آیا با ۸ مورد از بهترین شهر‌های پرتغال برای ادامه زندگی و کار، آشنا هستید!

 • تعداد بازدید : 140
 • مدت زمان مطالعه : دقیقه
بهترین شهر های پرتغال از دید مهاجران خارجی

مهاجرت داستان عجیبیست

از آن داستان هایی که مطمئنیم که آدم هایش بی اندازه شجاع هستند !

آنقدر که توانستند از همه چیز دل بکنند، چند کیلو اضافه بار ضروری بریزند داخل چمدان هایشان، برای آخرین بار خانه و خانواد‌شان را نگاه کنند و دور بشوند.

شاید برای چند سال شاید برای همیشه

چقدر اراده می خواهد رفتن؟چقدر اراده می خواهد برای رد شدن از این پل چوبی ؟

چقدر عجیب‌اند آنهایی که دل از همه چیز کنده‌اند

این مهاجران قهرمان های شجاعی هستند برای جنگیدن با هر چیزی …

 در ادامه این مقاله میخوایم با شما به داستان مهاجرت به پرتغال و به خصوص معرفی بهترین شهرهای پرتغال بپردازیم.

پرتغال کشوری بسیار امن و مهاجر پذیر است که با داشتن ساحل‌های استثنایی، شهرهای زیبا، بنادر فوق‌العاده و روستاهای تاریخی به یکی از بهترین مقاصد مهاجران تبدیل شده است.

 اما سوالی که برای خیلی از ما که قصد مهاجرت به این کشور را داریم، پیش میاد این است که:

 

بهترین شهر پرتغال برای زندگی کدام شهر و منطقه است؟

 یا بهتر است بپرسیم بهترین شهرهای پرتغال کدام ها می باشند؟

برترین شهرهای پرتغال

پاسخ به این سوالات می‌تواند با توجه نیازهای شما، سبک زندگی و اولویت‌های شما متفاوت باشد. ممکن است برخی زندگی در بنادر و جزایر زیبای پرتغال با ساحل‌های رویایی آن را برای دوران بازنشستگی خود برگزینند، در حالی که برخی دیگر ترجیح شان زندگی در شهرهای معروف‌تر و سرزنده‌تر همچون پورتو و لیسبون باشد.

 در  حقیقت پرتغال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای مهاجرت است و از همین رو کسانی که می‌خواهند ادامه‌ی زندگیشان را در این کشور سپری کنند نیاز دارند که برآوردی کلی و مقایسه‌ی مناسبی بین بهترین شهرهای پرتغال در اختیار داشته باشند.

ما در این مقاله قصد داریم تا هشت مورد از بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی و کار را به شما معرفی نماییم. انتخاب این هشت منطقه بر اساس عواملی چون: وضعیت سیستم آموزش عالی، هزینه‌ی زندگی، خدمات درمانی، آب و هوا، امنیت، کیفیت زندگی و دیگر عوامل تاثیرگذار انجام شده است.

آسان ویزا
لیسبون بهترین شهر برای زندگی در پرتغال

 

۱. لیسبون و شاید به جرات بتوان گفت برترین شهر از بین لیست بهترین شهرهای پرتغال.

لیسبون، پایتخت کشور پرتغال شهری بزرگ با فرهنگ‌های متنوع است که می‌تواند برای مهاجران، خانواده‌ها و دانش‌آموزان و دانشجویان و خصوصا کسانی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی دارند بسیار جذاب باشد، لیسبون همه‌چیز دارد، از شلوغی، جنب و جوشی که از تمام شهرهای بزرگ انتظار می‌رود، تا مراکز، نقاط تاریخی زیبا و دسترسی آسان به ساحل اقیانوس.

