاد  افراد تمدید کنند. البته دارنده ویزا فنلاند باید مدارک اثبات عدم خروج اضطراری از فنلاند را ارائه دهد . هزینه تمدید ویزا ۳۰ یورو می باشد.

 مهمترین اقدامات بعد از دریافت ویزای فنلاند :

بعد از دریافت ویزای فنلاند در اولین قدم حتما اطلاعات درج شده روی ویزا ( مثل مشخصات شخصی و تاریخ اعتبار ) را کامل چک کنید که مغایرتی با مشخصات اصلی شما نداشته باشد و در صورت داشتن هرگونه اشتباه  سریعا ان را به سفارت اطلاع دهید.

در روز سفر نیز باید مدارک گفته شده در زیررودر فرودگاه همراه خود داشته باشید: 

 •     بلیط معتبر و قطعی هواپیما (که در مورد ویزاهای C باید شامل بلیط رفت و برگشت هواپیما باشد) .
 •     رزرو قطعی هتل در شهر محل اقامت (اگر در منزل دعوتکننده اقامت دارید رزرو هتل نیاز نیست)
 •     کپی یا اصل دعوتنامه معتبر و مشخصات تماسی  و ادرس فرد دعوت کننده شما در فنلاند  (در صورتی که از طرف کسی دعوت شده باشید)
 •     اصل یا کپی دعوتنامه تجاری روی سربرگ شرکت فنلاندی و کپی مدارک هویتی و شماره تماس و ادرس شخص دعوت کننده شما در شرکت فنلاندی .(برای افرادی که ویزای تجاری دریافت کرده اند)
 •     ارائه قراردادهای کاری یا دعوت نامه کارفرمایی فنلاندی.(برای ویزای کاری)

  مهمترین دلایل  رد درخواست ویزای فنلاند چیست؟

ویزا فنلاند ممکن است به دلایل خاصی که در  ویزا مشترک کشورهای شنگن گفته شده است رد شود. مثل:

 • عدم وجود پاسپورت معتبر
 • عدم اثبات هدف از سفر  مناسب و شرایط اقامت در فنلاند
 • برای مدت اقامت وسایل کافی برای امرار معاش نداشته باشید
 • امکان عدم بازگشت به کشور مبدا
 • دلایل موجهی برای  اثبات این که شما قصد خروج از منطقه شینگن را قبل از اتمام ویزای مورد نظر خود ندارید.
 • ممکن است شما ممنوعیت ورود به فنلاند یا برخی کشورهای دیگر شنگن را داشته باشید یا خطری برای نظم عمومی ، امنیت داخلی یا روابط بین الملل یک کشور محسوب شوید.

ویزایی که قبلاً به شما اعطا شده است فسخ می شود اگر شرایط صدور آن در زمان صدور آن مطابقت نداشته باشد.

 شرایط اخذ ویزای فنلاند به چه صورت است؟

باتوجه به امار اعطای ویزای فنلاند برای ایرانیان باید گفت دریافت  ویزا فنلاندی تقریبا سخت و حساس است. افرادی که قصد اقدام دارند باید تمام جوانب و شرایط خود را در نظر بگیرند. با توجه به هدف و شرایط خود و راه های دریافت ویزای فنلاند را به خوبی بررسی کنند. مدارک خواسته شده را به صورت کامل ارائه دهید تا میزان شانس دریافت ویزای خود را  افزایش دهند .ولی به طور کلی باید این موضوع را در نظر داشت که دریافت ویزا فنلاند برای ایرانی ها  دشوار است زیرا فنلاند کشوری مهاجر پذیری نیست. برای دریافت ویزای فنلاند توجه به چند نکته ساده میتوانید شانس شما برای دریافت ویزای فنلاند را  افزایش دهد. این نکات شاید به ظاهر ساده باشند ولی از نظر بررسی کننده ویزا بسیار مهم است. در این مقاله هرکدام از این موارد رو به اختصار برای شما توضیح میدهیم

داشتن دعوت نامه معتبر و قابل استناد: دعوت نامه ای که از سوی یک فرد مقیم در فنلاند با هدف توریستی یا بازدید،تجارت یا کار،یا شرکت در یک نمایشگاه یا سمینار علمی پزشکی  و … برای شما ارسال شده باشد. باید اطلاعات شخصی و مدت زمان و محل اقامت شما کامل در دعوتنامه ذکر شود ذکر شود. همچنین اگر، دعوت کننده از شما  حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه قید شود که تمامی هزینه های شما را اعم از محل اقامت و هزینه های رفت برگشت به ایران توسط آن شخص یا شرکت پرداخت خواهد شد.

گردش حساب بانکی و تمکن مالی مناسب: یکی دیگر از مهم ترین شرط ویزای فنلاند، تمکن مالی و گردش حساب قابل قبول و منطقی می‌باشد. به طور کلی هم خوانی گردش حساب با توجه به شغل ارائه شده به سفارت در تصمیم گیری آفیسر ویزا موثر است.به هیچ وجه مبالغ بالا و سنگین را به یک باره وارد حساب خود نکنید چون از دید افیسر ویزا فنلاند شما با این کار قصد فریب آنها را دارید و امتیاز منفی تلقی می شود.دید وجود تعداد تراکنش های بالا در حساب متقاضی دید مثبتی به بررسیی کننده ویزا میدهد .

