بدون یک ریال هزینه مشاوره به اطلاعات مهم در مورد ویزای تجاری آلمان دست یابید.

ویزای-تجاری-آلمان
 • تعداد بازدید : 2665
 • مدت زمان مطالعه : 15 دقیقه
فهرست مطالب ویزای تجاری آلمان

چطور و چگونه ویزای تجاری المان بگیریم؟

سلام من مستر ویزا هستم،داستان از اینجا شروع میشه که همه کسانی که یک سفر تجاری یا کاری به آلمان دارند نیازمند دریافت ویزای تجاری آلمان هستند ،اما یک منبع اطلاعاتی دقیق که بتواند در مورد ویزای آلمان یک راهکار خوب ،جامع و کاربردی برهمه موانع و مشکلات سر راه ما  ارائه بدهد وجود نداشته یا خیلی دقیق و بروز نیستند و از طرفی همه ما یک سری سوالات در ذهن خود داریم که گاهی پاسخ گویی به انها شامل صرف زمان وهزینه خیلی زیادی می شود، سوالاتی از قبیل اینکه :

اصلا ما میتوانیم ویزای تجاری آلمان را به تنهایی بگیریم یا نیاز به کمک شخص دیگری داریم؟

دریافت ویزای تجاری آلمان و وجود لیبیل ویزای المان در پاسپورت ما چه مزایای برای ما دارد؟ 

اگر خودمان بخواهیم اقدام کنیم از کجا شروع کنیم؟

چقدر هزینه لازم است تا برای این ویزا  اقدام کنیم؟

چه مدارکی برای ویزای تجاری آلمان لازم است و مدارک مورد نیاز ویزا متریک برای ویزای تجار آلمان چه مدارکی هستند؟

آیا نیاز است که حتما همه مدارک داشته باشیم؟

چه نکاتی است که با رعایت انها احتمال و شانس ویزا را بالا میتوانیم ببریم؟

آیا میتوان بدون دعوتنامه ویزای تجاری آلمان گرفت یا اصلا کارگذاری های وجود دارند که بشود به انها اعتماد کرد؟

آیا لازمه مدارک ترجمه بشوند و به چه زبانی؟

 جواب ویزای تجاری آلمان چند روزه صادر میشود؟

اینها نمونه از سوالات بی شماری هستند  که ذهن همه ما را  با خود درگیر میکنند، طبق تجربه ما، برای حل این مشکل دو راهکار جامع وجود دارد که به شرح زیر می باشند :

راهکاراول: صرف هزینه و سپردن پرسه دریافت ویزا به یک کارگذار معتبر .

راهکار دوم: خواندن این مقاله تا پایان و یادگیری همه مراحل و گام های اساسی برای دریافت ویزای تجاری المان و نکات مهم روز سفارت و سر اخر اقدام برای ویزا به صورت شخصی

.

چرا باید با آلمان تجارت کنیم و چرا باید ویزای تجاری آلمان بگیریم؟

 • ویزای تجاری آلمان پرتقاضاترین ویزا در بین تجار ایرانی می باشد.
 • عدم نیاز به ترجمه مدارک برای دریافت  ویزا تجاری آلمان.
 • ویزای تجاری المان جزو معتبرترین ویزاها برای ایجاد ترول هیستوری خوب برای ویزا های کانادا، امریکا و انگلیس است.
 • ویزای تجاری المان این امکان را  به شما میدهد که بتوانید ویزای بلند مدت المان بگیرید( ویزای مولتی ۱ الی چند ساله).
 • آلمان صنعتی ترین و در عین حال اولین صادر کننده برتر در حوزه  محصولات شیمیایی،محصولات کشاورزی، خودرو ،ماشین آلات صنعتی به ایران میباشد.
 • ایران ۱۷ کشور از لحاظ میزان ارزش صادرات بالغ بر ۱۰۹ میلیون دلار به المان را داشته که شامل محصولات (فروش،صنایع دستی،مواد خام معدنی و … )میباشد.
 • سالانه حدود دو سوم نمایشگاهای  بزرگ و برتر صنعتی دنیا در المان برگزار می شود(نمایشگاه مونیخ،فرانکفورت،نمایشگاه تجهیزات هامبورگو…).
 • چهارمین کشور برتر اقتصادی دنیا با میزان تولید ناخالص داخلی ۳۹۴۸ تریلیون دلار که یکی از رهبران تجارت الکترونیک در دنیا محسوب میشود.
 • ثروتمندترین کشوره حوزه اروپا که از ۵۰۰ شرکت برتر دنیا ۵۳ شرکت در المان فعالیت میکنند.

