ویزای توریستی اتریش ، چند گام حیاتی برای جلوگیری از ریجکت شدن در سال ۲۰۲۰.

  • تعداد بازدید : 1234
  • مدت زمان مطالعه : دقیقه

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

قبل از تصمیم به سفر به یک کشور باید برای خودمان دلایلی داشته باشیم اهداف سفر به یک کشور میتواند مختلف باشد برای مثال بسیاری از مردم برای گردش و بازدید وتفریح سفر میکنند ، برخی برای انجام امور تجارت و بسیاری برای تحصیل.در این مطلب قصد داریم در مورد صفر تا صد اخذ ویزای توریستی اتریش صحبت کنیم. پس بریم سراغ دلایلی که مارا ترغیب میکند  به تصمیم گیری برای سفر گردشگری به اتریش:

دلایل سفر تفریحی به اتریش و اخذ ویزای توریستی اتریش:

  • اتریش به خاطر کوهستان های معروفش، بهشت اسکی بازهای دنیاست
  • اتریش چهارمین کشور امن جهان است به خاطر همین موضوع افرادی مثل مسافران و بانوان تنها که می‌خواهند سفری بی‌خطر و بدون نگرانی داشته باشند اتریش را انتخاب می‌کنند
  • اتریش دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته و سریع است که کار را برای گشت و گذار در همه جای این کشور راحت میکند
  • اتریش برای کسانی که میخواهند از فضای شهری دورباشند ، طبیعت سرسبز و پاکی فراهم میکند.
در نظر داشته باشید که سفارت اتریش در تهران یک سری اصول و الگوریتم های خاصی برای بررسی درخواست متقاضی دارد که خیلی مهم و حائز اهمیت می باشند پس با ما همراه باشید تا اینکه جزوه ۱۷.۹۹% درخواست های ریجیکتی طبق امار سال ۲۰۱۹ نباشید.

✍در این مطلب چه می خوانیم؟

📌۳ گام اصلی برای دریافت ویزای توریستی اتریش

📌 نحوه پیگیری جواب ویزای توریستی اتریش بعد از اقدام

برای دریافت ویزای توریستی اتریش لازم است تا مواردی را به دقت رعایت کنیم وجود هرگونه نقصی در روند درخواست ویزای توریستی اتریش ممکن است باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود. در این بخش در مورد گام های اصلی که لازم است برای دریافت ویزای توریستی اتریش برداریم را به صورت دقیق توضیح میدهیم پس با ما همراه باشید:

✍۳ گام اصلی برای دریافت ویزای توریستی اتریش:

برای درخواست ویزای توریستی اتریش نمیتوانیم مستقیما به کنسولگری اتریش مراجعه کنیم خدمات اخذ ویزای توریستی اتریش در شرکت vfs global ارایه میشود.

🖊گام اول: دریافت وقت مصاحبه ویزای توریستی اتریش:

برای گرفتن وقت مصاحبه ویزای اتریش، باید از طریق کارگزاری  VFS Global  در تهران اقدام کنید. برای این منظور باید به سایت vfs global به آدرس زیر مراجعه کنید

آدرس سایت vfs global اتریش

مراحل گرفتن وقت سفارت اتریش بدین ترتیب است که: شما می بایست ایمیلی به آدرس  appointmentaustria@vfshelpline.com که حاوی اطلاعات زیر و با فرمت تعیین شده است  ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز کاری، زمان دقیق وقت سفارت برای شما ارسال میشود.

اطلاعاتی که باید در ایمیل ارسالی به سفارت نوشته شود به شرح زیر است توجه کنید که همه اطلاعات باید به انگلیسی نوشته و ارسال شوند:

اطلاعات مورد نیازمشخصات به انگلیسی تایپ شود
نام کامل (نام و نام خانوادگی) مطابق پاسپورتَALI MORADI
شماره تماس ( شماره موبایل) ۰۹۱۲….
شماره پاسپورتH21452145
(شامل یک حرف و ۸ رقم می باشد)
تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)۲۰۲۰/۰۹/۲۵
کپی پاسپورتیک اسکن از صفحه اول پاسپورت خودرا به ایمیل Attach نمایید
کپی دعوتنامه الکترونیکی (درصورت وجود)یک اسکن از دعوتنامه ای که از اتریش برایتان ارسال شده است را به ایمیل Attach نمایید


تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص توسط متقاضی ارسال شود، وقت سفارت اتریش برای فرد تعیین می‌گردد و در صورت وجود هرگونه مورد و نقصی پروسه رزرو وقت سفارت ناموفق خواهد بود.
برخی نکاتی که باید در هنگام رزرو وقت سفارت اتریش vfs به آنها دقت کنید:

  • با تعیین وقت سفارت اتریش توسط Vfs Global، امکان کنسل کردن و یا زمان‌بندی مجدد وجود نخواهد داشت 
  • در صورتی که بیشتر از یک هفته ایمیل درخواست وقت سفارت خود را ارسال کرده اید اما جوابی دریافت نکرده اید مجدد دوباره ارسال کنید.
  • فرد متقاضی در صورت حضور پیدا نکردن در مرکز وی اف اس گلوبال در موعد مقرر ملزم به تعیین مجدد وقت سفارت اتریش خواهد بود.
  • لازم به ذکر است ایمیلی که به عنوان تاییدیه به شما ارسال میشود رو باید پرینت گرفته و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. 
برای راحتی کار میتوانید درخواست وقت سفارت اتریش خود را به ما بسپارید

