تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور و ویزای  اتریش را در این صفحه میتوانید پیدا کنید

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

بایدها و نبایدهای ویزای اتریش در سال ۲۰۲۰

با توجه به عضویت اتریش در پیمان شینگن و قوانین و مقررات تقریبا مشابه بین کشورهای این حوزه در زمینه صدور ویزا، برای سفر به به این کشور باید برای ویزای شینگن اتریش درخواست نمایید.

به جرات میتوان گفت اخذ ویزای اتریش یکی از سخت ترین ویزاها در بین کشور های شینگن میباشد به طوری که در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۴۰ درصد درخواست هایی که به سفارت اتریش در تهران ارائه شده بود ریجکت شدند هر چند این درصد در سال ۲۰۱۹ اندکی کاهش یافته و به ۲۰ درصد رسیده است ولی با رعایت نکاتی کوچک هنگام ارائه درخواست به سفارت میتوانید احتمال رد شدن درخواست خود را به صفر برسانید پس با آسان ویزا همراه باشید تا باهم به سوالاتی که امکان دارد در ذهنمان وجود داشته باشد جواب مناسب پیدا کنیم . سوالاتی از قبیل : 

 • چطور درخواست ویزای اتریش بدم؟
 • سفر به اتریش چقدر هزینه دارد؟
 • ویزای توریستی اتریش به چه کسانی تعلق میگیرد؟
 • برای چه نوع سفر هایی باید ویزای تجاری اتریش درخواست کنم؟
 • نحوه تائید مدارک ویزای اتریش به چه صورت است؟
 • شرایط اخذ ویزای اتریش تضمینی به چه صورت است ؟

و سوالات دیگری که ممکن است در ذهن شما باشد و دوست داشته باشید پاسخش را از این مقاله بگیرید:

تعداد ویزاهای صادر شده از طرف کشور اتریش در سالهای اخیر با فراز و نشیب هایی همراه بوده که میتواند ناشی از دلایل اقتصادی و سیاسی و… باشد.

نمودار زیر تعداد ویزای های صادر شده از طرف کشور اتریش برای ایرانیان رو از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد.

انواع ویزای اتریش

با توجه به هدف سفر متقاضی از ورود به کشور اتریش، ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. ویزای تجاری اتریش، ویزای توریستی اتریش و ویزای پیوستن به خانواده اتریش از محبوب ترین ویزا های این کشور برای ایرانیان است که در ادامه به بررسی انواع ویزای اتریش می‌پردازیم.
برای اخذ ویزای اتریش دو راه وجود دارد که بسته به نوع ویزا باید یکی از این راه ها را انتخاب کنید .

۱- دریافت ویزا از خود سفارت اتریش در تهران : برخی از خدمات ویزای اتریش نظیر ویزای شینگن طولانی مدت، ویزای دیپلماتیک، ویزای خدمات ، ویزای پزشکی اتریش در سفارت اتریش در تهران انجام می‌پذیرد.

۲. دریافت ویزا از مرکز VFS: سایر خدمات ویزای اتریش از جمله ویزای توریستی، کاری و دیدار اقوام که عموما جزء ویزاهای کوتاه مدت میباشند از طریق مرکز VFS پوشش داده می‌شود.

برای ورود به سایت سفارت اتریش و سایت VFS اتریش میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید:
آدرس سایت سفارت اتریش در تهران                                آدرس سایت VFS اتریش در تهران

ویزاهایی که توسط سفارت اتریش در ایران صادر میشود همانند بسیاری از کشور های اروپایی با توجه به هدف از سفر و مدت زمان در نظر گرفته شده برای اقامت در اتریش به دو دسته کلی تقسیم میشود که همه انواع ویزای اتریش در این دو دسته بندی قرار میگیرند:

۱. ویزای کوتاه ‌مدت برای اقامت تا ۹۰ روز یا کمتر

۲.ویزای بلند مدت برای اقامت بیش از ۹۰روز 

✈️ویزای کوتاه ‌مدت: برای اقامت تا ۹۰ روز یا کمتر یا USV) Uniform Schengen Visa)

چنانچه بخواهید برای اهداف توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده و دوستان به کشور اتریش سفر کنید می‌بایست برای ویزای کوتاه مدت اتریش اقدام نمایید.
ویزای شنگن اتریش که به نام ویزای کوتاه مدت نیزشناخته می‌شود در واقع ویزای تایپ C است که به دارنده ویزا این امکان را می‌دهد تا  پایان اعتبار ویزای خود، دریک بازه زمانی ۶ ماهه برای حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد.

