ویزای توریستی اسپانیا ۲۰۲۰، نحوه اقدام، شرایط و مدارک موردنیاز

ویزای توریستی اسپانیا
 • تعداد بازدید : 1585
 • مدت زمان مطالعه : دقیقه

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

عواملی که باعث ترغیب ایرانیان به گرفتن ویزای توریستی اسپانیا میشود

 • سفر به اسپانیا دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا
 • سفر به مادرید، شهر موزه ها با غذای محلی و لذیذ تاپاس ، شهری که با شب زنده داری هایش معروف است
 • شرکت در جشنواره های گاوبازی
 • سفر به جزیره‌ی ایبیزا (Ibiza) و جزایر قناری
 • کشور تیم های رئال مادرید و بارسلونا

گذشته از این نکات جذاب باید یاد آور شویم که داشتن لیبل ویزای اسپانیا اعتبار خاصی به پاسپورت متقاضی میدهد که برای گرفتن ویزاهای کانادا و انگلیس بسیار تاثیر مثبت دارد.

شما با مطالعه این مطلب به پاسخ این قبیل سوالات دست خواهید یافت:

 • مدارک ،هزینه ها و شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا چیست؟
 • زمان لازم برای گرفتن ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟
 • چطور میتوانم وقت سفارت اسپانیا بگیرم؟
 • سوالات مصاحبه ویزای توریستی اسپانیا چیست؟
 • و بسیاری از سوالات مختلف در مورد ویزای اسپانیا که ممکن است در ذهن شما باشد.

۳ گام اصلی برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا یکی از انواع ویزای اسپانیاست که برای افرادی صادر می گردد که قصدشان از سفر به اسپانیا تفریحی و گردشگری می باشد و حداکثر مدت زمانی که اجازه اقامت در این کشور با ویزای توریستی را دارند ۹۰ روز است. در این بخش با سه گام اصلی که برای اقدام به اخذ ویزای توریستی اسپانیا نیاز دارید آشنا میشوید. با اجرا کردن این سه گام مشکلی برای دریافت ویزای اسپانیا نخواهید داشت. لازم به ذکر است ارائه درخواست ویزای اسپانیا به صورت مستقیم به کنسولگری اسپانیا امکان پذیر نیست و شما باید درخواست ویزای اسپانیای خود را به کارگذاری bls  ارائه کنید.

🖊گام اول: دریافت وقت سفارت اسپانیا

اولین گام برای اخذ ویزای اسپانیا درخواست وقت سفارت اسپانیا میباشد . برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، باید وارد سایت BLS اسپانیا شوید و با استفاده از یک ایمیل و شماره تلفن یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد، تقویمی برای شما باز می‌شود که زمان های موجود وقت سفارت را برای شما نمایش می‌دهد. در حالت عادی (موقع نوشتن این مطلب) وقت سفارت اسپانیا برای یک هفته پس از زمان درخواست در دسترس خواهد بود. پس از تعیین وقت سفارت خود و تائید آن، یک شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت دریافت می‌کنید. در صورتی که نتوانستید برگه وقت سفارت‌تان را چاپ . یا ذخیره کنید، جای هیچ نگرانی نیست چرا که با شماره مرجع و اطلاعات خود می‌توانید دوباره آن را دریافت کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که چون برای درخواست ویزای اسپانیا باید تمامی مدارک به زبان اسپانیایی ترجمه شوند و از طرفی ترجمه های اسپانیایی معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ روز زمان میبرد لذا در هنگام رزرو تاریخ وقت سفارت اسپانیا به این مرد باید توجه کنید.

امکان کنسل  کردن وقت سفارت اسپانیا بعد از رزرو وجود دارد.

برای اینکه در هنگام ساخت اکانت و رزرو وقت سفارت اسپانیا مشکلی نداشته باشید گروه آسان ویزا برای شما ویدئوی آموزش نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا رو قرار داده که میتوانید تماشا کنید.

ویدئو آموزش گرفتن وقت توریستی سفارت اسپانیا

🖊گام دوم: آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

پس از اینکه وقت مصاحبه برای ویزای اسپانیا رو رزرو کردین باید اقدام به آماده سازی مدارک ویزای توریستی اسپانیا کنید. برای همه انواع ویزای اسپانیا باید تمامی مدارک توسط دارالترجمه رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا به ترتیب زیر می‌باشد:

الف :مدارک عمومی:

📝 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی اسپانیا به زبان انگلیسی یا اسپانیایی و با خودکار آبی تکمیل شود. یا تایپ شود(برای هر کدام از متقاضیان ویزای اسپانیا (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.)

دانلود فرم خام ویزای توریستی اسپانیا (انگلیسی)

دانلود فرم خام ویزای توریستی اسپانیا (اسپانیایی)

دانلود فرم خام ویزای توریستی اسپانیا (انگلیسی و فارسی)

دانلود نمونه فرم تکمیل شده ویزای شینگن توریستی اسپانیا 

📝 دو قطعه عکس پاسپورتی. سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای اسپانیا اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید ۷۰ درصد صورت اشخاص باشد و ۳۰ درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد.