✍این مطلب به درد چه کسانی می خورد؟

کسانی که قصد سفر تجاری با هدف بازدید از نمایشگاه یا کارخانه های آلمانی را دارند یا قصد شرکت در جلسات و کنفرانس های بین المللی در کشورآلمان و یا حوزه شینگن را دارند.

کسانی که قصد  تجارت و اخذ نمایندگی از شرکت های المانی با هدف اینکه بتوانند  ویزای مولتی المان  دریافت کنند یا  به دنبال ویزا های بلند مدت هستند.

چهار-گام-اساسی-ویزای-تجاری-آلمان

✍۴گام اساسی ویزای تجاری آلمان:

🖊گام اول : دریافت دعوتنامه کاری آلمان،بلیط نمایشگاه و یا دعوتنامه از کنفرانس 

دعوت نامه معتبر ویزای تجاری آلمان باید توسط یک شرکت ، موسسه و یا سازمان آلمانی برای حضور در جلسات و رویداد های مربوط به تجارت، صنعت و یا کار باشد. به طوری که در این دعوتنامه باید یک توضیح مختصر در مورد( شخص یا شرکت دعوت کننده و شخص یا شرکت دعوت شوند هدف از سفر،تاریخ دقیق سفر، هزینه های سفر به عهده چه کسی میباشد) داده شود و مدارکی دال بر تجارت های قدیمی تر مبنی بر داشتن گواهی مکاتبات ،بارنامه های قبلی،پکینگ لیست های قدیم تر ،گواهی واردات،قرارداد های بین المللی ودر اخر یک سری تضمین های دال بر برگشت شخص دعوت شونده بعد از سفر به ایران باعث میشود آفیسر ویزا مدارک را با خیال راحت تری بررسی کند.
در مورد تهیه بلیط نمایشگاه فقط کافیست شما در سایت اصلی نمایشگاه ثبت نام کرده و یک رسید دعوت به نمایشگاه یا بلیط الکترونیکی نمایشگاه را داشته باشد.

در مورد کنفرانس های بین المللی هم دعوتنامه از طرف شرکت برگزار کننده کنفرانس که مشخصات شما و دلایل دعوت از شما در آن ذکر شده باشد کافی میباشد.

لطفا توجه داشته باشید تمامی دعوتنامه ها و نامه های رسمی دعوت کننده باید روی سربرگ رسمی شرکت همراه با مهر و امضا دعوت کننده و به زبان های انگلیسی یا آلمانی باشد

🖊گام دوم دریافت وقت سفارت آلمان:

 اولین گام برای دریافت ویزای تجاری المان گرفتن وقت سفارت المان میباشد . دریافت وقت سفارت آلمان فقط بصورت اینترنتی و از طریق شرکت ویزا متریک خدمات نوبت دهی سفارت آلمان  ارائه می شود در نتیجه برای اخذ وقت سفارت آلمان ویزا متریک باید به سایت شرکت ویزا متریک مراجعه نمایید.