ویزای کوتاه مدت اتریش انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

📌ویزای توریستی اتریش Austria Tourist Visa

این ویزا احتمالاً یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اتریش است که افراد متقاضی آن هستند! کسانی که قصد سفر تفریحی به اتریش را دارند یا کلا برای اهداف غیر تجاری به اتریش سفر میکنند باید برای این نوع از ویزای اتریش درخواست دهند 

می خواهید در مورد ویزای توریستی اتریش بیشتر بدانید مقاله جامع  اقدام برای ویزای توریستی اتریش  را مطالعه نمایید.

📌ویزای تجاری  اتریش Austria Business Visa 

برای انجام سفر کاری مانند بازدیداز شرکت یا کارخانه ، شرکت در دوره آموزشی و یا ملاقات با پرسنل شرکت اتریشی نیاز به اخذ ویزای تجاری اتریش دارید. تفاوت درخواست این نوع ویزا با ویزای توریستی اتریش این است که برای درخواست این نوع از ویزای اتریش باید دعوتنامه از شرکت اتریشی به سفارت ارائه نمایید .

می خواهید در مورد ویزای تجاری اتریش بیشتر بدانید حتما مقاله جامع اقدام برای ویزای تجاری اتریش را مطالعه نمایید.

📌ویزای دیدار با اعضای خانواده و دوستان در اتریش  Austria Family & friends visitor Visa  

این نوع ویزا تفاوت چندانی با ویزای توریستی اتریش ندارد تنها تفاوت ویزای دیدار با خانواده و دوستان با ویزای توریستی این است که در ویزای بازدید شما میتوانید دعوتنامه ای از طرف دوستان یا خانواده خود در اتریش تهیه نمایید و به سفارت ارائه کنید. این دعوتنامه نوعی دعوتنامه الکترونیکی است که اصطلاحا به آن EVE گفته میشود که باید در ایستگاه پلیس محلی صادر شود.

📌ویزای پزشکی یا درمانی اتریش 

ویزای درمانی اتریش برای افرادی است که قصد انجام امور پزشکی در اتریش را دارند. این ویزا جز ویزاهای کوتاه مدت است مگر در صورتی که طول درمان به نحوی باشد که نیاز به اخذ ویزای طولانی مدت باشد.

📌ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش Austria Airport Transit Visa

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش یا ویزای نوع A اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت ترانزیت و توقف در فرودگاه اتریش به منظور تعویض پرواز اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

✈️ویزای بلند مدت اتریش برای اقامت بیش از ۹۰روز: (NV (National Visa

اگرقصد دارید تا  بیش از ۹۰ روز در اتریش اقامت داشته باشید  میتوانید درخواست ویزای تایپ D اتریش را داشته باشید  که شامل متقاضیان با اهداف زیر میشود :

📌ویزای کاری اتریش Austria Work Visa

ویزای کاری اتریش به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در اتریش (Work) اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از اتریش اقدام نمود. کار در اتریش تنها مختص افراد استثنائی و متخصص است، و تنها در صورتی امکان پذیر است که نیروی مورد نظر پس از آگهی استخدام در اتریش و دیگر کشورهای شینگن یافت نشود.

📌ویزای تحصیلی اتریش Austria Study Visa

ویزای تحصیلی اتریش به نوعی از ویزا گقته می شود که جهت تحصیل در اتریش اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از اتریش اقدام نمود. ارائه مدارکی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی الزامی می باشد. ویزای تحصیلی می تواند بسته به نوع دوره آموزشی از دو نوع کوتاه مدت (کمتر از ۹۰ روز) و بلند مدت (بیش از ۹۰ روز) باشد. جهت تحصیل در اتریش به مدت بیش از ۹۰ روز می بایست نسبت به دریافت ویزای ملی اتریش ( ویزای نوع D اتریش ) و مجوز اقامت اتریش اقدام نمود. برخی از مراحل اداری در تهران، و برخی دیگر در اتریش انجام می پذیرد.

