ویزای-آلمان

تمامی اطلاعات مهاجرتی کشور و ویزای  آلمان را در این صفحه میتوانید پیدا کنید

مطالبی را که هرگز در مورد ویزای توریستی المان به شما نخواهند گفت
سفارت آلمان همواره یکی ازسفارت های شلوغ در ایران بوده و با توجه به حجم درخواست های بالا درمورد ویزای توریستی و ویزای بازدید از خویشاوندان افیسر های ویزا اقدام به اولویت بندی مابین درخواست ها و سخت گیری در صدور ویزا می نمایند ما در این مقاله تمامی نکات مهم را با شما در میان میگذاریم تا مبادا شما جزوه ریجکتی های ویزا توریستی المان باشید
ویزای دانشجویی آلمان و تحصیل در آلمان برای سال 2020
ما در آسان ویزا در یک مطلب کاملا جامع به بحث و بررسی ویزای دانشجویی آلمان میپردازیم .ما در این مطلب تمام مزایا و معایب تحصیل در آلمان و نحوه دریافت ویزای آلمان و شرایط بعد از تحصیل در آلمان را نیز بررسی خواهیم نمود.تا از پرداخت هزینه های اضافی برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان جلوگیری کنید .

مطالبی که در این مقاله به شما خواهیم گفت

چگونه درسال 2020ویزای آلمان بگیریم  ؟

شاید به جرات میتوان گفت سخت ترین ویزای در بین کشور‌های حوزه شینگن، با توجه به روند 3 سال گذشته ویزای آلمان می‌باشد.و دلیل اصلی آن هم  شاید دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان،وجود تعداد متقاضیان بسیار بالا برای ویزای توریستی ،کاری،تحصیلی و تجاری و..  در این کشور است از این رو سفارت آلمان در تهران سخت گیری های زیادی در اعطای ویزا دارد.  و طبق آخرین آمار سال 2019(29.72%) از درخواست ویزای آلمان ایرانی ها توسط سفارت رد شده است،  ما در آسان ویزا  قصد داریم یک سری سوالات و ابهامات که در ذهن هر متقاضی ویزا آلمان وجود دارد را مورد بررسی قرار داده و به تک تک آنها پاسخ دهیم  به طور کامل در مورد انواع ویزای آلمان،شرایط کلی دریافت انواع ویزای آلمان،مراحل و گام های اساسی برای دریافت ویزای آلمان،دلایل عمده ریجکت شدن ویزای آلمان و نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا ، در مورد اینکه آیا میتوان ویزای تضمینی آلمان دریافت کرد یا نه؟ توضیح خواهیم داد ودرآخر توصیه های مهاجرتی ما برای درخواست کنندگان انواع ویزای آلمان را برای سال 2020 دریافت خواهید کرد.

 آلمان به جرات میتوان گفت قدرتمندترین اقتصاد و مرفه ترین جامعه دربین کشور های حال حاضر اروپا می باشد. کمتر کسی پیدا می شود که نام آلمان را نشنیده باشد و به شهره اقتصادی و صنعت قوی آن پی نبرده باشد. بنابراین این ویژگی ها خود باعث میشود  سالانه مهاجران بسیار زیادی به صورت قانونی و غیر قانونی در طلب اخذ ویزای آلمان باشند. و با توجه  به شرایط ویزای آلمان و راه های مختلف مهاجرتی جهت اخذ ویزای آلمان ممکن است برای هر کدام از ما سوالاتی پیش بیاید که عبارتند از؟

  ❓ برای دریافت ویزای شینگن آلمان چه مراحلی را باید طی کنم؟

 ❓با توجه به شرایط موجود کشور ما و مدارک من چقدر شانس دریافت ویزا آلمان دارم؟

 ❓چه مدارکی برای دریافت ویزای آلمان مورد نیاز است؟قبل از صدور ویزا سفارت چه چیزهایی را مورد بررسی قرار میدهد؟ 

 ❓ آیا امکان دریافت ویزای آلمان بدون دعوتنامه وجود دارد؟

 ❓  آیا امکان دریافت ویزای آلمان بدون دعوتنامه وجود دارد؟

 ❓ مدارک لازم برای سفارت المان در تهران کدام ها هستند

 ❓  هزینه ویزای آلمان چقدر است؟

 ❓ نحوه پیگیری درخواست ویزای آلمان چگونه است؟

 ❓ آیا امکان اخذ ویزای آلمان تضمینی وجود دارد؟

❓ تعیین وقت سفارت آلمان در تهران چگونه می باشد

❓  جواب ویزای آلمان چند روزه صادر میشود؟

❓ آیا من میتوانم یک ویزای طولانی مدت (چند ساله) با یک دعوت نامه درخواست کنم؟

 درخواست من رد شد، دعوت کننده من در آلمان چکار می تواند بکند و از کجا و چه طریقی میتوانم برای رد درخواستم اعتراض کنم؟

