آخرین اخبار در مورد بازگشایی سفارت ایتالیا در تهران و از سرگیری صدور ویزا در ایام کرونا و برای سال ۲۰۲۱:

۱-آیا سفارت ویزا های شینگن کوتاه مدت(توریستی،تجاری،ترانزیت و…) صادر می کند؟

-بله فقط به افرادی که قصد بازدید با دعوتنامه از خویشاوندان درجه یک(همسر، پدر، مادر، برادر،خواهر، فرزند، نامزد) مقیم ایتالیا را دارند، در بقیه موارد  متاسفانه سفارت ایتالیا و کارگزاری ویزای ایتالیا (دفتر ckgs)  به متقاضیان ویزا خدمات ارائه نمی نمایید.

۲-آیا سفارت ویزا های شینگن بلند مدت(تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری و…) صادر می کند؟

-بله سفارت ایتالیا و کارگزاری ویزای ایتالیا (دفتر ckgs) به این دسته از متقاضیان ویزا خدمات ارائه می نمایند.

برای دسترسی به اطلاعات و جزئیات بیشتر در زمینه زمان بازگشایی سفارت ایتالیا در تهران حتما صفحه بازگشایی سفارت ها، آسان ویزا مطالعه نمایید.

ویزای دانشجویی
گروه آسان ویزا قصد دارد در آینده نزدیک مطالب کاملا رایگان در مورد اقدام برای تحصیل در ایتالیا انتشار بدهد که یک مقاله جامع در مورد مزایای تحصیل در ایتالیا،روش اقدام برای اخذ پذیرش ،نحوه درخواست ویزای تحصیلی،نحوه آماده سازی مدارک ویزای تحصیلی و ...
پس مار دنبال کنید

فهرست مطالب ویزای ایتالیا

آسان ویزا

 بهترین روش برای دریافت ویزای ایتالیا کدام روش است ؟

همه ما وقتی قصد سفر به ایتالیا را داریم، مهمترین معضلی که با آن روبه رو هستیم نحوه اقدام برای ویزای ایتالیا است و معمولا سوالات خیلی زیادی ذهن ما را درگیر این ماجرا می کند، بعضا توجه نکردن به چند نکته کاملا کوچک باعث رد شدن ویزای ایتالیا ما و بودن در بین آمار ریجکتی بالا متقاضیان ویزا، با توجه به روند صدور ویزا توسط کنسولگری ایتالیا در چندسال اخیر می شود.

  ما در این مقاله قرار است به  تک تک سوالاتی که در ذهن هر متقاضی ویزا ایتالیا شکل میگیرد پاسخ صحیح و درستی بدهیم  سوال های هم چون:
 

· چه تیپ ویزایی مورد نیاز من است؟
· چه شرایطی را باید فراهم کنم تا ویزای ایتالیا به من بدهند؟
· مدارک مورد نیاز انواع ویزای ایتالیا کدام ها هستند؟
· از کجا شروع کنم و مراحل اصلی دریافت ویزای ایتالیا کدام ها هستند؟

· آیا امکان دریافت ویزای تضمینی ایتالیا وجود دارد و شانس دریافت ویزای ایتالیا با توجه به مدارک من چقدر می باشد؟
· چگونه میتوان ویزای ایتالیا گرفت و چقدر هزینه و مدت زمان لازم است؟

این‌ها تنها بخش کوچکی از سؤالات هر متقاضی ویزای ایتالیا می‌باشد که در این بخش از مقالات آسان ویزا سعی کرده‌ایم  تک تک این سؤالات را بررسی کرده و شما را با انواع ویزای ایتالیا و نحوه درخواست صحیح  و مراحل اخذ آن آشنا نماییم. در ادامه نحوه تمدید ویزای ایتالیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم شرایط عمومی برای دریافت ویزای ایتالیا را می‌خوانیم دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا و 

  نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا صحبت می‌کنیم. و در آخر  توصیه‌هایی از جنس تجربی، که باعث می‌شود احتمال ریجکتی شما کم شود  را خواهید شنید در پیوست همین مقاله  مزایای سفر توریستی به ایتالیا مزایای تجارت و ثبت شرکت در ایتالیا و مزایایی زندگی و ازدواج در ایتالیا را مورد بحث بررسی قرار می‌دهیم
 

تا شاید سهمی کوچکی در خاطره سازی شما در سفری رویایی به ایتالیا ،تحصیل و آینده شغلی و یا زندگی در ایتالیا داشته باشیم. پس با ما همراه باشید.