📌ویزای اقامت دائم اتریش Austria Residence Visa

ویزای اقامت دائم اتریش در واقع همان مجوز اقامت دائم اتریش یا شهروندی اتریش می باشد. جهت اخذ اقامت دائم اتریش می توان از طرق تحصیلی، ازدواج یا سرمایه گذاری اقدام نمود.

📌ویزای ازدواج اتریش Austria Marriage Visa

این نوع از ویزای اتریش برای زوجینی صادر می شود که یکی از آن ها متولد و یا مقیم کشور اتریش و از شرایط لازم برای ساپورت مالی دیگر زوجه برخوردار باشد. دقت داشته باشید که با دریافت ویزای ازدواج می توانید به صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید و پس از مدتی اقامت دائمی خود را نیز دریافت کنید بنابراین این نوع ویزا از فرصت های ویژه برای مهاجرت است. در ادامه به برخی از مدارک لازم در خصوص اخذ این ویزای اتریش اشاره می شود.

✍شرایط اخذ ویزای اتریش:

کشور اتریش سختگیری نسبتا زیادی در اعطای ویزا به ایرانیان دارد ولی بالا بودن سختگیری دلیلی برای عدم اعطای ویزای اتریش به ایرانیان نیست هر سفارتی در بررسی پرونده های درخواست ویزا نسبت به موضوعات خاصی ریزبین است و سفارت اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست. با رعایت نکاتی کوچک اما با اهمیت میتوانید شانس موفقیت پرونده خود را بالا ببرید 

نکته اول: برای سفر های تفریحی به اتریش بهتر است از دوست یا اعضای خانواده خود در اتریش دعوتنامه داشته باشید. وجود دعوتنامه الکترونیکی(EVE) در پرونده شانس اخذ ویزای اتریش را بسیار بالا میبرد. اگر به هر دلیلی نمیتوانید دعوتنامه تهیه نمایید بهتر است از تور های تفریحی گروهی که توسط برخی آژانس ها برگزار میشود استفاده کنید.

نکته دوم: نوع گردش حساب و تمکن مالی برای اخذ ویزای اتریش مانند بسیاری از سفارت ها شینگن بسیار حائز اهمیت است برای اخذ ویزای اتریش ، باید تمکن مالی حدودا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهید. همچنین، حساب بانکی متقاضی ویزای اتریش در ۶ ماه آخر باید دارای تعداد گردش بالایی باشد. و همچنین میزان مبالغ ورودی و خروجی به حساب باید با مدارک شغلی ارائه شده به سفارت همخوانی داشته باشد. سعی کنید از وارد کردن مبالغ هنگفت به حساب در زمان نزدیک شدن به روز مصاحبه پرهیز کنید چون افسر ویزا این مبلغ رو به عنوان وام یا قرض در نظر میگیرد و حتما در تصمیم گیری افسر ویزا تاثیر منفی خواهد داشت.

نکته سوم: در صورت نداشتن دعوتنامه از دوستان یا اعضای خانواده دقت کنید که پاسپورت شما هنگام درخواست ویزای اتریش سفید نباشد یعنی دارای سابقه سفر خوب به کشور های دیگر باشید. هر چقدر در سال های گذشته سفرهای منظم به کشور های خارجی داشته باشید در نظر افسر ویزای اتریش مبنی بر اینکه شما بعنوان توریست به کشور اتریش سفر میکنید، تاثیر مثبت خواهد داشت.

نکته چهارم: از ارائه مدارک ناقص یا جعلی به سفارت جدا پرهیز کنید چون سفارت اتریش عموما از طریق تماس با ارگان های ایرانی یا روش های دیگر از صحت مدارک ارائه شده مطلع خواهد شد و در صورت مشخص شدن مدارک جعلی، سابقه متقاضی در سفارت اتریش و نیز سایر سفرت های کشور های شینگن تا مدت زیادی منفی خواهد بود.

✍نحوه تمدید ویزای اتریش

تمدید ویزای اتریش تحت شرایط نادر ممکن است و شامل موارد اظطراری میشود. برای تمدید ویزای اتریش باید دلایلی کافی برای اینکه چرا میخواهید ویزای خود را تمدید کنید ارائه نمایید. از آنجایی که تمدید ویزای اتریش مشابه سایر کشور های شینگن است ما سعی کرده ایم در یک مقاله جدا به صورت کامل به این موضوع بپردازیم.