 در هنگام رزرو وقت سفارت ویزای تجاری آلمان از سایت ویزامتریک از مراحل زیر پیروی کنید:

۱) اول از همه برای ویزای تجاری المان، هر نفر مبلغ ۱۹۰۰۰۰۰ ریال به  شماره حساب ذکر شده در پایین(متعلق به شرکت ویزامتریک) واریز میکنید. شما میتوانید حداکثر برای  ۱۰ نفر به صورت  گروهی وقت رزرو کنید. (در هنگامی که برای گروه  وقت میگیرید سعی کنید مبالغ را یک جا و در یک فیش واریز کنید)

نام شرکت:رهیاب گذرآرتا
نام بانک:سامان
شماره حساب:۸۰۹۸۱۰۲۷۸۸۳۰۳۱
شماره کارت:۶۲۱۹۸۶۷۰۰۰۰۱۰۴۳۵

۲) یک روز کاری پس از واریز وجه ویزا متریک به شما  این امکان را میدهد که با وارد کردن مشخصات فردی خود (  نام ، نام خانوادگی ، شماره ملی ، تاریخ تولد ، شماره پاسپورت آدرس ایمیل و شماره تلفن)  از بین روز های آزاد در روی تقویم یک وقت سفارت رزرو کنید.

۳) بعداز تایید وقت انتخاب شده ، ایمیلی به همان آدرس ایمیلی که وارد کرده اید ارسال میشود و یک ایمیل یادآوری نیز ۲ روز قبل از قرار ملاقات خود دریافت میکنید.

۴)  حتما فرم عودت وجه ( مبلغ ۱۹۰ تومان) از سایت ویزا متریک دانلود کرد و تکمیل کنید و در روز مصاحبه به کارمند ویزامتریک تحویل دهید ،شرکت ویزا متریک این مبلغ را تا ۵ روز کاری به حساب شما واریز میکند.

به هر دلیلی اگر نمی توانید در وقت تعین شده در ویزامتریک حضور پیدا کنید نهایتا ۷۲ ساعت قبل از روز مصاحبه میتوانید وقت خود را کنسل کرده و تقاضایی عودت وجه واریز را داشته باشید در غیر این صورت وجه پیش پرداخت به شما عودت داده نمیشود.

نکات-دعوتنامه-تجاری-آلمان

🖊گام سوم : آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای تجاری آلمان :

ما مدارک مورد نیاز ویزای تجاری المان را  که باید به ویزا متریک ارائه بدهید، به ۳ دسته زیر تقسیم کرده ایم و هر کدام را به صورت کامل شرح میدهیم.

الف :مدارک عمومی:

📝 پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه که دارای ۲ برگ سفید به همراه کپی از صفحه اول پاسپورت.

📝 فرم درخواست ویزا که باید به زبان انگلیسی یا آلمانی به صورت کامل و بدون نقص تکمیل شود و همراه با عکس باشد.

فرم ویزای تجاری آلمان

نمونه فرم تکمیل شده ویزای تجاری آلمان

📝  شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات روی برگه A4.

📝 ۲ قطعه عکس رنگی جدید با زمینه سفید با ابعاد ۴۵ میلیمتر در ۳۵ میلیمتر (در ۳ ماه اخیر گرفته شده باشد )

📝 کپی تمامی ویزاهای قبلی که در ۵ سال اخیر داشته اید(تمامی ویزا های شینگن،کانادا،استرالیا،انگلیس،ژاپن و…)

📑  سند مالکیت کپی از تمام صفحات چه سند تک برگ و یا سند منگوله دار باشد.( سند باغ و زمین هم مورد قبول می باشد)

ب:مدارک شغلی:

📝اگر کارمند رسمی یا قراردادی هستید : 

حکم کارگزینی (برای کارمندان رسمی) – قرارداد کار( برای کارمندان قراردادی)-۳ فیش حقوقیآخر -گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر سمت،میزان حقوق دریافتی ،تاریخ استخدام، و ذکر موافقت با مرخصی شما)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی (برای کارمندان قراردادی) یا دفترچه خدمات درمانی (برای کارمندان رسمی)- کارت پرسنلی (در صورت وجود)