روند صدور ویزای ایتالیا در چند سال اخیر چگونه بوده است؟

تعداد ویزاهای صادر شده از طرف کشور ایتالیا در سالهای اخیر با فراز و نشیب هایی همراه بوده و متاسفانه نرخ ریجکت شدن ویزا متقاضیان ایرانی در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است، که میتواند دلایل همچون اقتصاد ضعیف ما و قوانین منع ورود پناهجویان خارجی به اروپا داشته باشد 

نمودار زیر تعداد ویزای های صادر شده از طرف کشور ایتالیا برای ایرانیان رو از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد. 

                                         

 

آسان ویزا

انواع تیپ ویزای ایتالیا صادر شده برای ایرانی ها

 خوب همان‌طور که می‌دانید برای ورود به ایتالیا به‌ عنوان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت.که فارغ از اینکه چه ملیتی دارید، هدف از سفر و مدت‌زمان سفر تعیین‌کننده نوع ویزایی است که برای ورود به ایتالیا باید برای آن درخواست بدهید. طبعاً اگر برای گردش به ایتالیا می‌روید نیاز به ویزای توریستی دارید و اگر برای تحصیل این کشور را انتخاب کرده‌اید، باید برای ویزای تحصیلی شینگن اقدام کنید. به‌طورکلی می‌توان ویزای ایتالیا را به ۲ دسته تقسیم‌بندی کرد:

ویزای کوتاه ‌مدت: برای اقامت تا ۹۰ روز یا کمتر یا همان USV) Uniform Schengen Visa)

📌ویزای توریستی ایتالیا Italy Tourist Visa

یکی از انواع ویزایی که بیشترین متقاضی را در ایران دارد ویزای توریستی ایتالیا می باشد و به مسافر این امکان را می دهد که  حداکثر به مدت۹۰روز در بازه زمانی ۶ ماه در خاک کشور ایتالیا بمانند ویا  در حوزه کشورهای عضو شنگن تردد و اقامت داشته باشد و از جاذبه های آن دیدن کنند.

 

📌ویزای تجاری ایتالیا Italy Business Visa 

این ویزا توسط افرادی اخذ می شود که قصد سرمایه گذاری و تجارت و یا بازدید از کارخانه یا واحد صنعتی در ایتالیا را داشته باشند. این ویزا هم دارای اعتبار بالا برای دریافت ویزا های تجاری کانادا، آمریکا، انگلیس و استرالیا می باشد.با توجه به حجم تجارت ایران و ایتالیا جزوه ویزای های پر درخواست در بین متقاضیان ایرانی می باشد.

📌ویزای پزشکی ایتالیاItaly Medical Visa  

افرادی که دچار بیماری خاصی هستند برای درمان می توانند به کشور ایتالیا سفر کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا حتما باید توسط یک پزشک معالج یا بیمارستانی در ایتالیا پذیرش شده باشید تا سفارت به شما این ویزا را بدهد.

📌ویزای فرهنگی- ورزشی ایتالیا Italy Visa for Cultural, Sports, Film Crew

از دیگر ویزاهای ایتالیا ویزای فرهنگی و ورزشی است. این ویزا بیشتر توسط ورزشکاران و بازیگران اخذ می شود. افرادی که صاحب هنر و یا توانایی خاصی هستند می توانند این ویزا را اخذ کنند.در سالیان گذشته همیشه نگاه سفارت ایتالیا به هنرمندان و ورزشکاران ایرانی مثبت بوده و معمولا این افراد شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزا دارند.

📌ویزای ترانزیت ایتالیا Italy Airport Transit Visa

با این ویزا می توانید به مدت محدود وارد فرودگاه کشور ایتالیا شوید یا رانندگان بین المللی که شغل حمل و نقل بین المللی دارند میتوانند از این ویزا استفاده نمایند و با توجه به نوع ویزای ترانزیت خود از مرز هوایی و یا زمینی این کشور را در کمتر از ۴۸ ساعت ترک کنید.

ویزای بلند مدت: برای اقامت بیش از ۹۰-روز در ایتالیا: (NV (National Visa

📌ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای دانشجویی Italy Study Visa

توسط دانشجویان یا افرادی اخذ می شود که پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا مرکز علمی معتبر در ایتالیا داشته باشند. یا برای ادامه تحصیل یا فرصت مطالعاتی به ایتالیا در بازه زمانی بیشتر از ۶ ماه سفر می کنند با توجه به هزینه های رایگان تحصیل و اعطا کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی خوب در چند سال اخیر بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است.