بسیاری از ساکنین لیسبون توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند، از طرفی دانشگاه های معروف “University of Lisbon” و” Universidad Nova de Lisboa” که دو دانشگاه دولتی برتر در کشور پرتغال هستند در این شهر جای گرفته اند. سایر دانشگاه هایی که در شهر لیسبون قرار دارند عبارتند از: دانشگاه فنی لیسبون، انستیتو دانشگاه لیسبون، دانشگاه لوسیادا، دانشگاه تجارت و اقتصاد نوا.

با افزایش نرخ دورکاری ناشی از گسترش ویروس کرونا، لیسبون به مقصد مناسبی برای افرادی تبدیل شده که می‌توانند وظایف کاری خود را از راه دور انجام دهند و می‌خواهند از زندگی در شهر زیبای لیسبون لذت ببرند. از همین رو، زیرساخت‌های لازم برای زندگی و کار این افراد که به اینترنت مناسب نیاز دارند فراهم شده است، لیسبون طبق نظر بسیاری از سازمان‌ها و وبسایت‌ها جزو برترین شهرهای جهان برای زندگی و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

متوسط هزینه‌ی زندگی در لیسبون برای یک مهاجر حدود ۱۴۸۱ یورو در ماه است که با وجود اینکه از بقیه شهرهای پرتغال بیشتر است، اما از دیگر شهرهای معروف اروپایی بسیار ارزان‌تر است.

نکات مثبت زندگی در لیسبون:

 • امنیت
 • سیستم آموزشی با کیفیت
 • آشنا بودن مردم به زبان انگلیسی
 • مناسب برای زندگی خانواده‌ها

نکات منفی زندگی در لیسبون:

 • شلوغی و جمعیت زیاد
 • خدمات درمانی می‌تواند بهبود یابد
 • هزینه‌های بیشتر زندگی نسبت به دیگر شهرهای پرتغال
آسان ویزا
پورتو دومین شهر برتر کشور پرتغال

 

۲. پورتو، دومین شهر برتر از بین لیست بهترین شهرهای پرتغال (شهری با خیابان رنگارنگ درکنار رودخانه دورو)

“پورتو یک شهر با جمعیت متوسط است اما احساس می کنید در یک شهر با امکانات بالا مثل لیسبون در حال زندگی کردن هستید” این جمله تعریف یک مهاجر واقعی در پرتو است در واقعا پورتو دومین شهر بزرگ پرتغال است حدودا ۳ ساعت با لیسبون فاصله دارد، حدود ۲۵۰.۰۰۰ جمعیت دارد و در لیست بهترین شهرهای پرتغال در رتبه دوم قرار گرفت است.

از طرفی این شهر ممکن است توسط مهاجران نادیده گرفته شود. اما باید به این شهر زیبا که بر دامن رود بزرگ دورو واقع شده است، به عنوان یک مقصد بسیار مناسب نگاه کرد. پورتو نیز مانند لیسبون از امنیت بسیار خوبی برخوردار است اما نسبت به لیسبون ارزان‌تر است.

«پل لوئیس اول» (Ponte Dom Luís I) یکی از سازه‌های دیدنی و نمادین شهر است که بر فراز رودخانه دورو، پورتو را به شهر «ویلا نوا دگایا» (Vila Nova de Gaia)، وصل می‌کند.

غنای فرهنگ بالا، این شهر را به مکانی ایده آل برای بازنشستگی تبدیل کرده است که در اطرافش پارک های زیبایی با چشمه ها، مجسمه ها، گیاهان عجیب و غریب، بلوارهای برگی، خیابان های سنگفرش شده و پر از ساختمان های تاریخی قرار دارد. آب و هوای خنک و معتدل پورتو به معنای میانگین دما ۱۸ درجه سانتی گراد در فصل خشک تابستان و ۱۰ درجه سانتی گراد در زمستان است که از دسامبر تا مارس ادامه دارد و می تواند مرطوب باشد.

 به همین خاطر این شهر می‌تواند مقصد ایده‌آلی برای خانواده‌هایی باشد که قصد دریافت اقامت در پرتغال از طریق ویزای d7 پرتغال را دارند.

