ویزای توریستی فرانسه راهی آسان، سریع و لذت بخش برای سفر به فرانسه

ویزای-توریستی-فرانسه-آسان-ویزا
 • تعداد بازدید : 2947
 • مدت زمان مطالعه : دقیقه

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

چرا باید به فرانسه سفر کنیم واصلا چرا باید ویزای توریستی فرانسه بگیریم ؟

 • کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹  از بین تعداد ۳۸,۳۳۳ ویزای شینگن  درخواستی توسط ایرانیان به تعداد ۲۸,۷۹۹ جواب مثبت داده و از این حیث سومین کشور در بین کشورهای حوزه شینگن می باشد.
 • کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹، تقریبا ۸۹ میلیون بازدید کننده داشته است. این تعداد بازدیدکننده توانسته کشور فرانسه را به عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری تبدیل کند.
 • سهولت دریافت ویزای توریستی  فرانسه نسبت به اکثر کشور های حوزه شینگن.
 • اعتبار ویزای فرانسه برای دریافت ویزای کانادا خیلی حائز اهمیت می باشد.
 • رستوران های فرانسوی در جهان مشهور هستند برخی غذاهای فرانسوی در فهرست یونسکو قرار دارند.
 • فرانسه دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوساطلس می‌باشد.
 • فرانسه دارای قطارهایی با سرعت بالا است که طی مدت زمان کوتاهی مسافر را به گوشه و کنار این کشور می‌رساند.
 •  فرانسه دارای بیش از ۴۰ سایت شگفت‌انگیز  ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است.
 • کلیساهای دیدنی این کشور نیز بی‌نظیر است.
 • کشور موزه لوور، برج ایفل، گران پاله، پل سزان، مونه و ماتیس. 
 • در همسایگی با کشورهای مهمی مانند  آلمان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک ، آندورا ، اسپانیا و لوکزامبورگ واقع شده است.
در نظر داشته باشید که سفارت فرانسه در تهران یک سری اصول و الگوریتم های خاصی برای بررسی درخواست متقاضی دارد که خیلی مهم و حائز اهمیت می باشند پس با ما همراه باشید تا اینکه جزوه ۲۴.۹% درخواست های ریجیکتی طبق امار سال ۲۰۱۹ نباشید.

این پست به درد چه کسانی می خورد ؟

 • کسانی که قصد بازدید از کشور فرانسه (و یا حوزه شینگن) برای مدت زمانی کمتر از ۳ ماه را دارند.
 • کسانی که توسط خویشاوندان مقیم خود در فرانسه دعوت شده اند و قصد دیدن آنها را دارند.

۴ گام اصلی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه:

🖊گام اول : ثبت نام در سایت France-Visas:

اولین گام برای گرفتن ویزای توریستی فرانسه ثبت نام در سایت France-Visas و پرکردن فرم ویزای فرانسه در اون سایت میباشد. روش کار بدین ترتیب است که شما بعد از وارد شدن به این سایت باید اقدام به ساخت و فعال سازی حساب کاربری خود نمایید و بعد از ساخت حساب کاربری وارد حساب کاربری شده و اطلاعات مورد نیاز رو به صورت مرحله به مرحله وارد مینمایید در انتها فرم پر شده ویزای توریستی فرانسه به همراه لیست مدارک لازم برای ویزای تورستی فرانسه برای دانلود به شما نمایش داده میشود که باید پرینت کرده و به همراه سایر مدارک در روز مصاحبه به افسر ویزا تحویل نمایید.

گروه مسافرتی آسان ویزا ویدئو آموزش ثبت نام و پردکردن فرم ویزای توریستی فرانسه در سایت France-Visas را برای شما آماده کرده است که میتوانید تماشا کنید.

ویدئو آموزش پر کردن آنلاین فرم ویزای توریستی فرانسه

🖊گام دوم : دریافت وقت سفارت فرانسه:

پس از ثبت نام در سایت France-Visas باید برای ارائه درخواست ویزای توریستی فرانسه، وقت مصاحبه رزرو نمایید.برای گرفتن وقت سفارت فرانسه، باید از طریق کارگزاری  VFS Global  در تهران اقدام کنید برای این منظور باید به سایت vfs global به آدرس زیر مراجعه کنید 

آدرس سایت vfs global

مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه بدین ترتیب است که: شما می بایست ایمیلی به آدرس  appointmentfrance@vfshelpline.com  که حاوی اطلاعات زیر و با فرمت تعیین شده است  ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز کاری، زمان دقیق وقت سفارت برای شما ارسال میشود.