این ها تنها بخش کوچکی از سوالات هر متقاضی ویزای آلمان می باشد که ما سعی کرده ایم در آخر این صفحه به تک تک آنها پاسخ کامل دهیم .

هدف شما از مهاجرت و سفر به آلمان هر چه که باشد اقدام صحیح و درست با توجه به آگاهی کامل بر شرایط سفارت و سیاست های ویزا دهی آلمان اولین و شاید مهمترین قدم در پروسه مهاجرت و سفر به آلمان می باشد پس با ما همراه باشید تا شاید سهمی کوچکی در خاطره سازی شما در سفری رویایی به آلمان ،تحصیل و آینده شغلی  و یا زندگی در آلمان داشته باشیم.

ویزای-آلمان-کشور-آلمان

 

 

انواع ویزای آلمان

 همان‌طور که می‌دانید برای ورود به آلمان  با توجه به مدت سفر و هدف سفرتان دو نوع ویزا می توانید دریافت کنید که عبارتند از ویزای شینگن کوتاه مدت و یا ویزای ملی بلند مدت آلمان که ما هریک را به صور کل و با توجه به هدف سفر شخص توضیح می دهیم.

✈️ویزای کوتاه ‌مدت: برای اقامت تا ۹۰ روز یا کمتر یا USV) Uniform Schengen Visa  )

📌ویزای ترانزیت یا فرودگاهی آلمان Germany Airport Transit Visa

با این ویزا می توانید به مدت محدود وارد فرودگاه هایی کشور آلمان با هدف پرواز به  خارج از منطقه شینگن  و کشور های دیگر شوید  که به این تیپ ویزا اصطلاحا ویزای تیپ Aمیگویند و با توجه به ویزای ترانزیت نوع  Aاز مرز هوایی و یا زمینی این کشور نهایتا میتوانند 48 ساعت استفاده نمایند.

اشخاصی یا رانندگان بین المللی که به وسیله اتومبیل شخصی، هواپیما یا کشتی قصد دارند از مسیر های حمل ونقلی آلمان استفاده کرده و به کشور دیگر از حوزه شینگن سفر کنند از این ویزا استفاده می نمایند و نهایتا می توانند 5 روز در خاک کشور آلمان تردد داشته باشند به این تیپ ویزا اصطلاحا ویزای نوع B  میگویند.

📌ویزای توریستی آلمان Germany Tourist Visa

یکی از انواع ویزایی که بیشترین متقاضی را در ایران دارد ویزای توریستی  آلمان می باشد  این ویزا شامل حال افرادی که میخواهند از فرزندان و خویشاوندان مقیم خود در آلمان بازدید کنند و یا قصد سفر تفریحی و گردش به آلمان را دارنداخذ میشود و به دارندگان ویزا این امکان را میدهد که  حداکثر به مدت 90 روز در بازه زمانی 6 ماه در خاک کشور آلمان بمانند ویا در حوزه کشورهای عضو شنگن تردد و اقامت داشته باشد و از جاذبه های آن دیدن کنند. لازم به ذکر است امکان تمدید این ویزا برای موارد طولانی مدت وجود دارد

مقاله جامع در مورد نحوه اقدام برای ویزای توریستی آلمان در سال 2020 را مطالعه نمایید.

📌ویزای تجاری المانGermany Business Visa 

این ویزا توسط افرادی اخذ می شود که قصد سرمایه گذاری و تجارت و یا بازدید از کارخانه یا  واحد صنعتی ویا نمایشگاه بین المللی  در آلمان را داشته باشند. این ویزا هم دارای اعتبار بالا برای دریافت ویزا های تجاری کانادا، آمریکا، انگلیس و استرالیا می باشد.با توجه به حجم تجارت ایران و آلمان  جزوه ویزای های پر درخواست در بین متقاضیان و تجار ایرانی می باشد.

حتما مقاله راهنمایی گام به گام ویزای تجاری آلمان در سال 2020 مطالعه نمایید.