در صورتی که تصمیم بگیرید که در مناطقی از شهر که در جنوب رودخانه واقع شده‌اند زندگی کنید، قیمت خرید یا اجاره خانه‌ها و به طور کلی هزینه‌های زندگی به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد. بنابراین اگر به فکر خرید ملک در پرتغال باشید، این مناطق انتخاب بسیار خوبی به شمار می‌روند. پورتو همچنین به داشتن خیابان‌های بسیار زیبا و رنگارنگ، غذاهای محلی لذیذ و باکیفیت و بندر فوق‌العاده زیبا معروف است، زبان انگلیسی هم به طور گسترده در پورتو صحبت می‌شود.

از طرفی پرتو داری سیستم آموزش عالی در سطح بالا است به طوری که دانشگاه هایی که در شهر پورتو هستند عبارتند از: دانشگاه پورتو، موسسه”Politutonico de Porto”، “Lusiada University of Port”، “Universidade Fernando Pessoa” و Universidade Catolica Portuguesa.” همه این دانشگاه ها داری رنک بالایی هستند.

متوسط هزینه زندگی در پورتو برای یک مهاجر حدود ۱۲۸۳ یورو در ماه است که این هزینه نسبت به لیسبون کمتر می باشد از این رو میتوانیم پروتو به عنوان یکی از بهترین شهر پرتغال برای زندگی انتخاب کنیم.

نکات مثبت زندگی در پورتو:

 • خدمات درمانی عالی
 • سیستم آموزشی با کیفیت
 • امنیت بالا
 • هزینه‌های زندگی کمتر و قیمت مناسب

نکات منفی زندگی در پورتو:

 • مرکز شهر گاهی بسیار شلوغ و توریستی است
 • زمستان‌های نسبتا سرد
آسان ویزا
براگا-قدیمی-ترین-شهر-کشور-پرتغال

 

۳. براگا سومین شهر برتر پرتغال و شاید بهتر است بگوییم پایتخت مذهبی این کشور 

در ادامه لیست بهترین شهرهای پرتغال براگا رتبه سوم را کسب نموده است، این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای پرتغال و گزینه‌ای بسیار مناسب برای افرادی است که به دنبال یک شهر ارزانتر نسبت به پورتو و لیسبون هستند، در واقعا براگا جزوه بهترين شهر توريستي پرتغال محسوب می شود و به خاطر داشتن زندگی شبانه‌ی جذاب و تاریخ غنی شناخته شده است.

یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای پرتغال نیز در این شهر واقع شده است، موقعیت جغرافیایی براگا بسیار عالی می باشد فاصله این شهر با ساحل تنها ۳۰ دقیقه و با کوهستان تنها ۱۵ دقیقه است و با تنها ۴۰ دقیقه رانندگی می‌توانید وارد کشور اسپانیا شوید.

براگا همچنین برای زندگی خانواده‌ها  از لحاظ اینکه هزینه کمتری نسبت به دو شهر بزرگ لیسبون و پورتو داشته باشید بسیار مناسب است و از طرفی  دانشگاه‌های شناخته شده‌  با سیستم آموزشی بسیار قوی نیز در خود جایی داده است.

متوسط هزینه زندگی برای یک نفر مهاجر در شهر براگا حدود ۱۰۳۴ یورو در ماه است. به همین دلیل کسانی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق ویزای خود حمایتی پرتغال را دارند، این شهر می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده باشد.