📌ویزای کاری ایتالیا Italy Work Visa

در صورتی که یک دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی معتبر داشته باشید، یا پیشنهاد کاری از طرف یک کمپانی ایتالیای دارید می توانید ویزای کار ایتالیا را اخذ کنید.این نوع ویزا بیشتر برای افراد متخصص ایرانی که برای کار کردن به ایتالیا سفر می کند صادر میشود.

📌ویزای الحاق به همسر در ایتالیا   The Visa Requirements for Wife/Husband of an Italian Citizen

در صورتی که همسر متقاضی دارای اقامت دائم ایتالیا باشد و یا شهروند این کشور باشد، متقاضی می تواند ویزای الحاق به همسر را اخذ کند. ویزای نامزدی ایتالیا بیشتر برای افرادی که قصد ازدواج و انجام مراسم ازدواج در کشور ایتالیا را دارند صادرمیشود.

آسان ویزا
ویزای-ایتالیا-جاهای-دیدنی-ایتالیا
آسان ویزا

۴ شرط اساسی که ملزم به رعایت آنها برای اخذ ویزای ایتالیا درسال ۲۰۲۱ هستید (شرایط ویزای ایتالیا):

برای دریافت ویزای ایتالیا، خیلی راه دشوار و سختی در پیش ندارید. تنها چند نکته اساسی در مورد سیاست های سفارت ایتالیا برای ویزا دهی به ایرانیان وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که به شرح زیر می باشند:

گردش حساب برای سفارت ایتالیا:

شاید از مهم ترین شرایط اخذ ویزای ایتالیا، تمکن مالی و گردش حساب منطقی می‌باشد. به طور کلی همخوانی گردش حساب با توجه به شغل ارائه شده به سفارت از مهم ترین فاکتور های تصمیم گیری افسر ویزا است.

به هیچ وجه مبالغ درشت و سنگین را به یک باره وارد حساب خود نکنید چون از دید افسر ویزای ایتالیا شما قصد فریب او را دارید و یک امتیاز منفی تلقی می شود از طرفی وجود تعداد تراکنش های بالا در حساب شما امتیاز مثبت است حتی با مبالغ کم در مواردی که مبلغ با عدد بالا وارد حساب شما شده است سعی کنید حتما سند یا مدرک برای آن ارائه دهید تا آفیسر سفارت را قانع کنید.

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا:

حتی الا مکان سعی کنید از ارائه مدارک اضافی پرهیز کنید چون زیاد بودن مدارک هم خود باعث سردرگمی آفیسر می شود و از طرفی هدف و قصد سفر شما دقیقا برای افسر ویزا مشخص و موجه نخواهد بود.وجود مدارکی اضافی که نشان دهد هدف اصلی سفر شما ایتالیا نبوده و فقط قصد ترانزیت کردن کشور ایتالیا را دارید نیز از دید سفارت بد تلقی شده و موجب رد درخواست ویزا ایتالیا شما می شود.

سابقه سفر برای ویزای شینگن ایتالیا:

توصیه می کنیم با توجه به نرخ ریجکتی ویزای ایتالیا در سال ۲۰۱۹ ( ۳۶.۲%) حتی الا مکان برای ویزای توریستی و ترانزیت با پاسپورت سفید و بدون سابقه سفر خوب برای اخذ ویزای ایتالیا اقدام نکنید.

بهترین راه حل ایجاد travel history ترول هیستوری کشور های آسیای است، به طوری که وجود سابقه سفر کشور هایی همچون روسیه، هند،  هنگ کنگ، مالزی، کره و ژاپن خیلی به ویزا شدن شما کمک خواهد نمود. یا حتی الا مکان با موجودی حساب های بالا در حدود ۱۵۰ میلیون برای هر فرد،  اقدام به دریافت ویزای شینگن ایتالیا نمایید.

صحت مدارک شغلی ارائه شده به سفارت ایتالیا :

شاید شما هم شنیده اید که سفارت ها مدارک شغلی شما را استعلام می گیرند که بیشتر به روش تماس تلفنی با شخص متقاضی و تماس با محل کار شخص انجام می شود،  پس سعی کنید از ارائه مدارک ناقص و جعلی جدا خودداری کنید مدارک درست و ناقص خیلی خیلی بهتر از مدارک کامل اما جعلی است مراقب باشید تا وارد لیست سیاه سفارت نشوید.