📌ویزای پزشکی آلمان Germany Medical Visa  

افرادی که دچار بیماری خاصی هستند برای درمان می توانند به کشور آلمان  سفر کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا حتما باید توسط یک پزشک معالج یا بیمارستانی در آلمان پذیرش شده باشید تا سفارت به شما این ویزا را بدهد. از طرفی معمولا برای افراد همراه بیمار نیز ویزا صادر میشود.

📌ویزای فرهنگی- ورزشی آلمان Germany Visa for Cultural, Sports, Film Crew

از دیگر ویزاهای آلمان ویزای فرهنگی و ورزشی است. این ویزا بیشتر توسط ورزشکاران و بازیگران اخذ می شود. افرادی که صاحب هنر و یا توانایی خاصی هستند می توانند این ویزا را اخذ کنند.در سالیان گذشته همیشه تعداد ورزشکاران و هنرمندانی که برای شرکت در مسابقات و نمایشگاههای هنری برگزار شده در آلمان رو به افزایش بوده است .

✈️ویزای بلند مدت یا ملی آلمان: برای اقامت بیش از ۹۰-روز در آلمان : (NV (National Visa

ویزای ملی آلمان (برای اقامت های طولانی مدت): اگرقصد دارید تا  بیش از ۹۰ روز در آلمان  اقامت داشته باشید  میتوانید درخواست ویزای تایپ D المان را داشته باشید  که شامل متقاضیان  با اهداف زیر میشود :

📌ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای دانشجویی Germany Study Visa

توسط دانشجویان یا افرادی اخذ می شود که پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا مرکز علمی معتبر در آلمان داشته باشند. یا برای ادامه تحصیل یا فرصت مطالعاتی به آلمان  در بازه زمانی بیشتر از 90  روز را دارند  با توجه به هزینه های رایگان تحصیل ، دانشگاهای معتبر ،اعطا کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی وجود آینده شغلی خوب بعد از اتمام  تحصیل ، در سال های اخیر بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی  قرار گرفته است.

📌ویزای کاری آلمان Germany Work Visa

در صورتی که یک دعوت‌نامه از سوی کارفرمایی معتبر داشته باشید، یا پیشنهاد کاری از طرف یک کمپانی آلمانی دارید می توانید ویزای کارالمان را اخذ کنید.این نوع ویزا بیشتر برای افراد متخصص ایرانی که برای کار کردن به آلمان سفر می کند صادر میشود. لازم به ذکر است افرادی که داری تخصص و مدارک کافی در زمینه و حرفه خاصی هستند نیز بدون داشتن دعوتنامه کاری نیز میتوانند برای دریافت ویزای کار آلمان  یا همان ویزای جستجوی کار با هدف جستجوی شغل و کار در آلمان  اقدام نمایند.

📌ویزای الحاق به همسر در آلمان   Germany Visa for Wife/Husband of an German Citizen

در صورتی که همسر متقاضی دارای اقامت دائم آلمان باشد و یا شهروند این کشور باشد،  یا در کشور آلمان پناهنده شده باشد متقاضی می تواند ویزای الحاق به همسر را اخذ کند. لطفا توجه داشته باشد  ویزای نامزدی آلمان  بیشتر برای افرادی که قصد ازدواج و انجام مراسم ازدواج در کشور آلمان را دارند صادر میشود.

شرایط اخذ ویزای آلمان:

برای دریافت ویزای آلمان توجه به چند نکته شاید شما را از بودن در بین 16.796نفر ریجکتی در سال 2019 نجات دهد . این نکات شاید به ظاهر ساده ولی بسیار مهم از دید افسران ویزای آلمان می باشد ما هر کدام از این موارد را به اختصار توضیح داده ولی توضیحات بیشتر را میتوانید با توجه به  تیپ هر ویزا  به صورت کامل در مقاله مرتبط آن تیپ ویزا  مطالعه نمایید:

دار بودن دعوت نامه قوی و محکم: منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی یک فرد مقیم در آلمان برای اهداف توریستی یا بازدید،تجارت یا کار،یا شرکت در یک نمایشگاه یا سمینار علمی پزشکی برای شما ارسال شده است. به طوری که  در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت شما کامل ذکر شود. همچنین اگر، در صورتی که دعوت کننده از شما  حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر کند که تمامی هزینه های شما را اعم از محل اقامت و هزینه های رفت برگشت به ایران توسط آن شخص یا شرکت پرداخت خواهد شد.

