ویزای تجاری فرانسه، تمامی اطلاعات سفر کاری به فرانسه را در اینجا بخوانید

ویزای-تجاری-فرانسه-آسان-ویزا
 • تعداد بازدید : 2152
 • مدت زمان مطالعه : دقیقه

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

چرا باید ویزای تجاری فرانسه بگیریم ؟

یکی از انواع ویزای فرانسه که برای ایرانیان صادر میشود ویزای تجاری فرانسه میباشد.

اگر به منظور تجارت و یا بازدید از شرکت فرانسوی به فرانسه سفر میکنید باید برای اخذ ویزای تجاری فرانسه (ویزای بیزنس فرانسه) اقدام نمایید. برای گرفتن ویزای تجاری فرانسه حتما باید از شرکت یا ارگان فرانسوی دعوتنامه داشته باشید در ادامه به چند مزیت مهم ویزای تجاری فرانسه میپردازیم که عبارت اند از:

 • گرفتن ویزای تجاری فرانسه (به خاطر داشتن دعوتنامه تجاری فرانسه) نسبت به سایر ویزاهای فرانسه راحت تر است
 • اعتبار ویزای تجاری فرانسه برای دریافت ویزای کانادا و ویزای انگلیس خیلی حائز اهمیت می باشد.

✍این پست به درد چه کسانی می خورد ؟

 • کسانی که قصد بازدید از کشور فرانسه (و یا حوزه شینگن) برای مدت زمانی کمتر از ۳ ماه را دارند
 • کسانی که دعوتنامه تجاری از یک شرکت فرانسوی دارند یا میتوانند از یک شرکت فرانسوی دعوتنامه تجاری بگیریند
 • کسانی که دعوتنامه از یک نمایشگاه فرانسوی دارند.
 • کسانی که جهت شرکت در یک همایش یا کنفرانس علمی ، فرهنگی یا هنری به فرانسه سفر میکنند.

✍۴ گام اصلی برای دریافت ویزای تجاری فرانسه

برای دریافت ویزای تجاری فرانسه چهار گام ساده در پیش رو دارید که در این قسمت توضیح میدهیم.

🖊گام اول : ثبت نام در سایت France-Visas:

اولین گام برای گرفتن ویزای تجاری فرانسه ثبت نام در سایت France-Visas و پرکردن فرم ویزای فرانسه در اون سایت میباشد. روش کار بدین ترتیب است که شما بعد از وارد شدن به این سایت باید اقدام به ساخت و فعال سازی حساب کاربری خود نمایید و بعد از ساخت حساب کاربری وارد حساب کاربری شده و اطلاعات مورد نیاز رو به صورت مرحله به مرحله وارد مینمایید در انتها فرم پر شده ویزای فرانسه به همراه لیست مدارک لازم برای ویزای تجاری فرانسه برای دانلود به شما نمایش داده میشود که باید دانلود کرده و به همراه سایر مدارک در روز مصاحبه به افسر ویزا تحویل نمایید.

در قسمت زیر ویدیوی آموزش پر کردن فرم سفارت فرانسه در سایت France-Visas را برای شما قرار داده ایم.

ویدئو آموزش پر کردن آنلاین فرم ویزای تجاری فرانسه

🖊گام دوم : دریافت وقت سفارت فرانسه :

پس از ثبت نام در سایت France-Visas باید برای ارائه درخواست ویزای تجاری فرانسه، وقت مصاحبه رزرو نمایید.برای گرفتن وقت سفارت فرانسه، باید از طریق کارگزاری  VFS Global  در تهران اقدام کنید برای این منظور باید به سایت vfs global به آدرس زیر مراجعه کنید .

آدرس سایت vfs global

مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه بدین ترتیب است که: شما می بایست ایمیلی به آدرس  appointmentfrance@vfshelpline.com  که حاوی اطلاعات زیر است را با فرمت تعیین شده ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز کاری، زمان دقیق وقت سفارت برای شما ارسال میشود.

اطلاعاتی که باید در ایمیل ارسالی به سفارت نوشته شود به شرح زیر است توجه کنید که همه اطلاعات باید به انگلیسی نوشته و ارسال شوند:

[جدول جدول = ۱ /]


تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص توسط متقاضی ارسال شود، وقت سفارت فرانسه برای فرد تعیین می‌گردد و در صورت وجود هرگونه مورد و نقصی پروسه رزرو وقت سفارت ناموفق خواهد بود.
 برخی نکاتی که باید در هنگام رزرو وقت سفارت فرانسهvfs به آنها دقت کنید:

 • با تعیین وقت سفارت فرانسه توسط Vfs Global، امکان کنسل کردن و یا زمان‌بندی مجدد وجود نخواهد داشت 
 • در حالت عادی وقت سفارت فرانسه vfs حدودا برای یک تا یک و نیم ماه بعد از ارسال ایمیل داده میشود.
 • در صورتی که بیشتر از یک هفته ایمیل درخواست وقت سفارت خود را ارسال کرده اید اما جوابی دریافت نکرده ایدمجدد دوباره ارسال کنید.
 • فرد متقاضی در صورت حضور پیدا نکردن در مرکز وی اف اس گلوبال در موعد مقرر ملزم به تعیین مجدد وقت سفارت فرانسه خواهد بود.
 • لازم به ذکر است ایمیلی که به عنوان تاییدیه به شما ارسال میشود رو باید پرینت گرفته و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. 