 

آسان ویزا

۲ نکته اساسی در مورد تمدید ویزای ایتالیا 

در رابطه با تمدید ویزای ایتالیا یکی از موضوعاتی که همواره ذهن دارندگان این ویزا را به خود مشغول میکند این است که با اتمام اعتبار ویزای شنگن ایتالیا خود امکان تمدید این تایپ ویزا وجود دارد یا خیر؟! در پاسخ به این سوال باید گفت ویزاهای توریستی ،تجاری، ترانزیت ایتالیا جزوه ویزای کوتاه مدت و تایپ C بوده و امکان تمدید این نوع ویزا وجود ندارد لذا شخص باید پس از اتمام اعتبار ویزای خود خاک کشور ایتالیا را ترک کرده و مجددا برای ویزا شنگن ایتالیا اقدام کند.

در مواردی که شما بیش از تعداد روز های مجاز ویزا در کشور ایتالیا اقامت داشته باشید و یا به اصطلاح Over Stay کرده باشید طبق قوانین کشور ایتالیا شامل یک سری جرایم نقدی به ازای هر روز تاخیر در خروج می شوید و از طرفی نیز پروسه اقدام برای ویزای شنگن بعدی شما کمی به مشکل می خورد.

درمورد اتفاق های ناگهانی همچون موارد پزشکی اداره مهاجرت ایتالیا با بررسی شرایط پیش امده برای شما در ایتالیا معمولا به شما سخت نگرفته و ویزا تایپ c شمار را تمدید می کنند.

اما در موراد که تایپ ویزای شما نوع D یا همان ویزا ملی (دانشجویی،کاری،سرمایه گذاری)باشد به راحتی می توانید ویزای خود را بدون ترک خاک کشور ایتالیا و فقط با مراجعه به اداره مهاجرت ایتالیا ویزای خود را تمدید کنید.

آسان ویزا

اقداماتی که بعد از اخذ ویزای ایتالیا باید انجام دهید.

بعد از اینکه ویزای ایتالیا شما از طرف سفارت صادر شد باید با توجه به تعداد روز های مجاز سفر و نوع ویزا صادر شده، مدارک زیر را به همراه داشته باشید تا اگر توسط ماموران فرودگاهی مورد سوال و بازخواست قرار گرفتید بتوانید به آنها پاسخ صحیح به همراه مستندات ارائه دهید:

   ۱= بلیط قطعی هواپیما (که در مورد ویزاهای تایپ c( توریستی، تجاری، و ترانزیت) باید شامل بلیط برگشت نیز باشد)).

   ۲= رزرو قطعی هتل (در صورت نداشتن محل اقامت در ایتالیا) ارائه کپی دعوتنامه و مشخصات تماسی فرد دعوت کننده شما در ایتالیا.

   ۳= ارائه اصل یا کپی دعوتنامه تجاری و مدارک هویتی شخص دعوت کننده شما در ایتالیا.

   ۴= ارائه قرارداد های کاری یا دعوت نامه کارفرمایی ایتالیایی.

   ۵= ارائه پذیرش از دانشگاه یا کالج ایتالیایی.

آسان ویزا
ویزای ایتالیا میلان1
آسان ویزا

۱۱ دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای ایتالیا که ممکن است از آنها بی خبر باشید.

خوب دوستان در این بخش از مقاله سعی می کنیم دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا را به طور کامل برای شما شرح داده و برای هر کدام یک راحل درست ارائه دهیم، موارد ذکر شده عبارتند از:

۱. انجام فعالیت های جنایتکارانه یا تبهکارانه در گذشته در یکی از کشور های عضو شینگن

که شامل موارد مانند(تروریسم، قاچاق مواد مخدر، جاسوسی،زندانی شدن،قتل و…): یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رای و نظر افسر کنسولگری ایتالیا برای صدور ویزا ایتالیا شرایط شما در گذشته می باشد.

اگر مشخص شود اقدامات متقاضی برای امنیت داخلی، سیاست عمومی و ثروت ملی خطرناک بوده معمولا از همان ابتدا با درخواست ویزای ایتالیا فرد متقاضی موافقت نمی شود و در اکثر مواقع اگر استعلام شینگن متقاضی از سیستم VIS شینگن مثبت باشد در همان مرحله اول پرسه ویزا، درخواست شخص رد میشود.