📝 پاسپورت معتبر امضاء شده دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار (صفحه سوم پاسپورت باید امضا شود – افراد زیر ۱۸ سال نیاز به امضا ندارند)

📝 کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

📝 ارائه اصل و ترجمه اسپانیایی کلیه صفحات شناسنامه

ب:مدارک شغلی:

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید :

حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)- ۳ فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، وذکر موافقت با مرخصی شما) – لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :

جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات

✏️اگر پزشک هستید:

پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی.

در صورتی که در بیمارستان یا دانشگاه نیز مشغول به کار هستید لطفا مدارک مربوط (حکم یا نامه ی اشتغال ، فیش حقوقی و لیست بیمه) را هم در کنار مدارک پزشکی خود ارائه نمایید.

✏️اگر صاحب شرکت هستید:

روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی را ارائه نمایید.

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید:

پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی

✏️ اگر دانش آموز یا دانشجو هستید:

کارت دانشجویی ، گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه یا  مدرسه. که در این گواهی حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی قید شده باشد. برای دانش آموزان ارائه گواهی اشتغال به تحصیل اجباری نیست.

برای افراد زیر ۱۸ سال که به تنهایی یا به همراه یکی از والدین خود قصد درخواست ویزا را دارد:

اگر پدر و مادر یا یکی از والدین درحال حاضر ویزا دارند یا به هردلیلی همراه فرزند خود درخواست ویزا به سفارت اسپانیا نمیدهند باید در دفترخانه ی رسمی اجازه ی خروج فرزندشان را (با قید دلیل سفر و ذکر زمان و مکان دقیق حضور او و سرپرست سفر ) ثبت نمایند. ترجیحا مدارک شغلی و بانکی سرپرست در پرونده متقاضی قرار داده شود. در صورتیکه والدین از هم جدا شده اند، ترجمه مدرک حضانت کافیست. در صورت فوت پدر، اجازه نامه ی سرپرست قانونی الزامی می باشد.

نمونه وکالت خروج برای خارج کشور را میتوانید اینجا دانلود کنید

✏️ اگر بازنشسته هستید:

حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا اداره دولتی به همراه فیش حقوقی 

✏️اگر بیکار یا خانه دار هستید: 

سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌ داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند شما می توانید در صورت تمایل مدارک شغلی و بانکی سرپرست خانواده و یا شخصی که مخارج سفر شما را تامین میکند، ارائه دهید.)

ج:مدارک مالی و ملکی:

📝 گردش حساب ۶ ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در اسپانیا اقامت خواهید داشت.

درصورتی که حساب شما سپرده است لطفا گردش ۶ ماهه ی حسابی که سود سپرده شما به آن واریز می شود را به همراه داشته باشید.

شما میتوانید هر تعداد از مدارک بانکی را ارائه نمایید و در این خصوص محدودیت خاصی وجود ندارد. مبلغ دقیقی هم برای موجودی حساب شما از طرف سفارت اسپانیا درنظر گرفته نشده است. ضمنا به خاطرداشته باشید ارائه ی ضمانت نامه ی بانکی برای ویزای توریستی اسپانیا به هیچ وجه اجباری نبوده و تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود. توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

اعتبار مدارک بانکی از تاریخ صدور فقط یک ماه است.

در صورتیکه که شرکت، نهاد و یا سازمان خاصی مخارج سفر شما را تقبل می نماید، می بایست مدارک مالی آن شرکت یا نهاد را ارائه نمایید.

📝 ترجمه اسپانیایی و اصل کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

در صورتی که صاحب ملکی در اسپانیا هستید و در مدت زمان سفر به اسپانیا در ملک خود اقامت خواهید داشت، طبیعتا نیازی به دعوتنامه و رزرو هتل (که در قسمت بعدی ذکر شده) ندارید.
لطفا کپی سند ملک خود در اسپانیا و برگه ی استعلام شهرداری جدید را به bls سفارت اسپانیا ارائه دهید (Nota Simple). می توانید یک نسخه کپی از مدارکی همچون فیش های پرداختی قبوض و حساب بانکی خود در کشور اسپانیا رو هم ارایه بدید.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت اسپانیا از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای اسپانیای شما میشود.

📝 ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود): در صورتی که دعوتنامه ی دیدار با خانواده دارید نیازی به رزرو هتل نخواهید داشت. می توانید به دلخواه خود، مواردی از قبیل کارت شناسایی یا اقامت شخص دعوت کننده و هرگونه مدارک مرتبط به ایشان و یا ملک ایشان به عنوان محل اقامت، را در پرونده ی خود قرار دهید.