📝اگر دارای شغل آزاد هستید (کسبه) : 

جواز کسب (یا پروانه کسب) یا کارت مباشرت -نامه تاییدیه از اتحادیه صنفی مورد نظر-مجوزهای اخذ شده از صنف مورد نظر-صورتحساب های پرداخت مالیات

📝اگر دارای شرکت هستید (شرکت های خصوصی) : 

گواهی تاسیس شرکت -روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت-گواهی انتصاب به عنوتن مدیر عامل یا جزوه اعضای هیئت مدیره-گواهی عضویت شرکت در سازمان تامین اجتماعی-صورتحساب های پرداخت مالیات(مفاصا حساب مالیاتی)

📝اگر پزشک هستید :

 پروانه نظام پزشکی یا جواز مطب ، کارت نظام پزشکی،گواهی اشتغال به کار از بیمارستان، فیش حقوق از بیمارستان – لیست سوابق بیمه با دفترچه خدمات درمانی

📝اگر هنرمند هستید  :

 گواهی عضویت در یک انجمن هنری(انجمن سینما ، انجمن عکاسانو غیره)، مدارکی مبنی بر اجازه فعالیت که از طرف سازمان فرهنگ و ارشاد صادر شده باشد،مدارکی مبنی بر بیمه تامین اجتماعی یا مدارکی مبنی بر بیمه عمر.

📝اگر صاحب کارخانه یا واحد تولیدی هستید:

پروانه تولید کارگاه یا پروانه بهره برداری کارخانه -مجوز های اخذ شده از وزارت صنعت و معدن-صورت حساب های مفاصا حساب مالیاتی، لیست بیمه کارگران برای پرداخت تامین اجتماعی.

📝اگر بازنشسته هستید:

حکم بازنشستگی از تامین اجتماعی یا اداره دولتی

ج:مدارک مالی و ملکی:

📑  سند مالکیت کپی از تمام صفحات چه سند تک برگ و یا سند منگوله دار باشد.( سند باغ و زمین هم مورد قبول می باشد)

📑 گردش حساب بانکی که شامل گردش حساب ۳ ماهه آخر به لاتین و تمکن مالی از حساب مورد نظر به زبان لاتین و به نرخ روز ارز یورو جهت اثبات منابع مالی شما برای مدت زمانی که در آلمان اقامت خواهید داشت.(اگر چندین حساب با گردش های خوب دارید سعی کنید از همه انها گردش وتمکن بگیرید).

چک لیست مربوط به مدارک ذکر شده برای ویزای تجاری آلمان از لینک زیر قابل دانلود است.

چک لیست ویزای تجاری آلمان

🖊گام چهارم : آمادگی برای روز مصاحبه:

در روز مصاحبه علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد یک سری مدارک اضافی هم باید آماده کنید. این مدارک به شرح زیر می باشد:

📑  نامه کاور یا cover letter:

این نامه روی سربرگ شرکت ایرانی یا سربرگ شخص دعوت شونده به زبان انگلیسی و یا المانی میباشد و مختصر توصیحی در مورد هدف از سفر تاریخ سفر و اهمیت این سفر برای شرکت ایرانی واشاره به دلایلی که باع شود آفیسر ویزا با درخواست شما موافقت کنند را بیان میدارد .

📑  بلیط هواپیما یا رزرو پرواز:

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را باید زمان مصاحبه، به کارمند ویزامتریک تحویل دهید.(لازم به تهیه اصل بلیط نمی باشد و رزرو بلیط هم کفایت میکند )

📑بیمه مسافرتی:

 بیمه مسافرتی باید مطابق با تاریخ رفت و برگشت شما بوده و دارای حداقل پوشش ۳۰.۰۰۰ یورو در آلمان و در کل منطقه شینگن باشد. 