۲. ارائه مدارک نامعتبر و جعلی:

افرادی که سعی میکنند با فریب سفارت و با ارائه مدارک جعلی، ویزای شینگن ایتالیا دریافت نمایند معمولا در اکثر مواقع با ریجکت شدن ویزا خود رو به رو می شوند.

مدارک و اسناد ارائه شده توسط متقاضیان از همان ابتدا توسط کارشناسان سفارت مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود مغایرت در صحت و سقم مدارک ارائه شده،  درخواست ویزای شینگن ایتالیا آنها رد می شود.

علاوه براین در مواردی که مدارک متقاضیان مشکوک باشد اعلام جواب درخواست ویزای ایتالیا به دلیل بررسی های بیشتر طولانی تر می شود معمولا در این موارد بعضا اگر با محل کار یا با شخص متقاضی تماس حاصل شود و هیچ گونه پاسخ صحیح و قانع کننده از طرف متقاضی دریافت نکند نیز به منزله فریب سفارت است و در اکثر مواقع درخواست ویزای شما را رد می کنند.

۳.ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر:

بیمه مسافرتی باید تمامی روز های اقامت در کشور ایتالیا و یا حوزه شینگن را پوشش دهد. به طوری که تمامی هزینه های ضروری و مهم درمانی و پزشکی فرد را تحت پوشش قرار دهد همچنین سقف پوشش بیمه مسافرتی ویزای ایتالیا، باید حداقل ۳۰ هزار یورو باشد. بهترین توصیه ما گرفتن بیمه مسافرتی با تعداد روزهای بیشتر از هدف سفر است به طور مثال ۱ الی ۳ روز بیشتر از تعداد روز های سفر خود بیمه مسافرتی بگیرید.

۴.عدم ارائه توضیحات کافی برای هدف از سفر و محل اقامت در طول سفر:

یک دلیل رایجی که موجب ریجکت شدن  درخواست ویزا در سفارت ایتالیا می گردد ارائه مدارک نامرطبت و ناهماهنگ با توجه به هدف سر و محل اقامت شما در ایتالیا  می باشد.

به طور کلی مدارک سفر و محل اقامت شما باید کاملا منطبق با برنامه سفر ارائه شده به سفارت باشد به طوری که آفیسر پرونده شما به راحتی هدف اصلی سفرتان به ایتالیا را درک کند ودچار سردر گمی نشود.
 
 ۵.عدم اطمینان از بازگشت متقاضی به کشور ایران بعد از پایان سفر:

در این مورد حتی الا مکان باید با ارائه مدارکی مبنی بر وجود دلایلی همچون: وابستگی خانوادگی(مانند فرزندان و همسر در ایران در مدت طول سفر)،وابستگی های شغلی(حقوق و مزایای مناسب در ایران،موقعیت مناسب شغلی در آینده ) آفیسر ویزا را قانع نمایید که بعد از اتمام سفر خود در ایتالیا به ایران باز خواهید گشت.

۶.گذرنامه آسیب دیده و نا معتبر:

همان طور که میدانید یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا گذرنامه سالم می باشد، در صورتی که گذرنامه شما آسیب دیده باشد و یا صفحات آن از هم گسسته باشد، گذرنامه شما نامعتبر بوده ارائه پاسپورت آسیب دیده یکی دیگر از مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای ایتالیای شما می‌شود،در موارد دیگر همچون

پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

پاسپورت شما دارای کمتر از دو صفحه خالی باشد.

از مدت زمان صدور پاسپورت شما بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد.

 در همه این موارد از همان مراحل اولیه ویزا درخواست ویزای شما اصلا توسط سفارت یا مرکزckgs مورد بررسی قرار نمی گیرد.

۷.ارائه واچر هتل و یا رزرو بلیط رفت و برگشت نامعتبر:

واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت که برای ویزای ایتالیا ارائه می‌کنید، توسط افسران ویزا به دقت بررسی می‌شود و در صورتی که مشکلی داشته باشد، درخواست ویزای ایتالیای شما رد خواهد شد.

(بعضا مشاهده شده که در صورت بروز مشکل یا ایراد در واچر هتل و رزرو پرواز از طرف سفارت با شخص متقاضی تماس حاصل شده و از شما درخواست می شود که نسبت به تعویض و ارائه واچر هتل و رزرو پرواز معتبر اقدام نمایید)

۸.عدم اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه ها در مدت زمان سفر به ایتالیا:

 چنانچه از همان ابتدا ثابت شود که متقاضی از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های سفر و اقامت در ایتالیا را ندارد و یا اینکه این هزینه ها از طرف دعوت کننده ایتالیایی یا توسط شخص یا شرکتی در ایران پرداخت نمی شود در اکثر موارد افیسر ویزا با درخواست ویزای شما موافقت نمی نمایید و ویزای شما رد می شود.  