اطلاعاتی که باید در ایمیل ارسالی به سفارت نوشته شود به شرح زیر است توجه کنید که همه اطلاعات باید به انگلیسی نوشته و ارسال شوند:

اطلاعات مورد نیازمشخصات به انگلیسی تایپ شود
نام کامل (نام و نام خانوادگی)َALI MORADI
شماره پاسپورتH21452145
(شامل یک حرف و ۸ رقم می باشد)
تاریخ تولد (روز/ ماه/ سال)۱۹۸۹/۰۲/۱۱
تاریخ اعتبار پاسپورت (روز/ ماه/ سال) ۲۰۲۲/۱۲/۰۲
ملیتIRANIAN
جنسیتMALE /FEMALE
تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)۲۰۲۰/۰۹/۲۵
شماره تماس ( شماره موبایل) ۰۹۱۲….


تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص توسط متقاضی ارسال شود، وقت سفارت فرانسه برای فرد تعیین می‌گردد و در صورت وجود هرگونه مورد و نقصی پروسه رزرو وقت سفارت ناموفق خواهد بود.
 برخی نکاتی که باید در هنگام رزرو وقت سفارت فرانسهvfs به آنها دقت کنید:

 • با تعیین وقت سفارت فرانسه توسط Vfs Global، امکان کنسل کردن و یا زمان‌بندی مجدد وجود نخواهد داشت .
 • در حالت عادی وقت سفارت فرانسه vfs حدودا برای یک تا یک و نیم ماه بعد از ارسال ایمیل داده میشود.
 • در صورتی که بیشتر از یک هفته ایمیل درخواست وقت سفارت خود را ارسال کرده اید اما جوابی دریافت نکرده اید مجدد دوباره ارسال کنید.
 • فرد متقاضی در صورت حضور پیدا نکردن در مرکز وی اف اس گلوبال در موعد مقرر ملزم به تعیین مجدد وقت سفارت فرانسه خواهد بود.
 • لازم به ذکر است ایمیلی که به عنوان تاییدیه به شما ارسال میشود رو باید پرینت گرفته و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. 

 تنها در یک صورت وقت فوری سفارت فرانسه  قابل دسترسی می‌باشد، آن هم زمانی است  که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوتنامه خویشاوندی برنامه سفر شما  ذکر شده باشد، می‌توانید وقت فوری از سفارت فرانسه بگیرید و تا ۷ روز کاری بعد برای مصاحبه به دفتر vfs مراجعه بکنید. در غیر از این موارد دست کم ۳ الی ۵ هفته زودتر برنامه سفر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید

ویدئو آموزش گرفتن وقت توریستی سفارت فرانسه

🖊گام سوم: آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه:

مدارک ویزای توریستی فرانسه، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا  زبان فرانسوی ترجمه شوند.  مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند. لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه به ترتیب زیر می‌باشد:

📝 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی فرانسه به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه (برای هر کدام از متقاضیان ویزای فرانسه (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.)

📝 ۲دو قطعه عکس پاسپورتی ( سایز ۳٫۵در ۴٫۵ زمینه سفید بدون روتوش). سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی  دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای فرانسه اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید ۷۰ درصد صورت اشخاص باشد و ۳۰ درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد

📝 پاسپورت معتبر (دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار)

📝 کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

📝 ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

📝 ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

📝 مدارک شغلی مورد نیاز ویزای ویزای فرانسه :

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید :

حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)۳ فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، و ذکر موافقت با مرخصی شما)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :

جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات

✏️اگر پزشک هستید:

پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی

✏️اگر صاحب شرکت هستید:

روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی را ارائه نمایید.

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید:

پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی

✏️ اگر دانش آموز یا دانشجو هستید:

گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه یا  مدرسه. که در این گواهی حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی قید شده باشد.گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر رضایت مدرسه یا دانشگاه از عدم حضور شما در کلاس ها،کارت دانشجویی.

برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه رسمی ثبت شده در دفتر اسناد رسمی از طرف یکی از والدین که در ایران میماند. (در صورت فوت یکی از والدین بجای اجازه رسمی گواهی فوت مرحوم باید ترجمه شود)

✏️ اگر بازنشسته هستید:

حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا اداره دولتی به همراه فیش حقوقی ۳ ماه آخر

✏️اگر بیکار یا خانه دار هستید:

 سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌ داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند)

📝مدارک مالی:

گردش حساب ۳ ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در فرانسه اقامت خواهید داشت.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود.توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت فرانسه از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای فرانسه شما میشود.

📝 ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود): در صورتی که از دوستان یا آشنایان خود در فرانسه دعوتنامه دارید باید آن ر ارایه نمایید.

به همراه دعوت‌نامه، باید یک سری از مدارک دعوت کننده را نیز تحویل دهید که عبارتند از:

 • صفحه اول و آخر پاسپورت ایشان به همراه کلیه صفحاتی که دارای ویزا هستند.
 • کارت و یا مجوز اقامت و در صورت حمایت مالی دعوت کننده، صورت حساب های بانکی و تمامی گواهی های پرداخت مالیات.

برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت فرانسه رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید:

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

🖊گام چهارم: آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت vfs فرانسه  شما هیچ مصاحبه مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه  می کنید. برای دریافت  ویزای توریستی فرانسه، باید تقریبا ۱ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

📝رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید.

📝بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در فرانسه و در کل منطقه شینگن باشد.

📝برنامه سفر: برنامه سفر، با توجه به هدف سفر شما و روزهای حضورتان در فرانسه ، توسط گروه مسافرتی آسان ویزا به شما تحویل داده خواهد شد.

📝واچر هتل: واچر هتل یا هتل های محل اقامت با توجه به تاریخ اقامت در فرانسه که توسط گروه مهاجرتی آسان ویزا برا شما فراهم خواهد شد .

📝هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای توریستی فرانسه  به شرح جدول زیر است:

افراد بالای ۱۲ سالکودکان ۶ تا ۱۲ سالکودکان زیر ۶ سال
۸۰یورو۴۰یورو۰

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده ۲۵ یورو هم به شرکت vfs  پرداخت نمایید.

 

اگر برای ویزای تجاری فرانسه یا انواع دیگر ویزای فرانسه میخواهید اقدام کنید مطالب تخصصی ما را در این زمینه مطالعه نمایید   

نحوه پیگیری جواب ویزای توریستی فرانسه بعد از اقدام 

مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای توریستی کشور فرانسه پاسخ داده شود ۱۵ روز کاری بوده که ممکن است این زمان تا ۳۰ روز نیز افزایش یابد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌ که جواب ویزای توریستی فرانسه شما از سفارت فرانسه به شرکت vfs ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای توریستی فرانسه خود میتوانید به اکانتی که در سایت France-Visas ساخته اید وارد شده و آخرین وضعیت درخواستتان را مشاهده کنید.

چنانچه در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده میشود.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا (در صورتی که درخواست ارسال با پیک نکرده باشد) باید به صورت حضوری به دفتر شرکت vfs ویزای فرانسه مراجعه نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

معمولا چنانچه ویزا برای شما صادر شده باشد، تنها پاسپورت خود را در پاکت تحویل می‌گیرید و چنانچه  که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای فرانسه شما ریجکت شده است. 

اطلاعات تماسی دفتر VFS GLOBAL ویزای فرانسه در تهران

دفتر VFS Global فرانسه در تهران:تهران ، میدان هروی ، خیابان موسوی (گلستان پنجم) ، مرکز تجاری هروی سنتر ، طبقه ۴ (دسترسی تنها از آسانسورهای ضلع شمالی)
ساعت تحویل مدارک ویزا:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۸.۰۰ الی ۱۷:۰۰
ساعت تحویل گذرنامه:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۹.۰۰ الی ۱۶.۰۰
تلفن:۹۸۲۱۹۱۳۱۴۲۰۵ +
۹۸۲۱۹۱۰۰۸۰۴۶ +
ایمیل:info.franceiran@vfshelpline.com
وب سایت:سایت شرکت VFS فرانسه در تهران

لوکیشن vfs فرانسه میدان هروی

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی فرانسه

اجباری در تایپ نیست و میتوانید با خودکار هم پر کنید

داشتن دعوتنامه یک پوئن بسار خوب برای ویزای فرانسه میباشد ولی باید به سفارت اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینه های سفر را دارید و همچنین وابستگی کاری به ایران دارید.

در مقاله ویزای فرانسه به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم که میتوانید مطالعه نمایید

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

یک دیدگاه