ویزای تجاری اسپانیا ، تمامی اطلاعات سفر کاری به اسپانیا را در اینجا بخوانید

ویزای تجاری اسپانیا-آسان ویزا
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : دقیقه 3 نظر 1469 بازدید

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

همراهان آسان ویزا سلام

در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعات در مورد گرفتن ویزای تجاری اسپانیا رو بررسی کنیم . همان طور که میدانید اگر قصد سفر تجاری به اسپانیا داشته باشید ( با اهدافی همچون شرکت در دوره ، بازدید از نمایشگاه یا برگزاری جلسات تجاری با شرکت های اسپانیایی) در قدم اول باید اقدام به اخذ ویزای تجاری اسپانیا نمایید. پس با ما همراه باشید تا با صرف کمترین زمان هرچی لازمه در مورد ویزای بیزنس اسپانیا هست را یاد بگیریم.

✍شما با مطالعه این مطلب به پاسخ این قبیل سوالات دست خواهید یافت:

  • مدارک ،هزینه ها و شرایط اخذ ویزای تجاری اسپانیا چیست؟
  • زمان لازم برای گرفتن ویزای تجاری اسپانیا چقدر است؟
  • چطور میتوانم وقت سفارت اسپانیا بگیرم؟
  • سوالات رایج در مصاحبه ویزای اسپانیا چیست؟

و بسیاری از سوالات مختلف در مورد ویزای تجاری اسپانیا که ممکن است در ذهن شما باشد.

مقاله ویزای تجاری اسپانیا به درد چه کسانی می خورد؟

  • کسانی که قصد بازدید یا عقد قرارداد با شرکت اسپانیایی را دارند
  • کسانی که برای بازدید از نمایشگاه ، شرکت در یک سمینار یا کنگره به اسپانیا سفر می کنند 

اتباع ایرانی با هر دلیل و هدفی که قصد ورود به کشور اسپانیا را داشته باشند حتماً باید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنند. از آن جایی که اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شینگن است، ویزای اسپانیا همان ویزای شینگن خواهد بود، با همان ویژگی‌ها و قوانین. در مطلب زیر به طور کامل سه گام اصلی که برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا لازم است بردارید را برای شما آورده ایم. اینجا لازم است این نکته رو ذکر کنیم که اخذ ویزای تجاری اسپانیا به علت داشتن دعوتنامه از یک شرکت اسپانیایی به مراتب راحت تر از ویزای توریستی اسپانیا میباشد.

3 گام اصلی برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا

ویزای تجاری اسپانیا یکی از انواع ویزای اسپانیاست که برای افرادی صادر می گردد که قصد سفر کاری و تجاری به اسپانیا را دارند و حداکثر مدت زمانی که اجازه اقامت در این کشور با ویزای تجاری را دارند 90 روز می باشد. در این بخش با سه گام اصلی که برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا نیاز دارید آشنا میشوید. با اجرا کردن این سه گام مشکلی برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا نخواهید داشت. لازم به ذکر است ارائه درخواست به صورت مستقیم به کنسولگری اسپانیا امکان پذیر نیست و شما باید درخواست ویزای تجاری اسپانیای خود را به کارگذاری bls  ارائه کنید.

🖊گام اول: دریافت وقت سفارت اسپانیا

اولین گام برای اخذ ویزای اسپانیا درخواست وقت سفارت اسپانیا میباشد . برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، باید وارد سایت BLS اسپانیا شوید و با استفاده از یک ایمیل و شماره تلفن یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد، تقویمی برای شما باز می‌شود که زمان های موجود وقت سفارت را برای شما نمایش می‌دهد. در حالت عادی (موقع نوشتن این مطلب) وقت سفارت اسپانیا برای یک هفته پس از زمان درخواست در دسترس خواهد بود. پس از تعیین وقت سفارت خود و تائید آن، یک شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت دریافت می‌کنید. در صورتی که نتوانستید برگه وقت سفارت‌تان را پرینت یا ذخیره کنید، جای هیچ نگرانی نیست چرا که با کد رفرنس و شماره پاسپورت و ایمیل خود می‌توانید دوباره آن را دریافت کنید. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که چون برای درخواست ویزای اسپانیا باید تمامی مدارک به زبان اسپانیایی ترجمه شوند و از طرفی ترجمه های اسپانیایی معمولا بین 7 تا 30 روز زمان میبرد لذا در هنگام رزرو تاریخ وقت سفارت اسپانیا به این مورد باید توجه کنید.

امکان کنسل  کردن وقت سفارت اسپانیا بعد از رزرو وجود دارد.

برای اینکه در هنگام ساخت اکانت و رزرو وقت سفارت اسپانیا مشکلی نداشته باشید گروه آسان ویزا برای شما ویدئو آموزش نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا رو قرار داده که میتوانید تماشا کنید.