گردش حساب و تمکن مالی مناسب: یکی دیگر از مهم ترین شرط ویزا آلمان، تمکن مالی و گردش حساب منطقی می‌باشد. به طور کلی هم خانی گردش حساب با توجه به شغل ارائه شده به سفارت از مهم ترین فاکتور های تصمیم گیری آفیسر ویزا است.به هیچ وجه مبالغ درشت و سنگین را به یک بار وارد حساب خود نکنید چون از دید افیسر ویزای المان شما قصد فریب آنها را دارید و یک پوئن منفی تلقی می شود از طرفی وجود تعداد تراکنش های بالا در حساب متقاضی پوئن مثبت است حتی با مبالغ کم، در مواردی که مبلغ با عدد بالا وارد حساب شما شده است سعی کنید حتما سند یا مدرک برای آن ارائه دهید تا آفیسر سفارت را قانع کنید.در موردی که هزینه های شما توسط فرد دعوت کننده پرداخت می شود الزامی به ارائه گردش حساب نیست ولی برای تایید شغل شما خوب است که گردش حساب ارائه نمایید حتی اگر موجودی قابل قبولی ندارید.

ارائه مدارک ناقص و غلط: حتی الامکان سعی کنید از ارائه مدارک اضافی پرهیز کنید چون زیاد بودن مدارک هم خود باعث سردرگمی آفیسر می شود و از طرفی هدف و قصد سفر شما دقیقا برای افسر ویزا مشخص و موجه نخواهد بود.وجود مدارکی اضافی که نشان دهد هدف اصلی سفر شما آلمان نبوده و فقط قصد ترانزیت کردن کشور آلمان را دارید نیز از دید سفارت بد تلقی شده و موجب رد درخواست ویزا آلمان شما می شود.

اقدام در شرایط و زمان نامناسب:  توصیه میشود با توجه به نرخ ریجکتی ویزا آلمان در سال 2019( 29.72%) حتی امکان برای ویزای توریستی، تجاری و نمایشگاهی با پاسپورت سفید اقدام نکنید ایجاد ترول هیستوری های کشور های آسیای خیلی به ویزا شدن  شما کمک خواهد نمود.یا حتی الامکان با موجودی حساب های بالا در حدود 250 میلیون برای هر فرد اقدام به دریافت ویزای آلمان نمایید.

معمولا سفارت آلمان در تهران در مواردی که برای اولین ویزای شینگن آلمان اقدام میکنید خیلی شانس بالایی بدون داشتن مدارک شغلی مناسب، موجود حساب بالا ، و سفر های قبلی مرتبط قائل نیست.

نحوه تمدید ویزای آلمان

در رابطه با  تمدید ویزای آلمان  یکی از موضوعاتی که همواره ذهن دارندگان این ویزا را به خود مشغول میکند این است که با اتمام اعتبار ویزای شنگن آلمان خود امکان تمدید این تایپ ویزا وجود دارد یا خیر؟! 

در پاسخ به این سوال باید گفت ویزاهای توریستی ،تجاری، ترانزیت آلمان جزوه ویزای کوتاه مدت و تایپ های A،B،C بوده و امکان تمدید این نوع ویزا ها وجود ندارد لذا شخص باید پس از اتمام اعتبار ویزای خود خاک کشور آلمان را ترک کرده و مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند.

در مواردی که شما بیش از تعداد روز های مجاز ویزا در کشور آلمان اقامت داشته باشید و یا به اصطلاح Over Stay کرده باشید طبق قوانین کشور آلمان شامل یک سری جرایم نقد به ازای هر روز می شوید و از طرفی نیز پرسه اقدام برای ویزای شنگن بعدی شما کمی به مشکل میخورد درمواردی همچون اتفاق های ناگهانی مانند موارد پزشکی اداره مهاجرت آلمان  با بررسی شرایط پیش آمده برای شما در آلمان معمولا به شما سخت نگرفته و ویزا ی شما را تمدید می کنند.

اما در موراد که تایپ ویزای شما نوع D  ( دانشجویی،کاری،سرمایه گذاری ، ازدواج )باشد به راحتی می توانید ویزای خود را بدون ترک خاک و فقط با مراجعه به اداره مهاجرت آلمان ویزای خود را تمدید کنید.