برای اطلاع کامل در مورد نحوه تمدید ویزای اتریش و کلا همه ویزاهای شینگن مقاله جامع ویزای شینگن چیست را حتما مطالعه فرمایید.

اقدامات بعد از اخذ ویزای اتریش

بعد از اینکه ویزای خود را از سفارت تحویل گرفتید در درجه اول باید دقیقا  اطلاعات ثبت شده بر روی ویزا (از قبیل مشخصات شخصی و تاریخ اعتبار) را چک کنید تا ایرادی وجود نداشته باشد در صورت وجود هرگونه اشتباه تایپی در سریعترین زمان ممکن با سفارت تماس بگیرید.

صدور ویزای اتریش به منزله‌ی ورود قطعی شما به قلمروی جمهوری اتریش نیست. ممکن است هنگام گذر از مرز، افسر مرزبانی، دلایلی برای عدم پذیرش یا اخراج ارائه دهد. در حقیقت امکان ابطال ویزا و عدم اجازه‌ی ورود به اتریش وجود دارد توسط افسران مرزبانی وجود دارد. با توجه به سختگیری هایی که ممکن است در هنگام خروج از ایران و در ورود به اتریش وجود داشته باشند سعی کنید در روز سفر مدارک زیر را به همراه داشته باشید.

 •     بلیط قطعی هواپیما (که در مورد ویزاهای تایپ c باید شامل بلیط رفت و برگشت باشد) .
 •     رزرو قطعی هتل (در صورت نداشتن محل اقامت در اتریش)
 •     کپی یا اصل دعوتنامه و مشخصات تماسی فرد دعوت کننده شما در اتریش(در صورتی که از طرف کسی دعوت شده باشید)
 •     ارائه قرارداد های کاری یا دعوت نامه کارفرمایی اتریشی.(برای ویزای کاری)
 •     نامه پذیرش دانشگاه (برای ویزاهای دانشجویی)    

۱۰ دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای اتریش:

ممکن است این جمله را شنیده یا خوانده باشید که ویزای اتریش ریجکتی ندارد. متاسفانه باید به اطلاع شما برسانیم که ویزای اتریش نیز ممکن است مشابه سایر ویزاهای شینگن ریجکت شود. اما چرا بسیاری از ایرانیان فکر میکنند ویزای اتریش ریجکتی ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در روند بررسی پرونده ویزای اتریش وقتی افسر ویزا به اطلاعات یا مدارکی اشتباه یا گنگ برخورد میکند از متقاضی درخواست میکند طی مدت نهایت ۷ روز این نواقص موجود در پرونده را کامل کند بعد از گذشت ۷ روز چنانچه متقاضی نتواند افسر ویزا را راضی کند درخواست ویزای وی ریجکت میشود و در سیستم VIS شینگن نیز ثبت خواهد شد.  .

در این قسمت سعی میکنیم ۱۱ دلیل عمده که باعث ریجکت شدن ویزای اتریش میشوند را به طور کامل برای شما شرح دهیم که عبارتند از :

۱. انجام فعالیت های جنایتکارانه یا تبهکارانه در گذشته در یکی از کشور های عضو شینگن که شامل مواردی همچون تروریسم، قاچاق مواد مخدر، جاسوسی،زندانی شدن،قتل و… است: این مورد یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رای و نظر افسر کنسولگری اتریش برای صدور ویزای اتریش می باشد. اگر مشخص شود اقدامات متقاضی برای امنیت داخلی، سیاست عمومی و ثروت ملی خطرناک بوده معمولا از همان ابتدا با  درخواست ویزای اتریش متقاضی موافقت نمی شود. حال ممکنه این سوال در ذهنمان ایجاد شود که سفارت اتریش از کجا میفهمد که شخص در گذشته در حوزه شینگن فعالیت تبهکارانه  داشته است؟ برای استعلام این مورد هر سفارت اروپایی میتواند از سیستم یکپارچه اطلاعات VIS استفاده کند.