۹.ارائه دعوت نامه نامعتبر:

در صورتی که سفارت با دعوت کننده شما تماس حاصل کند و جواب قانع کننده از آنها دریافت نکند یا دعوتنامه شما توسط دعوت کننده امضاء نشود یا مدارک هویتی شخص دعوت کننده ناقص باشد، از دید سفارت دعوتنامه شما فاقد اعتبار می باشد و باعث ریجکت شدن ویزای ایتالیا شما می‌شود.

۱۰.عدم ارائه مدارک اسکان و اقامت معتبر در طول سفر به ایتالیا:

در مواردی که از طرف شخصی مقیم در ایتالیا دعوت شده اید باید در دعوتنامه ذکر شود که محل اقامت شما کجا هست یا اگر  تور از طریق آژانسی واقع در ایتالیا رزرو کرده اید باید مدرکی بر قطعی بودن تور شما و تایید مبنی بر مشخص بودن محل اسکان شما وجود داشته باشد در صورت وجود هرگونه ابهام در موارد بالا ویزای شما رد می شود. 

۱۱.در صورتی که ویزای شینگن استفاده نشده داشته باشید:

اگر قبلا ویزای ایتالیا یا ویزای شینگن گرفته باشید ولی مهر ورود و خروج به حوزه شینگن یا کشور ایتالیا در پاسپورت شما نباشد،  و دلایل محکمه پسندی مبنی بر اینکه چرا از این ویزا استفاده نکردید نداشته باشید، درخواست ویزای ایتالیا شما رد خواهد شد.

در اکثرا مواقع می توانید با ذکر دلیلی همچون (شرایط نامناسب جسمی و یا فوت یا مرگ عزیزان در آن زمان،شرایط کاری مهم و حساس در ایران) بتوانید افسر ویزا ایتالیا را قانع کنید که چرا نتوانستید از ویزا قبلی خود استفاده کنید و از ریجکت شدن ویزا شینگن خود جلوگیری کنید.

آسان ویزا

  نحوه اعتراض به رد درخواست

اعتراض به رد شدن ویزای ایتالیا، پروسه به شدت وقت گیر و هزینه بری است. اگر بخواهید برای اعتراض به ریجکت ویزای ایتالیا طبق قانون وزارت امور خارجه این کشور عمل کنید، یک وکیل در شهر رم باید برای شما نامه اعتراض به رد شدن ویزا بنویسد و کلیه مراحل آن باید توسط همان وکیل پیگیری شود.که بسیار پروسه وقت گیر و هزینه بری است حدودا ۲۵۰۰ یورو لازم است که هزینه پرداخت نمایید غیر از موارد فورس و حائز اهمیت توصیه میکنیم از این روش استفاده ننمایید.

اما اگر بخواهید شانس خود را محک بزنید، می‌توانید یک نامه اعتراض به ریجکت بنویسید و خودتان آن را به کنسولگری ویزای ایتالیا در تهران تحویل دهید. اگر چه این کار قانونی نیست اما اگر بخت با شما یار باشد، می‌توانید از آن نتیجه بگیرید. بهترین راه حل برای این مورد اینگونه است یک ایمیل حاوی اطلاعاتی مهم در مورد

شرایط شغلی ،وابستگی های عاطفی و خانوادگی در ایران،شرایط مالی و ملکی در ایران و در اخر هدف سفر خود به ایتالیا به طور خلاصه و واضح توضیح دهید و آن را به ایمیل های بخش کنسولی ذکر شده در پایین همین صفحه ارسال نمایید.

در آینده نزدیک توضیحات کامل از نحوه رفع ریجکتی ویزای ایتالیا از طریق ایجاد ترول هیستوری خوب را کامل برای شما شرح خواهیم داد حتما در آینده این صفحه را دوباره مشاهده کنید.

آسان ویزا

آیا امکان دریافت ویزای تضمینی ایتالیا وجود دارد؟

در این مورد روی صحبت ما با افرادی است که برای اولین بار برای ویزای شینگن اقدام می نمایند یا در گذشته خیلی دور ویزای شینگن دریافت نموده اند و اکنون با توجه به شرایط کنونی حاکم بر ویزا دهی کشور های عضو شینگن دریافت ویزای شینگن برای انها با توجه به مدارک و سابقه سفر قبلی کمی ریسک دارد.

