جدیدترین قوانین ورود به کشور امارات در سال ۲۰۲۱

جدیدترین-قوانین-ورود-به-کشور-امارات-در-سال-2021
  • تعداد بازدید : 938
  • مدت زمان مطالعه : دقیقه

کمیته «مدیریت بحران دبی» به‌تازگی قوانین ورود به دبی در دوران «کرونا» را اصلاح کرده است. قوانین جدید سفر به «دبی» از یکشنبه ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) لازم‌الاجرا است.

الزام ارائه نتیجه تست پی‌سی‌آر (PCR) قبل از سفر برای همه:

بنابر اصلاحات جدید قوانین سفر به «امارات»، از این پس ساکنان امارات، شهروندان شورای همکاری خلیج فارس و گردشگران بدون توجه به کشور مبدا باید قبل از عزیمت به دبی، تست پی‌سی‌آر (PCR) انجام دهند. همچنین براساس وضعیت همه‌گیری کووید-۱۹ در هر کشوری ممکن است افراد ورودی از یک کشور خاص در بدو ورود به دبی، نیاز به یک آزمایش اضافی داشته باشد.

کاهش زمان اعتبار تست کرونا:

مدت زمان اعتبار نتیجه تست پی‌سی‌آر (PCR) از ۹۶ ساعت (۴ روز) به ۷۲ ساعت (۳ روز) کاهش یافت.

معافیت‌ها برای شهروندان امارات متحده عربی:

قوانین ورود به دبی برای شهروندان امارات متحده عربی که از خارج از کشور به امارات باز می‌گردند، تغییری نکرده است و این افراد بدون در نظر گرفتن کشوری که از آن باز می‌گردند از انجام آزمایش پی‌سی‌آر (PCR) قبل از عزیمت به دبی معافند. این افراد تنها در بدو ورود به دبی تحت آزمایش پی‌سی‌آر (PCR) قرار می‌گیرند.

نتایج آزمایش هنگام ورود و قرنطینه:

گردشگران و ساکنان ورودی به دبی باید برنامه “Al Hosn” را دانلود و نصب کرده تا نتیجه تست پی‌سی‌آر (PCR) خود را در اسرع وقت دریافت کنند و تا زمان منفی بودن نتیجه آزمایش، در قرنطینه بمانند. در صورتی که نتیجه آزمایش مثبت شود، فرد باید به‌مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کند.
پس از این دوره ۱۰ روزه بدون نیاز به جواب منفی تست پی‌سی‌آر (PCR) قرنطینه پایان می‌یابد و فرد یک گواهی «پایان قرنطینه» از «وزارت بهداشت و درمان دبی» (DHA) دریافت خواهد کرد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است