۲. ارائه مدارک نامعتبر و جعلی: افرادی که سعی میکنند با فریب سفارت و  با ارائه مدارک جعلی ویزای اتریش دریافت نمایند معمولا در اکثر مواقع با ریجکت شدن ویزا رو به رو می شوند. مدارک و اسناد ارائه شده توسط متقاضیان از همان ابتدا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم اعتبار رد می شوند. علاوه بر این در مواردی که مدارک متقاضیان مشکوک باشد اعلام جواب درخواست ویزای اتریش به دلیل بررسی های بیشتر طولانی تر می شود معمولا در این موارد بعضا اگر از طرف سفارت با محل کار یا با خود شخص متقاضی تماس حاصل شود و هیچ گونه پاسخ صحیح و قانع کننده از طرف متقاضی دریافت نشود نیز به منزله فریب سفارت بوده و در اکثر مواقع درخواست ویزای متقاضی رد می شود.

۳ .عدم ارائه توضیحات کافی برای هدف از سفر و محل اقامت در طول سفر: یکی از دلایل رایجی که موجب ریجکت شدن ویزا در سفارت اتریش می گردد عدم ارائه دلایل کافی  برای اقامت، هدف از سفر و عدم تطابق مدارک ارائه شده برای برنامه سفر به اتریش با توجه به نوع ویزای درخواستی می باشد، به طور کلی اگر مدارک و شواهد کافی برای توجیه هدف سفر به اتریش نداشته باشید معمولا در اکثر مواقع باعث سردرگمی افسر پرونده شده  و یکی از دلایل عمده برای رد درخواست ویزای اتریش شما می باشد.

 ۴.عدم اطمینان به بازگشت متقاضی به کشور ایران : در این مورد حتی الامکان باید با ارائه مدارکی مبنی بر وجود دلایلی همچون: وابستگی خانوادگی(مانند فرزندان و همسر در ایران در مدت طول سفر)،وابستگی های شغلی(حقوق و مزایای مناسب در ایران،موقعیت مناسب شغلی در آینده ) افسر ویزا را قانع نمایید که بعد از اتمام سفر خود در اتریش به ایران باز خواهید گشت.

۵.گذرنامه آسیب دیده و نا معتبر:  یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش گذرنامه سالم می باشد، در صورتی که گذرنامه شما آسیب دیده باشد و یا صفحات آن از هم گسسته باشد، گذرنامه شما نامعتبر به حساب می آید .ارائه پاسپورت آسیب دیده یکی دیگر از مواردی است که باعث ریجکت شدن ویزای اتریش شما می‌شود،در موارد دیگری همچون:

 • پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت شما دارای کمتر از دو صفحه خالی باشد.
 • از مدت زمان صدور پاسپورت شما بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد.

نیز از همان ابتدا درخواست ویزای شما اصلا توسط سفارت یا مرکز  کارگذاری VFS  اتریش مورد بررسی قرار نمی گیرد.

۶ .ارائه واچر هتل و یا رزرو بلیط رفت و برگشت نامعتبر: واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت که برای ویزای اتریش ارائه می‌کنید، توسط افسران ویزا به دقت بررسی می‌شود و در صورتی که مشکلی داشته باشد، درخواست ویزای اتریش شما رد خواهد شد. تاریخ سفر در واچر هتل و رزرو بلیط هواپیما باید دقیقا با تاریخ های ذکر شده در دعوتنامه متقاضی همخوانی داشته باشد.

۷.عدم اثبات توانایی مالی در مدت زمان اقامت در اتریش : این مورد یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای اتریش میتواند باشد چنانچه از همان ابتدا ثابت شود که متقاضی از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های سفر و اقامت در اسپانیا را ندارد و یا اینکه این هزینه ها از طرف دعوت کننده اسپانیایی یا توسط شخص یا شرکتی در ایران پرداخت نمی شود اکثرا افسر ویزا با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند و ویزای شما رد می شود.  

۸. ارائه دعوت نامه نامعتبر: در صورتی که سفارت با دعوت کننده شما تماس حاصل کند و جواب قانع کننده از آنها دریافت نکند یا دعوتنامه شما توسط دعوت کننده امضاء نشده باشد، از دید سفارت فاقد اعتبار است و باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شما می‌شود. با تنظیم دعوتنامه الکترونیکی در پلیس محلی میتوانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

۹. عدم ارائه مدارک اسکان و اقامت معتبر در طول سفر به اتریش : در مواردی که از طرف شخصی مقیم در اتریش دعوت شده اید باید در دعوتنامه ذکر شود که محل اقامت شما کجا هست یا اگر از طریق آژانسی واقع در اتریش تور رزرو کرده اید باید مدرکی بر قطعی بودن تور شما و تایید مبنی بر مشخص بودن محل اسکان شما وجود داشته باشد. برای سفر های کاری باید واچر هتل محل اقامت خود را همراه مدارک ارائه نمایید. در صورت وجود هرگونه ابهام در موارد بالا ویزای شما رد می شود. 