در این مورد طبق تجربه ۵ ساله ما به شما دو راهکار برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا را پیشنهاد می نماییم:

یک: اقدام از طریق آژانس های معتبر و داری کد VIP در سفارت ایتالیا که همه سال تور های تفریحی گروهی در کشور ایتالیا برگزار میکنند و هزینه تور و ویزا به صورت یک جا از شما دریافت می شود و از این طریق شانس ویزای شما خیلی بالا می باشد تنها عیب این روش هزینه ضمانت برگشتی است که توسط آژانس از شما به عنوان تضمین برگشت به ایران از شما دریافت می شود که معمولا به صورت نقد یا مبلغ بلوکه شده در حساب شما دریافت میکنند.

دومین:ایجاد سابقه سفر مناسب در پاسپورت خود ،به طوری که در هنگام اقدام برای اخذ ویزای ایتالیا حداقل ۲ الی ۳ سفر منظم خارجی(کشور های آسیایی با ویزای به صورت لیبل هند،روسیه،سنگاپور،کره) در بازه های زمانی مشخص داشته و بعد قصد سفر تفریحی یا بازدید از ایتالیا را دارید از طرفی در این روش سعی کنید گردش حسابی که ارائه می دهید حتما تایید کننده شغل شما باشد مثلا در موارد کارمندی ارائه حسابی که در تاریخ های مشخص یک میزان مبلغ به عنوان حقوق واریز میشود و در مورد حالت شغل آزاد وجود تراکنش های بالا میتواند تایید کننده شغل و مدارک شغلی شما باشد

این توصیه در صورتی است که هیچ گونه سفر خارجی ندارید اصطلاحا پاسپورت شما سفید است و دعوتنامه معتبر و مدارک شغلی خیلی عالی هم برای ارائه به سفارت ندارید.

لطفا توجه فرمایید که چیزی به نام اخذ ویزای تضمینی ایتالیا وجود ندارد و ادعا این گزینه توسط هر آژانس و کارگزار ویزا چیزی جزء حرف پوچ و توخالی نیست دوستان واقعیت ماجرا در امر ویزا این است که تمامی تصمیمات صدور یا رد ویزا توسط شخصی گرفته میشود که هیچ گونه ارتباط با بیرون از سفارت ندارد و کاملا حساس و ریز بین است ادعا اینکه آشنایی فلان آژانس یا فلان شخص می باشد کاملا دروغ بوده و هیچ تضمین %۱۰۰ در کار نمی باشد.

آسان ویزا

  توصیه های کوچک آسان ویزا در مورد ویزای ایتالیا. 

۱.در امر مهاجرت اول از همه درمورد کشور و نوع ویزای که میخواهید دریافت کنید به طور کامل تحقیق کنید تمامی اطلاعات موجود در بستر اینترنت داری اشکالاتی هستند و برای اطمینان از صحت  اطلاعات ذکر شده مرجع اصلی را سایت سفارت ایتالیا قراردهید.

۲.در مواردی که ریجکت شدید به هیچ وجه من الوجوه اینکه باید ۶ ماه از تاریخ ریجکتی شما بگذرد صحیح نمی باشد چون با توجه به شرایط هر شخص و نسبت به مدارک ارائه شده ،تایم ارائه درخواست ویزا و چندین عامل دیگر ممکن است با رفع اشکالات در درخواست قبلی و اقدام مجدد به راحتی ویزا دریافت کنید حتی کمتر از یک ماه .

۳.هیچ تضمینی برای دریافت ویزای ۱۰۰ وجود ندارد بعضا در موارد همچون وجود چند ویزای شینگن قبلی نیز نمیتواند این اطمینان را به شما دهد که با درخواست جدید ویزای شما موافقت شود چندین فاکتور به طور همزمان بر روی درخواست شما تاثیر گذار است.