اقدامات بعد از اخذ ویزای آلمان

بعد از اینکه ویزای شما از طرف سفارت صادر شد باید با توجه به نوع ویزا صادر شده،  و تعداد روزهای ویزا و بازه زمانی صادر شده مدارک زیر را به همراه داشته باشید تا اگر توسط ماموران فرودگاهی مورد سوال و بازخواست زیر  قرار گرفتید بتوانید به آنها پاسخ صحیح به همراه مستندات ارائه دهید:

❓هدف شما از بازدید از آلمان چیست؟

❓چه مدت قصد اقامت در آلمان را دارید؟

❓کجا می‌خواهید در آلمان بمانید؟ 

و حتی الامکان شما باید موارد زیر را به هنگام ورود به آلمان به همراه خود داشته باشید:

     1. بلیط قطعی هواپیما (که در مورد ویزاهای تایپ c باید شامل بلیط برگشت نیز باشد) .

     2. رزرو قطعی هتل (در صورت نداشتن محل اقامت در آلمان) ارائه کپی دعوتنامه و مشخصات تماسی فرد دعوت کننده شما در آلمان.

     3. ارائه اصل یا کپی دعوتنامه تجاری و مدارک هویتی شخص دعوت کننده شما در آلمان، یا آدرس محل اقامت فرد دعوت کننده شما در آلمان.

     4. ارائه قرارداد های کاری یا دعوت نامه کارفرمایی آلمانی.

     5. ارائه پذیرش از دانشگاه یا کالج  آلمانی.

ویزای-آلمان-سفر-به-برلین

دلایل اصلی ریجکت ویزای آلمان.

در این قسمت سعی میکنیم دلایل عمده ریجکت شدن ویزای آلمان را به طور کامل برای شما شرح دهیم که عبارتند از :

 1.انجام فعالیت های جنایتکارانه یا تبهکارانه در گذشته در یکی از کشور های عضو شینگن که شامل موارد هم چون ( فعالیت های تروریسم، قاچاق مواد مخدر، جاسوسی،زندانی شدن،قتل و…):  که یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در رای و نظر افسر کنسولگری برای صدور ویزا آلمان شرایط شما در گذشته می باشد. اگر مشخص شود اقدامات متقاضی برای امنیت داخلی، سیاست عمومی و ثروت ملی خطرناک بوده معمولا از همان ابتدا با  درخواست ویزای آلمان وی موافقت نمی شود.

2.ارائه مدارک نامعتبر و جعلی: افرادی که سعی میکنند با فریب سفارت و  با ارائه مدارک جعلی ویزای شینگن آلمان دریافت نمایند معمولا در اکثر مواقع با ریجکت و رد شدن ویزا رو به رو می شوند. مدارک و اسناد ارائه شده توسط متقاضیان از همان ابتدا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم اعتبار رد می شوند. 

3.عدم ارائه توضیحات کافی برای هدف از سفر و محل اقامت در طول سفر: یکی از دلایل رایجی که موجب ریجکت شدن ویزا در سفارت آلمان می گردد عدم ارائه دلایل محکمه پسند و کافی برای بیان دقیق هدف از سفر و محل دقیق اقامت شما  در آلمان می باشد. به طور کلی اگر مدارک و شواهد کافی برای توجیه هدف  ازسفرخود  به آلمان نداشته باشید معمولا در اکثر مواقع باعث سردرگمی آفیسر پرونده شده  و یکی از دلایل عمده برای رد درخواست ویزای آلمان شما می باشد.

4.عدم اطمینان به بازگشت متقاضی به کشور ایران : در این مورد حتی الامکان باید با ارائه مدارکی مبنی بر وجود دلایلی همچون: وابستگی خانوادگی(مانند فرزندان و همسر در ایران در مدت طول سفر)،وابستگی های شغلی(حقوق و مزایای مناسب در ایران،موقعیت مناسب شغلی در آینده ) یا ارائه ضمانت های در دعوتنامه شما از طرف فرد دعوت کننده مبنی بر اینکه شما پس از پایان سفر خود به ایران باز خواهید گشت نیز بسیار آفیسر پرونده تان را مجاب خواهد نمود که قصد شما ترک خاک آلمان پس از اتمام موعد ویزایتان است.

