بررسی اختصاصی ویزای تجاری اتریش در سال۲۰۲۰

  • تعداد بازدید : 1789
  • مدت زمان مطالعه : دقیقه

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

برای سفر های کاری به کشور اتریش باید برای اخذ ویزای تجاری اتریش (ویزای بیزنس اتریش) اقدام کنیم ویزای تجاری اتریش تفاوت هایی با سایر ویزاهای این کشور دارد ازجمله اینکه برای اخذ ویزای تجاری باید حتما دعوتنامه از یک شرکت یا ارگان اتریشی داشته باشید.

اهداف ما از اخذ ویزای تجاری اتریش :

  • بازدید و یا ملاقات کاری با شرکت اتریشی
  • شرکت در همایش یا کنفرانس علمی ، فرهنگی و هنری
  • بازدید از نمایشگاهی در اتریش

✍در این مطلب چه می خوانیم؟

📌۳ گام اصلی برای دریافت ویزای تجاری اتریش

📌 نحوه پیگیری جواب ویزای تجاری اتریش بعد از اقدام

برای دریافت ویزای تجاری اتریش لازم است تا مواردی را به دقت رعایت کنیم وجود هرگونه نقصی در روند درخواست ویزای بیزنس اتریش ممکن است باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود. در این بخش در مورد گام های اصلی که لازم است برای اخذ ویزای تجاری اتریش برداریم را به صورت دقیق توضیح میدهیم پس با ما همراه باشید:

✍۳ گام اصلی برای دریافت ویزای تجاری اتریش:

برای درخواست ویزای تجاری اتریش نمیتوانیم مستقیما به کنسولگری اتریش مراجعه کنیم خدمات اخذ ویزای تجاری اتریش در شرکت vfs global ارایه میشود.

🖊گام اول: دریافت وقت مصاحبه ویزای تجاری اتریش:

برای گرفتن وقت مصاحبه ویزای اتریش، باید از طریق کارگزاری  VFS Global در تهران اقدام کنید. برای این منظور باید به سایت vfs global به آدرس زیر مراجعه کنید

آدرس سایت vfs global اتریش

مراحل گرفتن وقت سفارت اتریش بدین ترتیب است که: شما می بایست ایمیلی به آدرس   appointmentaustria@vfshelpline.com  که حاوی اطلاعات زیرو با فرمت تعیین شده است  ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز کاری، زمان دقیق وقت سفارت برای شما ارسال میشود.

اطلاعاتی که باید در ایمیل ارسالی به سفارت نوشته شود به شرح زیر است توجه کنید که همه اطلاعات باید به انگلیسی نوشته و ارسال شوند:

اطلاعات مورد نیازمشخصات به انگلیسی تایپ شود
نام کامل (نام و نام خانوادگی) مطابق پاسپورتَALI MORADI
شماره تماس ( شماره موبایل) ۰۹۱۲….
شماره پاسپورتH21452145
(شامل یک حرف و ۸ رقم می باشد)
تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)۲۰۲۰/۰۹/۲۵
کپی پاسپورتیک اسکن از صفحه اول پاسپورت خودرا به ایمیل Attach نمایید
کپی دعوتنامه الکترونیکی (درصورت وجود)یک اسکن از دعوتنامه ای که از اتریش برایتان ارسال شده است را به ایمیل Attach نمایید


تنها در صورتی که اطلاعات درخواست شده به صورت صحیح و بدون نقص توسط متقاضی ارسال شود، وقت سفارت اتریش برای فرد تعیین می‌گردد و در صورت وجود هرگونه مورد و نقصی پروسه رزرو وقت سفارت ناموفق خواهد بود.
برخی نکاتی که باید در هنگام رزرو وقت سفارت اتریش vfs به آنها دقت کنید:

  • با تعیین وقت سفارت اتریش توسط Vfs Global، امکان کنسل کردن و یا زمان‌بندی مجدد وجود نخواهد داشت 
  • در صورتی که بیشتر از یک هفته ایمیل درخواست وقت سفارت خود را ارسال کرده اید اما جوابی دریافت نکرده اید مجدد دوباره ارسال کنید.
  • فرد متقاضی در صورت حضور پیدا نکردن در مرکز وی اف اس گلوبال در موعد مقرر ملزم به تعیین مجدد وقت تجاری سفارت اتریش خواهد بود.
  • لازم به ذکر است ایمیلی که به عنوان تاییدیه به شما ارسال میشود رو باید پرینت گرفته و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید. 
برای راحتی کار میتوانید درخواست وقت سفارت اتریش خود را به ما بسپارید

تنها در یک صورت وقت فوری سفارت اتریش قابل دسترسی می‌باشد، آن هم زمانی است  که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوتنامه خویشاوندی برنامه سفر شما  ذکر شده باشد، می‌توانید وقت فوری از سفارت اتریش بگیرید و تا ۷ روز کاری بعد برای مصاحبه به دفتر vfs مراجعه بکنید. در غیر از این موارد دست کم ۳ الی ۵ هفته زودتر از برنامه سفر خود برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید

🖊گام دوم : آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اتریش :

مدارک ویزای تجاری اتریش ، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شوند.  مدارک ترجمه شده نیازی به گرفتن تاییدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری ندارد و مهر دارالترجمه برای آن کفایت می‌کند. لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اتریش به ترتیب زیر می‌باشد:

⬅️ فرم تکمیل شده درخواست ویزای تجاری اتریش به زبان آلمانی  (برای هر کدام از متقاضیان ویزای اتریش (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.)

فرم خام ویزای شینگن تجاری اتریش (انگلیسی)

فرم خام ویزای تجاری اتریش(فارسی-انگلیسی)

نمونه فرم تکمیل شده ویزای شینگن تجاری اتریش

⬅️ ۲دو قطعه عکس پاسپورتی ( سایز ۳٫۵در ۴٫۵ زمینه سفید بدون روتوش). سایز این عکس‌ها باید ۳.۵ * ۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و نباید میان چهره شخص و عکس تفاوت زیادی  دیده شود. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای اتریش اهمیتی ندارد در ضمن در عکس ها باید ۷۰ درصد صورت اشخاص باشد و ۳۰ درصد بدن آن ها باشد یعنی صورت فرد متقاضی باید واضح تر باشد.

مشخصات عکس برای ویزای تجاری اتریش

⬅️ اصل و کپی پاسپورت معتبر (دارای ۲ صفحه خالی و حدقل دارای ۶ ماه اعتبار) به همراه کپی ویزاهای شینگن موجود در پاسپورت

⬅️ کپی صفحه اول کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه کپی تمامی ویزاهای قبلی (کپی ویزاهای شینگن-استرالیا-آمریکا -انگلیس -ژاپن و…)

⬅️ ترجمه کلیه اسناد ملکی (اعم از سند مسکونی ،سند زمین ،سند باغ ،سند مسکن مهر و…)

⬅️ مدارک شغلی مورد نیاز ویزای تجاری اتریش :

✏️ اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید : حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)۳ فیش حقوقی آخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر مشخصات شناسنامه ای کارمند و سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد کارمند ، تاریخ شروع به کار، وذکر موافقت با مرخصی شما)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)- اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) :جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر پزشک هستید: پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه یا دفترچه خدمات درمانی-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️اگر صاحب شرکت هستید روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در روزنامه رسمی را ارائه نمایید.-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند

✏️ اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید: پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

✏️ اگر دانش آموز یا دانشجو هستید:گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه یا  مدرسه. که در این گواهی حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی قید شده باشد.گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر رضایت مدرسه یا دانشگاه از عدم حضور شما در کلاس ها،کارت دانشجویی.-اصل تمامی مدارک ذکر شده باید همراه ترجمه ارائه شوند.

⬅️مدارک مالی:

گردش حساب ۶ ماهه آخر  و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در اتریش اقامت خواهید داشت.

گردش حساب و تمکن مالی باید حتما به لاتین صادر شود.توصیه می شود حداقل از دو روز قبل برای دریافت تمکن و گردش حساب خود به بانک مراجعه کنید تا اسم شما به لاتین در سیستم بانک ثبت شود.