ارائه مدارک ناقص و نادرست و جعلی : مدارک اضافی به سفارت ندهید چون زیاد بودن مدارک هم خود باعث سردرگمی بررسی کننده ویزا میشود و از طرفی هدف و قصد سفر شما دقیقا برای افیسر ویزا مشخص و قابل قبول نخواهد بود.وجود مدارکی اضافی که نشان دهد هدف اصلی سفر شما فنلاند نیست و  از دید سفارت منفی تلقی شده و موجب رد درخواست ویزای شما می گردد.

اقدام  برای ویزا در شرایط و زمان نامناسب :  توصیه میکنیم با توجه به نرخ ریجکتی ویزا فنلاند  در سال ۲۰۱۹ ( ۵۹.۸۶%) تا حد امکان برای ویزای توریستی، تجاری و نمایشگاهی با پاسپورت سفید اقدام نکنید ایجاد سابقه سفر کشور های آسیای  و همسایه  شانس شما برای دریافت ویزای فنلاند را افزایش میدهد . یا حتی الامکان با موجودی حساب های بالا در حدود ۲۵۰ میلیون برای هر فرد اقدام به دریافت ویزای فنلاند نمایید.

✍امکان دریافت  صدرصدی و تضمینی ویزای فنلاند وجود دارد؟

 

 به طور کلی  تضمینی  برای دریافت حتمی و صدرصدی ویزا فنلاند  یا به طور کلی در مورد امور مهاجرت وجود ندارد و باید همیشه در نظر داشته باشید امکان رد درخواست وجود دارد .  برای انواع ویزای فنلاند ، اگر شرایط و مدارک خواسته شده مورد نیاز سفارت با اصول و ترتیب خواسته شدشان باشد شانس دریافت ویزا بالا میرود و داشتن دعوت نامه نیز میتواند تا حدود زیادی به بالا رفتن شانس متقاضی ویزا کمک کند. 

✍توصیه های کوچک و مهم آسان ویزا در مورد دریافت ویزای فنلاند:

شرایط ورود شما به فنلاند پس ازدریافت ویزا و ورود به این کشور مجددا بررسی می شود. علاوه بر ویزا ، از شما خواسته می شود یک گذرنامه معتبر یا یک سند مسافرتی معتبر( داشتن دعوتنامه از طرف شرکت یا خویشاوندان و دوستانتان) ، یک  بیمه درمانی مسافرتی برای مدت اقامت خود تهیه کنید.

باید ثابت کنید که بودجه کافی ( حداقل ۳۰ یورو در روز) برای سفر  اقامت و بازگشت  یا ادامه سفر خود را دارید. اگر بلیط رفت و برگشت معتبر دارید میتواند تا حدودی از میزان حساسیت  افسر بررسی کننده ویزای شما بکاهد.

شما نباید ممنوعیت ورود به منطقه شینگن را داشته باشید. اگر چنین است ورود شما به  کشور فنلاند نیز ممنوع است ، اگر به نظرشان شما خطری برای نظم و امنیت عمومی ، روابط عمومی ، یا روابط فنلاند با سایر کشورها باشید به هیچ عنوان درخواست ویزای فنلاند شما موافقت نخواهد شد. 

اگر مشخص شود که شما قصد دارید با گرفتن ویزا با روش های نادرست کسب درامد کنید  قطعا از ورود شما به فنلاند ممانعت میکنند.

 چگونه برای رد ویزای فنلاند خود درخواست تجدید نظر و اعتراض دهم ؟

وزارتخانه یا مأمور پرونده ، درخواست تجدیدنظر را به دادگاه اداری هلسینکی ارسال می کند. درخواست تجدیدنظر باید در مدت  ۳۰ روز کاری از زمان تصمیم گیری درباره درخواست بررسی ارسال شود. درخواست تجدیدنظر باید به صورت کتبی به فنلاندی یا سوئدی نوشته شود. هزینه دادگاه اداری برای رسیدگی به درخواست تجدید نظر ۲۶۰ یورو است.

 ادرس کارگزاری vfs فنلاند در تهران

ادرس:تهران میدان هروی – خیابان موسوی( گلستان ۵) مرکز خرید هروی سنتر طبقه ۴
پست الکترونیک (ایمیل): info.finlandiran@vfshelpline.com
تلفن :
۲۱۹۱۳۱۴۲۰۴      ۲۱۹۱۰۰۸۰۴۵  

زمان پاسخگویی به سوالات متقاضیان : یکشنبه تا پنج شنبه ۸ تا ۱۷
ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷
ساعاتتحویل مدارک و گذرنامه متقاضیان: یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت ۸ تا ۱۵

 

 آدرس سفارت فنلاند در ایران

آدرس کنسولگری:ایران- تهران – قیطریه – خیابان شریعتی- خیابان میرزاپور – کوچه حدادیان پلاک ۲
وب سایت رسمی:http: visa.finland.eu//

پست الکترونیک (ایمیل): info.Finlandiran@vfshelpline.com
تلفن :۹۸۲۱۷۲۹۸۶۰۰۶
۹۸۲۱۲۳۵۱۲۲۵۰
سوالات تلفنی سؤالات مربوط به کنسولگری و مهاجرت: یکشنبه تا پنجشنبه
۱۳.۰۰-۱۵.۰۰
ساعت ارسال گذرنامه: روز های یک شنبه تا پنج شنبه
۱۵ تا ۱۷

امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]