5.گذرنامه آسیب دیده و نامعتبر: ارائه پاسپورت آسیب دیده یکی دیگر ازمواردی می باشد  که باعث ریجکت شدن ویزای آلمان شما می‌شود،در موارد دیگر همچون صفحات پاسپورت شما از هم گسسته یا پاره شده باشد، پاسپورت شما کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد، پاسپورت شما دارای کمتر از دو صفحه خالی باشد، از مدت زمان صدور پاسپورت شما بیشتر از 10 سال گذشته باشد، در همه این موارد از همان مراحل اولیه ویزا درخواست ویزای شما اصلا توسط سفارت یا ویزا متریک در تهران مورد بررسی قرار نمی گیرد.

6.عدم اثبات توانایی مالی در مدت زمان سفر در آلمان : چنانچه از همان ابتدا ثابت شود که متقاضی از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های سفر و اقامت در آلمان را ندارد و یا اینکه این هزینه ها از طرف دعوت کننده آلمانی یا توسط شخص یا شرکتی در آلمان مورد تقبل قرار نمیگیرد اکثرا آفیسر ویزا با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند و ویزای شما رد می شود.  

7.ارائه دعوت نامه نامعتبر: در صورتی که فرد دعوت کننده شما پناهنده باشد در آلمان یا اگر با دعوتنامه این فرد شخصی قبل ویزا دریافت کرده و درآلمان پناهنده شده باشد از دید سفارت اعتبار دعوتنامه شما پایین بوده و معمولا ویزای شما رد میشود. در مورد دعوتنامه های تجاری عدم توضیح شفاف و واضح در مورد هدف سفرتان به آلمان و ذکر محل اقامت باعث بی اعتبار شدن دعوتنامه شما میشود.

8.در صورتی که ویزای شینگن استفاده نشده داشته باشید: اگر قبلا ویزای آلمان یا ویزای شینگن دیگر کشور های عضو شینگن را  گرفته باشید ولی مهر ورود و خروج به حوزه شینگن یا کشور آلمان در پاسپورت شما نباشد،از دید سفارت یک پوئن منفی تلقی شده و در اکثرا مواقع اگر دلیل قانع کننده  مانند (شرایط نامناسب جسمی در آن زمان،فوت یا مرگ عزیزان در آن زمان،شرایط کاری مهم و حساس در ایران ) نداشته باشید باعث میشود ویزای شما در اکثرا مواقع رد شود 

  نحوه اعتراض به رد درخواست ویزای آلمان.

اعتراض به رد شدن ویزای آلمان، پروسه به شدت وقت گیر و هزینه بری است. اگر بخواهید برای اعتراض به ریجکت ویزای آلمان طبق قانون وزارت امور خارجه این کشور عمل کنید، یک وکیل قانونی باید برای شما نامه اعتراض به رد شدن ویزا بنویسد و کلیه مراحل آن باید توسط همان وکیل پیگیری شود.که بسیار پروسه وقت گیر و هزینه بری است حدودا 1500 یورو لازم است که هزینه پرداخت نمایید غیر از موارد فورس و حائز اهمیت توصیه میکنیم از این روش استفاده ننمایید.

اما اگر بخواهید شانس خود را محک بزنید، می‌توانید یک نامه اعتراض به زبان آلمانی خطاب به کنسولگری آلمان در ایران بنویسید و خودتان آن را شخصا به کنسولگری ویزای آلمان در تهران واقع در خیابان بخارست تحویل دهید. اگر چه این کار قانونی نیست اما اگر بخت با شما یار باشد، می‌توانید از آن نتیجه بگیرید. از طرفی شخص دعوت کننده شما در آلمان  نیز میتواند یک نامه اعتراضی خطاب به اداره مهاجرت آلمان بنویسد و دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای شما را خواستار شود در این مورد بهتر است فرد دعوت کننده شما یک ایمیل به سفارت هم ارسال نماید.

توجه داشته باشد ایمیل شما به زبان آلمانی و حاوی اطلاعاتی کلی در  زمینه موارد زیر باشد.

شرایط شغلی ،وابستگی های عاطفی و خانوادگی در ایران،شرایط مالی و ملکی در ایران و در اخر هدف سفر خود به آلمان به طور خلاصه و واضح توضیح دهید 

 به این نکته توجه داشته باشید که هیچ قانونی مبنی بر اینکه حتما باید 6 ماه و یا بعضا 9 ما از تاریخ ریجکتی شما گذشته باشد تا دوباره اقدام نمایید در هیچ سفارت  کشور های شینگن وجود ندارد در حقیقت دلایل ریجکتی با توجه به شرایط و مدارک و نحوه اقدام هر فردی کاملا متفاوت بوده و ممکن است شما با اقدام دوباره و رفع موارد جزئی بتوانید به راحتی ویزا خود را دریافت کنید. اگر دلیل ردی شما به خاطر نبود سابقه سفر خوب و یا عدم اطمینان از بازگشت از خاک آلمان بعد از اتمام سفر باشد معمولا باید چند سفر خوب داشته باشید و بعد دوباره برای ویزای آلمان اقدام نمایید.  