برای ویزای تجاری اتریش چنانچه شرکت محل کار هزینه های سفر شمارو متقبل میشود ، ارایه گردش ۶ ماهه حساب شرکت بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

نکته مهم:

بیشترین دلیل برای ریجکتی ویزای شینگن به تمکن مالی مربوط  می‌باشد. تا زمانی که جواب ویزای شما اعلام نشده است  مبالغ زیادی از حسابتان برداشت نکنید در غیر این صورت در صورت استعلام سفارت اتریش از بانک مشخص می‌شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت منجر به رد شدن درخواست ویزای اتریش شما میشود.

⬅️ ارائه اصل دعوت نامه الکترونیکی: دعوتنامه ای که از طرف شرکت اتریشی برای شمار ارسال شده است .این دعوتنامه باید توسط پلیس منطقه ای که دفتر مرکزی شرکت در آن واقع است تایید شود. بعد از تایید توسط پلیس یک کپی از دعوتنامه ظرف ۴۸ ساعت به سفارت ارسال میشود.

برای اینکه تهیه هیچ کدام از مدارک را فراموش نکنید ما یک چک لیست از مدارک لازم برای سفارت اتریش رو برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید:

چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای تجاری اتریش

🖊گام سوم: آمادگی برای روز مصاحبه

به علت ارائه درخواست ویزا به شرکت vfs اتریش شما هیچ مصاحبه ی مستقیم با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت اتریش مراجعه  می کنید. برای دریافت  ویزای تجاری اتریش ، باید تقریبا ۱ تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید که نیاز به ترجمه ندارند. این مدارک به شرح زیر می باشد:

⬅️رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به افسر کنسولی تحویل دهید. نیازی به خرید بلیط نیست و رزرو کافی میباشد.

⬅️بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در اتریش و در کل منطقه شینگن باشد.

⬅️واچر هتل: واچر هتل یا هتل های محل اقامت با توجه به تاریخ اقامت در اتریش که توسط گروه مهاجرتی آسان ویزا برا شما فراهم خواهد شد .

⬅️هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): مبلغ پرداختی برای ویزای تجاری اتریش به شرح جدول زیر است:

افراد بالای ۱۲ سالکودکان ۶ تا ۱۲ سالکودکان زیر ۶ سال
۸۰یورو۴۰یورو۰

لازم به ذکر است هزینه های ذکر شده در جدول بالا صرفا برای پرداخت مستقیم به سفارت بوده و شما می بایست به ازای هر پرونده ۲۵ یورو هم به شرکت vfs  پرداخت نمایید.

نحوه پیگیری جواب ویزای تجاری اتریش بعد از اقدام 

مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای تجاری کشور اتریش پاسخ داده شود بین ۲ تا ۳ هفته میباشد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

در صورتی که روز مصاحبه خدمات ارسال پیامک را درخواست کرده باشید، زمانی‌که جواب ویزای تجاری اتریش شما از سفارت اتریش به شرکت vfs ارسال میشود، پیامکی مبنی بر آماده بودن جواب ویزای شما به موبایلتان ارسال میشود. همچنین برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای تجاری اتریش خود میتوانید  به لینک زیر مراجعه نموده و با وارد کردن شماره رفرنس و نام خانوادگی خود از آخرین وضعیت درخواست ویزای خود با خبر شوید.

پیگیری وضعیت درخواست ویزای تجاری اتریش

چنانچه در فرم درخواست اخذ ویزا قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری وضعیت ویزای اتریش شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده میشود.

پس از اطمینان از آماده بودن جواب ویزا (در صورتی که درخواست ارسال با پیک نکرده باشید) باید به صورت حضوری و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ به دفتر شرکت vfs ویزای اتریش مراجعه نموده و پاسپورت خود را دریافت نمایید.

معمولا چنانچه ویزا برای شما صادر شده باشد، تنها پاسپورت خود را در پاکت تحویل می‌گیرید و چنانچه  که یک نامه همراه پاسپورت تحویل بگیرید، ویزای اتریش شما ریجکت شده است. 

امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است