 تنها در یک صورت وقت فوری سفارت فرانسه  قابل دسترسی می‌باشد، آن هم زمانی است  که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوتنامه خویشاوندی برنامه سفر شما  ذکر شده باشد، می‌توانید وقت فوری از سفارت فرانسه بگیرید و تا ۷ روز کاری بعد برای مصاحبه به دفتر vfs مراجعه بکنید. در غیر از این موارد دست کم ۳ الی ۵ هفته زودتر برنامه سفر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید

ویدئو آموزش گرفتن وقت تجاری سفارت فرانسه

🖊گام سوم: آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای تجاری فرانسه:

مدارک ویزای تجاری فرانسه، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا  زبان فرانسوی ترجمه شوند.  مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند. لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری فرانسه به ترتیب زیر می‌باشد:

📝 فرم تکمیل شده درخواست ویزای تجاری فرانسه به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه 

📝 دو قطعه عکس پاسپورتی ( سایز ۳٫۵در ۴٫۵ زمینه سفید بدون روتوش). سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی  دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای فرانسه اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید ۷۰ درصد صورت اشخاص باشد و ۳۰ درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد.

📝 پاسپورت معتبر (دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار)

📝 کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

📝 ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

📝 ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

📝 مدارک شغلی مورد نیاز ویزای تجاری فرانسه :

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید : حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)۳ فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، وذکر موافقت با مرخصی شما)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات

✏️اگر پزشک هستید:پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید:پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی

📝 مدارک مالی:

گردش حساب ۳ ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در فرانسه اقامت خواهید داشت.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود.توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای  ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت فرانسه از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای فرانسه شما میشود.

📝 ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود): در صورتی که از شرکت یا ارگانی در فرانسه دعوتنامه دارید باید آن را ارایه نمایید. توجه داشته باشید که این دعوتنامه باید درسربرگ شرکت فرانسوی پرینت شده و امضا شده باشد و باید اطلاعاتی از قبیل هدف از سفر،تاریخ رفت و برگشت و مشخصات کامل دعوت کننده و دعوت شده در آن ذکر شده باشد.

برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت فرانسه رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید:

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری فرانسه

🖊گام چهارم: آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت vfs فرانسه  شما هیچ مصاحبه مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه می کنید. برای دریافت ویزای تجاری فرانسه، باید تقریبا ۱ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

📝 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید. 

📝 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در فرانسه و در کل منطقه شینگن باشد.

📝 واچر هتل: واچر هتل یا هتل های محل اقامت با توجه به تاریخ اقامت در فرانسه که توسط گروه مهاجرتی آسان ویزا برا شما فراهم خواهد شد .

📝 هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای توریستی فرانسه  به شرح جدول زیر است:

[جدول جدول = ۲ /]

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده ۲۵ یورو هم به شرکت vfs  پرداخت نمایید.

 

اگر برای ویزای توریستی فرانسه یا انواع دیگر ویزای فرانسه میخواهید اقدام کنید مطالب تخصصی ما را در این زمینه ها مطالعه نمایید   

نحوه پیگیری جواب ویزای تجاری فرانسه بعد از اقدام 

مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای تجاری کشور فرانسه پاسخ داده شود ۱۵ روز کاری بوده که ممکن است این تایم تا ۳۰ روز نیز افزایش یابد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌که جواب ویزای تجاری فرانسه شما ازسفارت فرانسه به شرکت vfs ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای تجاری فرانسه خود میتوانید به اکانتی که در سایت France-Visas ساخته اید وارد شده و آخرین وضعیت درخواستتون رو مشاهده کنید.

چنانچه در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده میشود.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا (در صورتی که درخواست ارسال با پیک نکرده باشد) باید به صورت حضوری به دفتر شرکت vfs ویزای فرانسه مراجعه نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

معمولا چنانچه ویزا برای شما صادر شده باشد، تنها پاسپورت خود را در پاکت تحویل می‌گیرید و چنانچه  که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای فرانسه شما ریجکت شده است. 

 اطلاعات تماسی دفتر VFS GLOBAL ویزای فرانسه در تهران

دفتر VFS Global فرانسه در تهران:تهران ، میدان هروی ، خیابان موسوی (گلستان پنجم) ، مرکز تجاری هروی سنتر ، طبقه ۴ (دسترسی تنها از آسانسورهای ضلع شمالی)
ساعت تحویل مدارک ویزا:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۸.۰۰ الی ۱۷:۰۰
ساعت تحویل گذرنامه:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۹.۰۰ الی ۱۶.۰۰
تلفن:۹۸۲۱۹۱۳۱۴۲۰۵ +
۹۸۲۱۹۱۰۰۸۰۴۶ +
ایمیل:info.franceiran@vfshelpline.com
وب سایت:سایت شرکت VFS فرانسه در تهران

لوکیشن vfs فرانسه میدان هروی

✍ سوالات متداول در مورد ویزای تجاری فرانسه

بله . در هر بار درخواست باید تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه کنید.

با ویزای فرانسه میشود از سایر کشور های عضو هم ورود زد ولی اگر ویزای شما تک بار ورود و با تعداد روز های کم است بهتر است از خود کشور فرانسه ورود بزنید تا در گرفتن ویزاهای بعدی به مشکلی بر نخورید.

برخلاف باور عامیانه که بازه های مختلف ۳ تا ۱۲ ماه را پیشنهاد میکنند ولی این زمان به صورت کامل به علت ردی شما دارد . میتوانید در مطلب ویزای فرانسه در این مورد بیشتر بخوانید

در مقاله ویزای فرانسه به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم که میتوانید مطالعه نمایید

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

2 دیدگاه