ویدئو آموزش گرفتن وقت ویزای تجاری اسپانیا

🖊گام دوم: آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اسپانیا

پس از اینکه وقت مصاحبه برای ویزای تجاری اسپانیا را رزرو کردید باید اقدام به آماده سازی مدارک ویزای تجاری اسپانیا کنید. برای همه انواع ویزای اسپانیا باید تمامی مدارک توسط دارالترجمه رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اسپانیا به ترتیب زیر می‌باشد:

الف :مدارک عمومی:

📝 فرم تکمیل شده درخواست ویزای تجاری اسپانیا به زبان انگلیسی یا اسپانیایی (برای هر کدام از متقاضیان ویزای اسپانیا

برای دانلود آخرین فرم ویزای اسپانیا و نیز نمونه فرم تکمیل شده به صفحه دانلود فرم ویزای اسپانیا مراجعه کنید

📝 دو قطعه عکس پاسپورتی. سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای اسپانیا اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید 70 درصد صورت اشخاص باشد و 30 درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد.

📝 پاسپورت معتبر امضاء شده دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار (صفحه سوم پاسپورت باید امضا شود)

📝  کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

📝 ارائه اصل و ترجمه اسپانیایی کلیه صفحات شناسنامه

ب:مدارک شغلی:

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید :

حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)- 3 فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، وذکر موافقت با مرخصی شما) – لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود) – اگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت محل کار ثبت شده در روزنامه رسمی کشور

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :

جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات

✏️اگر پزشک هستید:

پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی.

در صورتی که در بیمارستان یا دانشگاه نیز مشغول به کار هستید لطفا مدارک مربوط (حکم یا نامه ی اشتغال ، فیش حقوقی و لیست بیمه) را هم در کنار مدارک پزشکی خود ارائه نمایید.

✏️اگر مدیر عامل یا عضو هییت مدیره شرکت هستید:

روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی را ارائه نمایید.

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید:

پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی

✏️ اگر بازنشسته هستید:

حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا اداره دولتی به همراه فیش حقوقی 

ج:مدارک مالی و ملکی:

📝 گردش حساب 6 ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در اسپانیا اقامت خواهید داشت.

درصورتی که حساب شما سپرده است لطفا گردش 6 ماهه ی حسابی که سود سپرده شما به آن واریز می شود را به همراه داشته باشید.

شما میتوانید هر تعداد از مدارک بانکی را ارائه نمایید و در این خصوص محدودیت خاصی وجود ندارد. مبلغ دقیقی هم برای موجودی حساب شما از طرف سفارت اسپانیا درنظر گرفته نشده است. ضمنا به خاطرداشته باشید ارائه ی ضمانت نامه ی بانکی برای ویزای تجاری اسپانیا به هیچ وجه اجباری نبوده و تضمینی برای دریافت ویزا نمی باشد.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود.توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

اعتبار مدارک بانکی از تاریخ صدور فقط یک ماه است.

📝 ترجمه اسپانیایی و اصل کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

در صورتی که صاحب ملکی در اسپانیا هستید و در مدت زمان سفر به اسپانیا در ملک خود اقامت خواهید داشت، طبیعتا نیازی به رزرو هتل (که در قسمت بعدی ذکر شده) ندارید.
لطفا کپی سند ملک خود در اسپانیا و برگه ی استعلام شهرداری جدید را به bls سفارت اسپانیا ارائه دهید (Nota Simple). می توانید یک نسخه کپی از مدارکی همچون فیش های پرداختی قبوض و حساب بانکی خود در کشور اسپانیا رو هم ارایه بدید.

در صورتیکه که شرکت، نهاد و یا سازمان خاصی مخارج سفر شما را تقبل می نماید، می بایست مدارک مالی آن شرکت یا نهاد را ارائه نمایید.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت اسپانیا از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای اسپانیای شما میشود.

📝 ارائه کپی دعوتنامه : برای اخذ ویزای تجاری اسپانیا حتما باید دعوتنامه از شرکت یا نمایشگاه یا کنگره داشته باشید. برای درخواست ویزای تجاری اسپانیا ارائه کپی دعوتنامه کافی است.

نکته هایی در مورد آماده سازی مدارک ویزای تجاری اسپانیا:

  • برای ترجمه مدارک لطفا از مراجعه به دارالترجمه های غیررسمی اجتناب نمایید. در لینک زیر میتوانید لیست دارالترجمه های معتمد سفارت اسپانیا رامشاهده کنید. تمام مدارک فارسی شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. (اعتبار ترجمه ها فقط 6 ماه است. در نظر داشته باشید فیش های حقوقی و لیست بیمه باید برای ماه های اخیر باشند.)