نکات مثبت زندگی در براگا:

 • موقعیت جغرافیایی عالی
 • خدمات درمانی با کیفیت
 • قیمت بسیار مناسب
 • فضای کمتر توریستی

نکات منفی زندگی در براگا:

 • زمستان‌های نسبتا سرد
 • زبان انگلیسی به ندرت استفاده می‌شود
آسان ویزا
فونشال-بزرگترین-جزیره کشور پرتغال

 

۴. فونشال، چهارمین شهر برتر پرتغال از بین لیست بهترین شهرهای پرتغال( شهری سرزنده با آب و هوایی گرم و معتدل)

مادیرا شاید جزو اولین مناطقی نباشد که یک مهاجر به عنوان مقصدش در نظر بگیرد، اما روز به روز بر محبوبیت این جزیره زیبا افزوده می‌شود. خصوصا بین افرادی که قصد دارند در یک جزیره‌ی بسیار زیبا دورکاری کنند. بزرگترین شهر این جزیره فونشال نام دارد که شهری بسیار سرزنده با آب و هوایی گرم و معتدل در تمام فصول سال است. فونشال علیرغم تمام زیبایی‌هایش به اندازه لیسبون و پورتو توریستی نیست و به این خاطر ممکن است جزوه یکی از بهترین شهر پرتغال برای زندگی انتخاب نشود اما نکته حائز اهمیت در مورد این شهر این است که بسیاری از مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

فونشال در میان لیست ۲۵۰ شهر برتر جهان برای کار و زندگی مهاجران قرار دارد و متوسط هزینه‌های زندگی در آن حدود ۱۴۰۳ یورو در ماه است.

نکات مثبت زندگی در فونشال(مادیرا):

 • امنیت بالا
 • مناسب برای زندگی خانواده‌ها
 • محیط بسیار زیبا
 • آب و هوای معتدل

نکات منفی زندگی در فونشال(مادیرا):

 • زندگی در یک جزیره گاهی می‌تواند خسته کننده باشد
 • موقعیت‌های شغلی کمتری پیدا می‌شود
آسان ویزا
Ponta Delgada Azores

 

۵. پونتا دلگادا (آزورِس) پنجمین شهر برتر کشور پرتغالو یکی از زیباترین جزایر دنیا

جزایر آزورس در پرتغال، یکی از زیباترین مناطق جهان و شاید به جرات بتوان گفت یکی از بهترین شهر پرتغال برای زندگی به شمار می‌رود. شهر اصلی در این مجموعه جزایر، پونتا دلگادا نام دارد.

این شهر با اینکه ممکن است دورافتاده به نظر بیاید، اما زیبایی‌های فراوانش باعث شده که تبدیل به یکی از بهترین نقاط برای زندگی در پرتغال گردد، پونتا دلگادا نیز مانند فونشال خیلی توریستی نیست، اما هزینه‌های زندگی در آنجا بیشتر است.

متوسط هزینه‌های زندگی یک مهاجر در پونتا دلگادا حدود ۱۴۴۹ یورو در ماه است. بنابراین افرادی که قصد دریافت اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی را دارند، باید در نظر داشته باشند که با وجود همه زیبایی‌های این جزیره، هزینه‌های زندگی بالا است، و در بین لیست بهترین شهرهای پرتغال در اولویت های پایینتری نسبت به پورتو و لیسبون قرار می گیرد

نکات مثبت زندگی در پونتا دلگادا:

 • آب و هوای بسیار پاک
 • مناسب برای زندگی خانواده‌ها
 • طبیعت و محیط زیبا

نکات منفی زندگی در پونتا دلگادا:

 • زندگی در جزیره ممکن است برای برخی افراد خسته کننده باشد
 • موقعیت‌های شغلی کمتری پیدا می‌شود
 • امکانات حمل و نقل عمومی ضعیف
آسان ویزا
ششم این شهر برتر پرتغال

 

۶. آویرو ششمین شهر برتر پرتغال از بین لیست بهترین شهرهای پرتغال (یا بهتر است بگوییم ونیز پرتغال)

آویرو در نزدیکی پورتو و در فاصله ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از جنوب پورتو قرار دارد حدودا ۷۹.۰۰۰ نفر جمعیت دارد و جزو اصیل‌ترین مناطق پرتغال محسوب می‌شود. این شهر به خاطر داشتن کانال‌های زیرزمینی شهرت دارد.