۱۰.در صورتی که ویزای شینگن استفاده نشده داشته باشید: اگر قبلا ویزای اتریش یا ویزای شینگن گرفته باشید ولی مهر ورود و خروج به حوزه شینگن یا کشور اتریش در پاسپورت شما نباشد، درخواست ویزای اتریش شما ممکن است رد شود. در اکثرا مواقع اگر دلیل قانع کننده  مانند (شرایط نامناسب جسمی در آن زمان،فوت یا مرگ عزیزان در آن زمان،شرایط کاری مهم و حساس در ایران ) داشته باشید باعث میشود که بتوانید افسر ویزا را قانع نمایید.

در برخی موارد دیده شده است که متقاضی ویزای اتریش را اخذ نموده ولی ورود و خروجش از کشورهای دیگر شینگن بوده است و هنگام اقدام دوباره برای ویزای اتریش از سفارت اتریش با ریجکتی روبرو شده است.

شرایط و نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای اتریش

به زودی شرایط اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش در این قسمت قرارداده خواهد شد.

 

آیا امکان دریافت ویزای تضمینی اتریش وجود دارد؟

دریافت ویزای تضمینی اتریش یا هر کشور دیگری به هیچ وجه امکان پذیر نیست. باید به این نکته توجه داشته باشید که صدور ویزای اتریش پس از بررسی کامل مدارک شخص انجام میگیرد .

شرایط کشور اتریش و نیز کشور ایران در زمان بررسی درخواست ویزای اتریش بسیار بر روند صدور ویزا تاثیر گذار خواهد بود. لذا زمانی شما صدور ویزای خود را تا حدودی تضمین میکنید که مدارک خواسته شده سفارت اتریش را به صورت کامل ارائه نمایید.

هرچقدر مدارک و شرایط شما در زمان ارائه درخواست ویزای اتریش بهتر باشد شانس موفقیت آمیز بودن دریافت ویزای شما نیز بیشتر خواهد بود به عنوان مثال برای درخواست ویزای توریستی داشتن سابقه سفر خوب و دعوتنامه الکترونیکی یک پوئن مثبت تلقی میشود یا برای سفر تجاری و درخواست ویزای تجاری مهم بودن سفر شما و اینکه بتونید این مهم بودن سفرتون رو به سفارت اتریش القا کنید بسیار در روند صدور ویزای شما مهم خواهد بود 

لطفا توجه فرمایید که چیزی به نام اخذ ویزای تضمینی اتریش وجود ندارد و ادعا این گزینه توسط هر آژانس و یا کارگذار ویزا چیزی جزء حرف بی پایه و اساس نیست، دوستان واقعیت ماجرا در امر ویزا این است که تمامی تصمیمات صدور یا رد ویزا توسط شخصی گرفته میشود که هیچ گونه ارتباط با بیرون از سفارت ندارد و کاملا حساس و ریز بین است. ادعا اینکه آشنایی فلان آژانس یا فلان شخص می باشد کاملا دروغ بوده و هیچ تضمین %۱۰۰ در امر صدور ویزا نمی باشد.

  توصیه های کوچک آسان ویزا در مورد ویزای اتریش

گروه آسان ویزا به عنوان حامی و کمک حال شما در امر اخذ ویزای اتریش چند توصیه دوستانه برای شما دارد که نتیجه چندین سال تجربه در امر اخذ ویزای این کشور میباشد :