✍ آیا امکان دریافت ویزای تضمینی آلمان وجود دارد؟

در این مورد روی صحبت ما با افرادی است که برای اولین بار برای ویزای شینگن اقدام می نمایند یا در گذشته خیلی دور ویزای شینگن دریافت نموده اند و اکنون با توجه به شرایط کنونی حاکم بر ویزا دهی کشور های عضو شینگن دریافت ویزای شینگن برای آنها با توجه به مدارک و سابقه سفر قبلی کمی ریسک دارد. و یا از طرفی یک دعوتنامه معتبر و قوی از طرف شخص یا شرکت آلمانی ندارند.

در این مورد طبق تجربه 5 ساله ما به شما تنها یک راهکار برای اخذ ویزای تضمینی آلمان را پیشنهاد می نماییم:

ایجاد سابقه سفر مناسب در پاسپورت خود ،به طوری که در هنگام اقدام برای اخذ ویزای آلمان حداقل 2 الی 3 سفر منظم خارجی(کشور های آسیایی با ویزای به صورت لیبل هند،روسیه،سنگاپور،کره،چین ) در بازه های زمانی مشخص داشته و بعد قصد سفر تفریحی یا بازدید از آلمان را داشته باشید  از طرفی در این روش سعی کنید گردش حسابی که ارائه می دهید حتما تایید کننده شغل شما باشد مثلا در موارد کارمندی ارائه حسابی که در تاریخ های مشخص یک میزان مبلغ به عنوان حقوق واریز میشود و در مورد حالت شغل آزاد وجود تراکنش های بالا میتواند تایید کننده شغل و مدارک شغلی شما باشد.

این توصیه در صورتی است که هیچ گونه سفر خارجی ندارید اصطلاحا پاسپورت شما سفید است و دعوتنامه معتبر و مدارک شغلی خیلی عالی هم برای ارائه به سفارت ندارید.

لطفا توجه فرمایید که چیزهای به نام اخذ ویزای آلمان تضمینی،ویزای شینگن آلمان فوری،ویزای شینگن آلمان تضمینی وجود ندارد و ادعا این گزینه توسط هر آژانس و کارگزار ویزا چیزی جزء حرف بی پایه و اساس نیست، دوستان واقعیت ماجرا در امر ویزا این است که تمامی تصمیمات صدور یا رد ویزا توسط شخصی گرفته میشود که هیچ گونه ارتباط با بیرون از سفارت ندارد و کاملا حساس و ریز بین است ادعا اینکه آشنایی فلان آژانس یا فلان شخص می باشد کاملا دروغ بوده و هیچ تضمین %100 در کار نمی باشد.

  توصیه های کوچک آسان ویزا در مورد ویزای آلمان. 

در امر مهاجرت اول از همه درمورد کشور و نوع ویزای که میخواهید دریافت کنید به طور کامل تحقیق کنید تمامی اطلاعات موجود در بستر اینترنت داری اشکالاتی هستند و برای اطمینان از صحت اطلاعات ذکر شده مرجع اصلی را سایت سفارت آلمان قراردهید.

در مواردی که ریجکت شدید به هیچ وجه قانون اینکه باید 6 ماه از تاریخ ریجکتی شما بگذرد صحیح نمی باشد چون با توجه به شرایط هر شخص و نسبت به مدارک ارائه شده ،تایم ارائه درخواست ویزا و چندین عامل دیگر ممکن است با رفع اشکالات در درخواست قبلی و اقدام مجدد به راحتی ویزا دریافت کنید حتی کمتر از یک ماه .

هیچ تضمینی برای دریافت ویزای 100 وجود ندارد بعضا در موارد همچون وجود چند ویزای شینگن قبلی نیز نمیتواند این اطمینان را به شما بدهند که با درخواست جدید ویزای شما موافقت شود چندین فاکتور به طور همزمان بر روی درخواست شما تاثیر گذار است.