اطلاعات تماسی بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تهران

آدرس کنسولگری:آدرس: تهران- خیابان جردن- خیابان نلسون ماندلا (بولوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.
وب سایت رسمی:http://www.teheran.diplo.de

پست الکترونیک (ایمیل): consolato.teheran@esteri.it (خدمات كنسولي)

visti.teheran@esteri.it (رواديد)

studi.teheran@esteri.it (بخش امور دانشجویی)
تلفن :
از طریق خطوط تلفن رو به رو میتوانید روز های یک شنبه تا پنچ شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با بخش روادید به طور مستقیم صحبت نمایید .
۸۸۱۹۰۱۶۰ ۲۱ ۰۰۹۸/ ۸۸۷۸۳۴۹۸ ۲۱ ۰۰۹۸/ ۸۸۷۹۹۸۸۵ ۲۱ ۰۰۹۸
ساعات کاری: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳
ساعات کار بخش تأیید مدارک: دوشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۱
ساعت دریافت گذرنامه: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۳؛
ایمیل دریافت وقت تایید مدارک و خدمات کنسولی:consolato.teheran@esteri.it

آسان ویزا

اطلاعات تماسی دفترCkgs (نمایندگی ویزای ایتالیا) در تهران

آدرس کنسولگری:ولنجک تهران
خیابان ۱۳ خیابان ولنجک
ساختمان اداری گالریا
طبقه ۴
وب سایت رسمی:https://www.ckgsir.com/
پست الکترونیک (ایمیل): italyvisa.iran@ckgsir.com
تلفن :
از طریق خطوط تلفن رو به رو میتوانید روز های یک شنبه تا پنچ شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با بخش روادید به طور مستقیم صحبت نمایید .
۲۲۱۸۰۷۰۱ / ۲۲۱۸۰۷۰۲ / ۲۲۱۸۰۷۰۳ / ۲۲۱۸۰۷۰۴
ساعات کاری: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶:۳۰
ارسال درخواست های ویزا به سفارت:۸:۰۰ صبح تا ۲:۰۰ بعد از ظهر و آخرین اسلات از ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر تا ۲:۰۰ بعد از ظهر
ساعت دریافت گذرنامه: یکشنبه لغایت پنجشنبه از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۳۰
ساعات پاسخگویی به سوالات :یکشنبه الی پنج شنبه
از ۸:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعد از ظهر

آسان ویزا

سوالات متداول در مورد ویزای ایتالیا

در پاسخ به این سال باید بگویم که با توجه موارد زیر اقدام بر ای دریافت ویزا از  سفارت ایتالیا صحیح بوده و در غیر از این موارد کمی شانس ویزای خود را کم میکنید. 

الف) در صورتی که ایتالیا تنها کشور باشد که شما قصد سفر به آن را دارید.
ب ) در صورتی که ایتالیا مقصد اصلی سفر شما باشد، به این معنا که شما قصد دارید مدت زیادی را در این کشور سپری کنید.
ج ) در صورتی که شما مقصد خاصی را مدنظر نداشته باشید اما ایتالیا اولین کشوری باشد که به آن سفر می کنید.

شما حداکثر می توانید ۶ ماه قبل از تاریخ سفر، برای ویزای ایتالیا اقدام نمایید. پیشنهاد می کنیم که حداقل ۴۵ روزقبل از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

میانگین زمانی که برای صدور ویزای ایتالیا با توجه به زمانی که اقدام به اخذ ویزا کرده اید بسیار متفاوت است ولی معمولا بازه بین ۲ الی ۴ هفته طول میکشد تا جواب ویزا توسط سفارت پاسخ داده شود.

 شما می توانید با مراجعه به وب سایت Ckgs و  از بخش Track My Application از روند کاری صدور ویزای تان مطلع شوید. همچنین می توانید به جای بخش بالا از آدرس My Account در همان سایت CKgs نیز پیگیر کار خود باشید.

اگر شما از خدمات پستی برای دریافت پاسپورت تان استفاده کرده اید که جواب ویزای شما را دقیقا به آدرس پستی تان ارسال می کنند. و متقاضی بایستی شناسه عکسدار یا کارت ملی یا گواهی نامه و  کپی از رسید دریافت پاسپورت را به مامور اداره پست نشان دهد که بتواند پاسپورت را تحویل بگیرد.

اگر شما شخصاً می خواهید برای دریافت پاسپورت به دفتر Ckgs مراجعه کنید باید شناسنامه همه اعضاء خانواده و رسید دریافتی در روز مصاحبه را برای دریافت پاسپورت ها به همراه داشته باشید.

پاسپورت شما به هیچ وجه به شخص دیگری داده نمیشود حتی اگر از شما وکالت محضری داشته باشد.

خیر نیاز به حضور افراد زیر ۱۲ سال در سفارت نمی باشد چون از انها انگشت نگاری توسط سفارت و دفتر CKgs صورت نمیگیرد.

آسان ویزا
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
آسان ویزا

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است