 1. در امر اخذ ویزای اتریش اول از همه درمورد کشور اتریش و نوع ویزایی که میخواهید دریافت کنید به طور کامل تحقیق کنید تمامی اطلاعات موجود در بستر اینترنت کامل نیستند و ممکن است شمارو گمراه کنند برای اطمینان از صحت اطلاعات ذکر شده مرجع اصلی را سایت سفارت اتریش در تهران و شرکت VFS اتریش قراردهید.
 2. در صورت درخواست سفارت مبنی بر ارائه مدارک اضافی حتما تا حداکثر ۵ روز مدارک خواسته شده را به سفارت ارائه نماییدتا از رد شدن ویزای خود جلوگیری نمایید.
 3. هیچ تضمینی برای دریافت ویزای ۱۰۰% وجود ندارد بعضا در مواردی همچون وجود چند ویزای شینگن قبلی و دعوتنامه معتبر نیز نمیتواند این اطمینان را به شما بدهند که با درخواست ویزای شما موافقت شود چندین فاکتور به طور همزمان بر روی درخواست شما تاثیر گذار است.
 4. در مواردی که دعوتنامه قوی تجاری،توریستی،نمایشگاهی و یا کنفرانسی ندارید یا دارای شغل و توانایی مالی خوب در ایران نیستید، حتی الامکان برای دریافت ویزای شینگن اول از کشور اتریش اقدام نکنید چون با توجه به حجم درخواست های بالا با شرایط مناسبتر از شرایط شما شانس کمتری برای دریافت ویزا خواهید داشت. 

  اطلاعات تماسی بخش روادید سفارت اتریش در تهران 

آدرس سفارت و کنسولگری:ایران، تهران، میدان تجریش، میدان قدس، خیابان دربند ،خیابان احمدی زمانی، خیابان مقدسی، کوچه میر ولی ، پلاک ۶ و ۸
کد پستی : ۱۹۷۹۶-۳۳۷۵۵
وب سایت رسمی کنسول گری سفارت اتریش:وبسایت رسمی کنسولگری سفارت اتریش در تهران
پست الکترونیک کنسولگری سفارت اتریش و بخش ویزا (ایمیل): tehran-ob (at) bmeia.gv.at
تلفن :Tel.: (00 98 21) 227 50 046 (بخش کنسولی و ویزا)
ساعت پاسخگویی به تلفن:یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ به وقت تهران
شماره فکس:
۰۰۹۸-۲۱-۲۲۷۰۵۲۶۲

ساعات کاری بخش ویزا: تمامی درخواست های ویزا باید با وقت قبلی باشد (برای درخواست وقت ایمیل بزنید) .
پذیرش درخواست هایی که نیاز به وقت قبلی ندارند روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۴۵ تا ۱۱:۳۰ میباشد.
تحویل مدارک به کنسولگری روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰ میباشد.
دریافت مدارک و پاسپورت از سفارت : روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۴:۳۰ میباشد.

  اطلاعات تماسی دفتر VFS GLOBAL ویزای اتریش در تهران

دفتر VFS Global فرانسه در تهران:تهران ، میدان هروی ، خیابان موسوی (گلستان پنجم) ، مرکز تجاری هروی سنتر ، طبقه ۴ (دسترسی تنها از آسانسورهای ضلع شمالی)
ساعت تحویل مدارک ویزا:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت ۸.۰۰ الی ۱۷:۰۰
ساعت تحویل گذرنامه:روز های یک شنبه از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰
تلفن:۹۸۲۱۹۱۳۱۴۲۰۰ +
۹۸۲۱۹۱۰۰۸۰۴۱ +
ایمیل:info.austriairan@vfshelpline.com
وب سایت:سایت شرکت VFS اتریش در تهران

سوالات متداول در مورد ویزای اتریش

در مورد ویزاهای شینگن (توریستی ،تجاری،ترانزیت و پزشکی) بین ۱۰ تا ۲۰ روز زمان لازم است. در بعضی موارد ممکن است این زمان بیشتر شود.

بله. ولی باید دعوت کننده شما مدارکی مبنی بر توانایی ساپورت مالی شما در هنگام اقامت در اتریش را به سفارت ارائه نماید.

در خواست وقت سفارت اتریش برای ویزاهای کوتاه مدت به صورت ایمیلی است و بسته به شلوغی دفتر ویزا ممکن است بین ۱۰ روز تا ۲ماه طول بکشد.

خیر. در حال حاضر افراد با ملیت ایرانی برای سفر به اتریش باید حتما اقدام به اخذ ویزای اتریش یا ویزای شینگن نمایند

برای تائید مدارک ویزای اتریش باید پس ارسال ایمیل به سفارت و تعیین وقت قبلی به سفارت اتریش مراجعه نمایید. اطلاعات تماسی سفارت اتریش در همین مقاله موجود است که میتوانید استفاده کنید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
امتیازات این مقاله
حتما با امتیاز دادن به این مقاله به ما کمک کنید تا همیشه مطالبمان را بهبود دهیم.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است