در مواردی که دعوتنامه قوی تجاری،توریستی،نمایشگاهی و یا کنفرانسی ندارید یا دارئی شغل و توانایی مالی خوب در ایران نیستید  حتی الامکان برای دریافت ویزای شینگن اول از کشور آلمان اقدام ننمایید چون با توجه به حجم درخواست های بالا با شرایط مناسبتر از شرایط شما شانس کمتری برای دریافت ویزا خواهید داشت. 

اطلاعات تماسی بخش روادید سفارت آلمان در تهران 

آدرس کنسولگری:ایران، تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین
وب سایت رسمی:http://www.teheran.diplo.de

پست الکترونیک (ایمیل): info@teheran.diplo.de
تلفن :
از طریق خطوط تلفن رو به رو میتوانید روز های یک شنبه تا پنچ شنبه از ساعت 10 الی 12 با بخش روادید به طور مستقیم صحبت نمایید .
0098-21-88757561

0098-21-88757562

0098-21-88757563

0098-21-88757551

0098-21-88757552

شماره فکس:
0098-21-88758479
ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت6.45 الی 14.30
ساعات کار بخش تأیید مدارک: یک شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 7/30 تا 10/30 (با تعیین وقت قبلی)
ساعت دریافت گذرنامه: روز های یک شنبه تا پنج شنبه در ساعت های
۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۰۰

  اطلاعات تماسی دفتر ویزا متریک در تهران.

آدرس ویزا متریک در تهران:خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱
ساعت تحویل مدارک ویزا:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت 8.30 الی 16.30
ساعت تحویل گذرنامه:روز های یک شنبه الی پنج شنیه از ساعت 8.00 الی 17.00
تلفن:۴۳ ۰۳ ۷۰ ۸۸
کد پستی:1513933134
وب سایت:https://www.visametric.com/iran/Germany/fa

سوالات متداول در مورد ویزای آلمان

در مورد ویزاهای شینگن (توریستی ،تجاری،ترانزیت و پزشکی) بین 10 تا 20 روز زمان لازم است. تا جواب 

بله، دعوت کننده شما باید مدت زمان مورد نظر اقامت شما (از یک تا چهار سال) که  قصد دارید در آلمان اقامت داشته باشید را در دعوتنامه شما ذکر کند و همزمان به اداره مهاجرت آلمان بخش اتباع خارجی گزارش دهد و  از طرفی یک نامه  ضمانتی مبنی بر توانایی تامین هزینه های اقامت و زندگی شما در مدت تعین شده به اداره مهاجرت نشان دهد.

دریافت ویزا بدون دعوت نامه امکان پذیر است، اگر شما بتوانید ثابت کنید که توان مالی برای پرداخت هزینه سفر خود را دارید. به طور مثال با ارائه :
گواهی ها یا صورتحساب های بانکی خوب،مدارک شغلی مناسب و خوب در ایران،داشتن وابستگی عاطفی و خانوادگی در ایران که دلیل محکی برای برگشت شما بعد از اتمام ویزا آلمان به ایران باشد.

دعوتنامه که برای شما ارسال شده است6 ما پس از تاریخ صدور آن مورد قبول سفارت می باشد.

گذرنامه‌ها، به افرادی غیر از افرادی که اسامی آنها در رسید پیگیریِ صادر شده در طی فرآیند ارائه درخواست ثبت شده است، تحویل داده نمی‌شود. در زمانیکه شخصاً پاسپورت خود را دریافت می‌کنید، باید یک مدرک شناسایی معتبر را ارائه دهید، در حالیکه اگر شخصی بغیر از شما و به نمایندگی از جانب شما بخواهد پاسپورت را تحویل بگیرد، باید اصل رسید و یک مدرک شناسایی معتبر را ارائه دهد.

شما می‌توانید وضعیت گذرنامه  و مرحله ای که رخواست شما در آن قرار دارد را با تماس با بخش پاسخوگویی ویزا متریک پیگیری نمایید.

بله
ویزای شنگن به شما اجازه می دهد در همه کشورهای حوزه شنگن اقامت کنید. شما میتوانید تنها در مدت اعتبار از ویزای خود استفاده کنید، با این حال اگر می خواهید برای اولین بار از کشور دیگری بازدید کنید (به استثنای بلژیک، استونی، فنلاند، یونان، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، اتریش، پرتغال، سوئد یا اسپانیا)، باید ویزای خود را از کشور و سفارت مربوطه آن کشور دریافت نمایید.

نه متاسفانه گزینه برای بررسی vip  درخواست های ویزا در ویزا متریک وجود ندارد.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email