نکته هایی در مورد آماده سازی مدارک ویزای توریستی اسپانیا:

 • برای ترجمه مدارک لطفا از مراجعه به دارالترجمه های غیررسمی اجتناب نمایید. در لینک زیر میتوانید لیست دارالترجمه های معتمد سفارت اسپانیا رو مشاهده کنید. تمام مدارک فارسی شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. (اعتبار ترجمه ها فقط ۶ ماه است. در نظر داشته باشید فیش های حقوقی و لیست بیمه باید برای ماه های اخیر باشند.)

لیست دارالترجمه های معتمد سفارت اسپانیا را میتوانید در مقاله جامع ویزای اسپانیا مشاهده نمایید.

 • در صورتی که مدارک شما در سربرگ رسمی انگلیسی به زبان انگلیسی تایپ شود و مهر بخورد و اصل آن را ارائه دهید، نیازی به ترجمه اسپانیایی نمی باشد. مانند مدارک بانکی و نامه های اشتغالی که به زبان انگلیسی صادر شده است.
برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت اسپانیا رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید: چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

🖊گام سوم : آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت bls سفارت اسپانیا شما هیچ مصاحبه مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به مرکز کارگزاری مراجعه  می کنید. برای دریافت  ویزای توریستی اسپانیا، باید تقریبا ۱ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

پرینت وقت سفارت هر متقاضی جدا

📝 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به کانتر دریافت مدارک تحویل دهید.توجه داشته باشید تاریخ ورود و خروج پرواز به منطقه ی شنگن باید دقیقا با تاریخ ورود و خروج هتل/ هتل های شما یکی باشد.

📝 بیمه مسافرتی

 بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در اسپانیا و در کل منطقه شینگن باشد. لطفا از تحریم نبودن بیمه ی مسافرتی خود اطمینان کامل حاصل نمایید.

📝 واچر هتل

لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات هتل و پرواز شما باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد.

📝 هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای توریستی اسپانیا به شرح جدول زیر است:

افراد بالای ۱۲ سالکودکان ۶ تا ۱۲ سالکودکان زیر ۶ سال
۸۰یورو۴۰یورو۰

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده ۱۵.۴۵ یورو هم به شرکت bls پرداخت نمایید.کودکان زیر ۶ سال از پرداخت این هزینه هم معاف هستند.

اگر به دنبال اطلاعات جامع در مورد ویزای تجاری اسپانیا یا انواع دیگر ویزای اسپانیا هستید حتما مطالب تخصصی ما در این زمینه ها را مطالعه  نمایید.

نحوه پیگیری جواب ویزای توریستی اسپانیا بعد از اقدام 

بنا بر اعلام سفارت اسپانیا مدت زمان بررسی درخواست ویزای تورستی اسپانیا ۲۱ روز کاری میباشد و ممکن است در بعضی از پرونده ها این زمان افزایش یابد.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌که جواب ویزای توریستی اسپانیا شما از سفارت اسپانیا به شرکت bls ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای توریستی اسپانیا خود میتوانید به قسمت پیگیری درخواست ویزای اسپانیا در سایت شرکت bls  مراجعه نموده و با واردکردن تاریخ تولد و شماره پاسپورت خود از آخرین وضعیت درخواست ویزای خود مطلع شوید. در صورتی که در این قسمت عبارت ready for collection  نوشته شود یعنی جواب ویزا آماده دریافت است و در صورتی که عبارت process at mission نوشته شده باشد یعنی فعلا درخواست شما در کنسولگری سفارت اسپانیا در حال بررسی میباشد.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا باید به صورت حضوری به دفتر شرکت bls ویزای اسپانیا مراجعه نموده و با ارائه کارت شناسایی و رسید ویزا که در روز مصاحبه به شما داده شده بود، پاسپورت خود را دریافت نمایید.

زمان تحویل پاسپورت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ میباشد.

در صورتی که خودتان به هر دلیلی نمیتوانید برای دریافت جواب ویزای اسپانیا مراجعه کنید میتوانید با ارائه وکالت محضری به دوست یا آشنا اینکار را به او بسپارید. درصورتی که جواب ویزا اسپانیا منفی باشد (ریجکت شده باشد) باید شخص متقاضی خودش شخصا برای گرفتن پاسپورت مراجعه نماید چون در این گونه موارد پاسپورت به وکیل شخص تحویل داده نمیشود.

 

اطلاعات تماسی دفتر BLS اسپانیا در تهران

آدرس دفتر BLS اسپانیا :تهران-خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱
مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم
وب سایت رسمی:https://spainvisa-iran.com/persian/index.php
پست الکترونیک (ایمیل): info@spainvisa-iran.com
تلفن :۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۷
۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶
ساعات پذیرش درخواست های ویزا: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴:۰۰
ساعت دریافت گذرنامه: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰

لوکیشن bls اسپانیا

✍سوالات متداول در مورد ویزای توریستی اسپانیا

خیر. برای گرفتن وقت سفارت نیازی به ارائه دعوتنامه نیست و دعوتنامه را روز مصاحبه باید ارائه کنید.

بلی متقاضی حتما باید شخصا در مرکز درخواست ویزا حضور داشته باشد و انگشت نگاری شود.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۱ میانگین: ۲]

یک دیدگاه