تنها در یک صورت وقت فوری سفارت اتریش قابل دسترسی می‌باشد، آن هم زمانی است  که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوتنامه خویشاوندی برنامه سفر شما  ذکر شده باشد، می‌توانید وقت فوری از سفارت اتریش بگیرید و تا ۷ روز کاری بعد برای مصاحبه به دفتر vfs مراجعه بکنید. در غیر از این موارد دست کم ۳ الی ۵ هفته زودتر برنامه سفر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید

🖊گام دوم : آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اتریش :

مدارک ویزای توریستی اتریش ، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شوند.  مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند. لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اتریش به ترتیب زیر می‌باشد:

⬅️ فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی اتریش به زبان آلمانی  (برای هر کدام از متقاضیان ویزای اتریش (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.)

فرم خام ویزای شینگن اتریش (انگلیسی)

فرم خام ویزای شینگن اتریش(فارسی-انگلیسی)

نمونه فرم تکمیل شده ویزای شینگن توریستی اتریش

⬅️ ۲دو قطعه عکس پاسپورتی ( سایز ۳٫۵در ۴٫۵ زمینه سفید بدون روتوش). سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی  دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای فرانسه اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید ۷۰ درصد صورت اشخاص باشد و ۳۰ درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد

مشخصات عکس برای ویزای اتریش

⬅️ اصل و کپی پاسپورت معتبر (دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار) به همراه کپی ویزاهای شینگن موجود در پاسپورت

⬅️ کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

⬅️ ترجمه کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

⬅️ مدارک شغلی مورد نیاز ویزای اتریش :

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید : حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)۳ فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، وذکر موافقت با مرخصی شما)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)- اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر پزشک هستید: پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر صاحب شرکت هستید روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی را ارائه نمایید.-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید: پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️ اگر دانش آموز یا دانشجو هستید:گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه یا  مدرسه. که در این گواهی حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی قید شده باشد.گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر رضایت مدرسه یا دانشگاه از عدم حضور شما در کلاس ها،کارت دانشجویی.-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه رسمی ثبت شده در دفتر اسناد رسمی از طرف یکی از والدین که در ایران میماند. (در صورت فوت یکی از والدین بجای اجازه رسمی گواهی فوت مرحوم باید ترجمه شود)

نمونه وکالت خروج برای خارج کشور را میتوانید اینجا دانلود کنید

✏️ اگر بازنشسته هستید:حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا اداره دولتی به همراه فیش حقوقی ۳ ماه آخر-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر بیکار یا خانه دار هستید: سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌ داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند)

⬅️مدارک مالی:

گردش حساب ۶ ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در اتریش اقامت خواهید داشت.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود.توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت اتری از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای اتریش شما میشود.

⬅️ ارائه اصل دعوت نامه الکترونیکی (در صورت وجود): در صورتی که از دوستان یا آشنایان خود در اتریش دعوتنامه دارید باید آن را ارایه نمایید.

برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت اتریش رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید:

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اتریش

🖊گام سوم: آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت vfs اتریش شما هیچ مصاحبه ی مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت اتریش مراجعه  می کنید. برای دریافت  ویزای توریستی اتریش ، باید تقریبا ۱ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

⬅️رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید. نیازی به خرید بلیط نیست و رزرو کافی میباشد.

⬅️بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در اتریش و در کل منطقه شینگن باشد.

⬅️برنامه سفر: برنامه سفر، با توجه به هدف سفر شما و روزهای حضورتان در اتریش، باید تهیه شود .

⬅️واچر هتل: واچر هتل یا هتل های محل اقامت با توجه به تاریخ اقامت در اتریش که توسط گروه مهاجرتی آسان ویزا برا شما فراهم خواهد شد .

⬅️هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای توریستی اتریش به شرح جدول زیر است:

افراد بالای ۱۲ سالکودکان ۶ تا ۱۲ سالکودکان زیر ۶ سال
۸۰یورو۴۰یورو۰

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده ۲۵ یورو هم به شرکت vfs  پرداخت نمایید.

نحوه پیگیری جواب ویزای توریستی اتریش بعد از اقدام 

مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای توریستی کشور اتریش پاسخ داده شود بین ۲ تا ۳ هفته میباشد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌که جواب ویزای توریستی اتریش شما از سفارت اتریش به شرکت vfs ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای توریستی اتریش خود میتوانید به به لینک زیر مراجعه نموده و با وارد کردن شماره رفرنس و نام خانوادگی خود از آخرین وضعیت درخواست ویزای خود با خبر شوید.

پیگیری وضعیت درخواست ویزای توریستی اتریش

چنانچه در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری وضعیت ویزای اتریش شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده میشود.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا (در صورتی که درخواست ارسال با پیک نکرده باشید) باید به صورت حضوری و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ به دفتر شرکت vfs ویزای اتریش مراجعه نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

معمولا چنانچه ویزا برای شما صادر شده باشد، تنها پاسپورت خود را در پاکت تحویل می‌گیرید و چنانچه  که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای اتریش شما ریجکت شده است. 

امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است