لیست دارالترجمه های معتمد سفارت اسپانیا را میتوانید در مقاله جامع ویزای اسپانیا مشاهده نمایید.

  • در صورتی که مدارک شما در سربرگ رسمی انگلیسی به زبان انگلیسی تایپ شود و مهر بخورد و اصل آن را ارائه دهید، نیازی به ترجمه اسپانیایی نمی باشد. مانند مدارک بانکی و نامه های اشتغالی که به زبان انگلیسی صادر شده است.

برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت اسپانیا رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید: چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اسپانیا

🖊گام سوم : آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت bls سفارت اسپانیا شما هیچ مصاحبه مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت اسپانیا مراجعه  می کنید. برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا، باید تقریبا ۱ تا 6 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

پرینت وقت سفارت هر متقاضی جدا

⬅️رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به کانتر دریافت مدارک تحویل دهید.توجه داشته باشید تاریخ ورود و خروج پرواز به اسپانیا باید دقیقا با تاریخ ورود و خروج هتل/ هتل های شما و نیز تاریخ ذکر شده در دعوتنامه شما یکی باشد.

⬅️بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در اسپانیا و در کل منطقه شینگن باشد. لطفا از تحریم نبودن بیمه ی مسافرتی خود اطمینان کامل حاصل نمایید.

⬅️واچر هتل: لطفا توجه داشته باشید که تمام اطلاعات هتل و پرواز شما باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد.

⬅️هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای تجاری اسپانیا به شرح جدول زیر است:

افراد بالای ۱۲ سالکودکان ۶ تا ۱۲ سالکودکان زیر ۶ سال
80یورو40یورو۰

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده 15.45 یورو هم به شرکت bls پرداخت نمایید.کودکان زیر 6 سال از پرداخت این هزینه هم معاف هستند.

نحوه پیگیری جواب ویزای تجاری اسپانیا بعد از اقدام 

بنا بر اعلام سفارت اسپانیا مدت زمان بررسی درخواست ویزای تجاری اسپانیا 21 روز کاری میباشد و ممکن است در بعضی از پرونده ها این زمان افزایش یابد.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌که جواب ویزای تجاری اسپانیا شما از سفارت اسپانیا به شرکت bls ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای تجاری اسپانیا خود میتوانید به قسمت پیگیری درخواست ویزای اسپانیا در سایت شرکت bls  مراجعه نموده و با واردکردن تاریخ تولد و شماره پاسپورت خود از آخرین وضعیت در خواست ویزای خود مطلع شوید. در صورتی که در این قسمت عبارت ready for collection  نوشته شود یعنی جواب ویزا آماده دریافت است و در صورتی که عبارت process at mission نوشته شده باشد یعنی فعلا درخواست شما در کنسولگری سفارت اسپانیا در حال بررسی میباشد.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا باید به صورت حضوری به دفتر شرکت bls ویزای اسپانیا مراجعه نموده و با ارائه کارت شناسایی و رسید ویزا که در روز مصاحبه به شما داده شده بود، پاسپورت خود را دریافت نمایید.

زمان تحویل پاسپورت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 14 تا 16 میباشد.

در صورتی که خودتان به هر دلیلی نمیتوانید برای دریافت جواب ویزای اسپانیا مراجعه کنید میتوانید با ارایه وکالت محضری به دوست یا آشنا اینکار را به او بسپارید. درصورتی که جواب ویزا اسپانیا منفی باشد (ریجکت شده باشد) باید شخص متقاضی خودش شخصا برای گرفتن پاسپورت مراجعه نماید چون در این گونه موارد پاسپورت به وکیل شخص تحویل داده نمیشود.

4.5 2 رای ها
امتیاز این پست
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
قدیمی ترین ها
تازه ترین ها بالاترین امتیاز ها
باز خورد درون خطی
نمایش همه کامنت ها
Saba azadi
Saba azadi
1 سال قبل

سلام میشه ترجمه مدارک رو دالترجمه هایی به جز اونایی که سفارت معرفی کرده انجام بدن؟؟؟؟

سمانه جهرمی
سمانه جهرمی
1 سال قبل

سلام ،ممنون از مطالب خوبتون.میخواستم بدونم اگر به سفارت اسپانیا پرینت حساب ۳ ماهه ارائه بدم امکان ریجکت شدن ویزای اسپانیا برای من وجود داره ؟

rezaazmoon70
مدیر
1 سال قبل
پاسخ به  سمانه جهرمی

با سلام
برای دریافت ویزای اسپانیا حتما باید پرینت و گردش 6 ماهه ارائه بدین

تبلیغات
#