📑واچر هتل: 

واچر هتل یا هتل های محل اقامت با توجه به تاریخ اقامت در آلمان که باید در دعوتنامه اسم هتل یا محل اسکان شما همراه با آدرس ذکر شود.

💷هزینه بررسی درخواست ویزا (که باید به یورو پرداخت کنید): به شرح جدول زیر است:

 هزینه برای هر نفرهزینه هماهنگی ویزا متریک (نقدی)هزینه vip
هزینه برای هر نفر۸۰ € ۲۴/۵ €۷۵ €

هزینه وی ای پی را میتوانید معادل ریالی  به صورت نقدی و یا با استفاده از کارت بانکی نیز پرداخت کنید.

اگر برای ویزای توریستی آلمان یا انواع دیگر ویزای آلمان میخواهید اقدام کنید مطالب تخصصی ما را در این زمینه مطالعه نمایید   

نحوه پیگیری جواب ویزای تجاری آلمان بعد از اقدام :

حداقل زمان برای بررسی مدارک شما توسط سفارت آلمان سه هفته میباشد. در طول این ایام با داشتن کد ۸ رقمی روی رسید تحویلی از ویزا متریک و تاریخ تولدتان به میلادی میتوانید جواب ویزای خود  را از سایت ویزا متریک چک کنید و اگر شماره بارکد تان در فهرست وجود دارد، خودتان و یا وکیل تام‌الاختیارتان میتوانید روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ با در دست داشتن رسید پاسپورت و برگه وکالت نامه و مدرک هویتی به بخش ویزا مراجعه کنید و پاسپورت خود را تحویل بگیرید.

اطلاعات تماسی دفتر ویزامتریک در تهران

 

آدرس ویزا متریک در تهران:خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱
ساعت تحویل مدارک ویزا:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۸.۳۰ الی ۱۶.۳۰
ساعت تحویل گذرنامه:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۸.۰۰ الی ۱۷.۰۰
تلفن:۴۳ ۰۳ ۷۰ ۸۸
کد پستی:۱۵۱۳۹۳۳۱۳۴
وب سایت:https://www.visametric.com/iran/Germany/fa

لوکیشن ویزا متریک آلمان در تهران-ویزای توریستی آلمان

سوالات متداول در مورد ویزای تجاری آلمان

بله،دعوت کننده شما باید در دعوتنامه بازه ویزا را ذکر کند و دلیل موجهی را نیز در دعوتنامه ذکر کند که نیاز به صدور ویزای بلند مدت را برای شما توجیه کند.

دعوتنامه که برای شما ارسال شده است۶ ما پس از تاریخ صدور آن مورد قبول سفارت می باشد.

گذرنامه‌ها، به افرادی غیر از افرادی که اسامی آنها در رسید پیگیریِ صادر شده در طی فرآیند ارائه درخواست ثبت شده است، تحویل داده نمی‌شود. در زمانیکه شخصاً پاسپورت خود را دریافت می‌کنید، باید یک مدرک شناسایی معتبر را ارائه دهید، در حالیکه اگر شخصی بغیر از شما و به نمایندگی از جانب شما بخواهد پاسپورت را تحویل بگیرد، باید اصل رسید و یک مدرک شناسایی معتبر را ارائه دهد.

بله. ویزای تجاری آلمان جزء ویزاهای شینگن بوده و با داشتن آن میتوانید به تمامی کشور های شینگن سفر کنید.

نه متاسفانه گزینه برای بررسی vip  درخواست های ویزا در ویزا متریک وجود ندارد.

هزینه خدمات ویزا متریک در تهران ۲۴/۵ یورو می باشد که اضافه بر مبلغ ویزای شینگن آلمان دریافت میشود.

خیر . برای دریافت ویزای تجاری باید حتما از یک شرکت یا سازمان معتبر دعوتنامه کاری آلمان داشته باشید.

خیر الزامی نیست ولی در صورت ارائه گردش حساب شرکت شانس موفقیت ویزا بیشتر میشود 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

یک دیدگاه