حضور قایق‌های رنگارنگ در کانال‌های آویرو یکی از ویژگی‌های متفاوت آویرو نسبت به دیگر شهر‌های برتر پرتغال است، و همین ویژگی سبب شده تا به این شهر لقب ونیز ایتالیا را بدهند.

آویرو شهری کوچک و سرشار از تاریخ و فرهنگ و زیبایی است، زبان انگلیسی به ندرت در این شهر صحبت می‌شود اما به داشتن کیفیت بالای زندگی مشهور است.

آویرو به خاطر داشتن سبک زندگی آرام و آسوده در میان کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای d7 پرتغال و همچنین دانشجویان بسیار محبوب است. اما هزینه‌های زندگی در این شهر نسبتا بالاست و مطابق آمار، برای یک فرد مهاجر حدود ۱۵۷۰ یورو در ماه است.

نکات مثبت زندگی در آویرو:

 • امنیت بسیار بالا
 • نزدیکی به شهر بزرگ پورتو
 • توریستی نبودن

نکات منفی زندگی در آویرو:

 • فاصله نسبتا زیاد تا ساحل
 • تکلم محدود به زبان انگلیسی
 • نیاز به بهبود در سیستم درمانی
آسان ویزا
قدیمی ترین پایتخت کشور پرتغال

 

۷. کویمبرا هفتمین شهر برتر پرتغال (قدیمی ترین پایتخت پرتغال، دارای قدیمی ترین و معروف ترین دانشگاه کشور پرتغال)

کویمبرا از آن دسته شهرهایی است که می‌تواند برای انواع سلیقه ها جذابیت‌هایی داشته باشد،  این شهر که زمانی پایتخت پرتغال بوده، شهری بسیار آرام با هزینه‌های زندگی پایین است از این رو در لیست بهترین شهرهای پرتغال رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

قدیمی‌ترین دانشگاه پرتغال نیز در کویمبرا واقع شده است که باعث ایجاد فضایی سرزنده در شهر شده. راه‌های ارتباطی خوبی از جمله راه‌آهن بین این شهر و شهرهای اصلی پرتغال مانند لیسبون و پورتو وجود دارد.

کویمبرا نیز مانند اکثر شهرهای پرتغال بسیار امن است، ضمن اینکه کویمبرا معماری فوق‌العاده و فرهنگی غنی دارد که در کنار غذاهای محلی لذیذ این شهر، ارزش دوچندانی پیدا می‌کند.

علاوه بر دانشگاه کویمبرا Instituto Politecnico de Coimbra  چندین دانشگاه خصوصی معروف دیگر در این شهر قرار دارند.

هزینه‌های زندگی در کویمبرا نسبتا پایین است و طبق برآوردها، برای هر مهاجر حدود ۱۳۰۰ یورو در ماه است.

نکات مثبت زندگی در کویمبرا:

 • امنیت بسیار بالا
 • راه‌های ارتباطی مناسب
 • زندگی شبانه‌ی فوق‌العاده
 • سیستم درمانی خوب

نکات منفی زندگی در کویمبرا:

 • فاصله نسبتا زیاد تا ساحل
 • آب و هوای متغیر
آسان ویزا
هشتمین شهر برتر پرتغال

 

۸. پورتیمائو هشتمین شهر برتر پرتغال از بین لیست بهترین شهر پرتغال برای زندگی (شهری با ساحل های طلایی و زیبا)

لیست بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی، بدون پورتیمائو کامل نمی‌شود، پورتیمائو دارای ساحل‌های طلایی، رویایی، آب و هوایی فوق‌العاده مطبوع است.

این شهر برای کسانی که قصد مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی و سپری کردن این دوران در یک شهر بسیار زیبا و آرام را دارند، یک گزینه‌ی ایده‌آل محسوب می‌شود،  پورتیمائو آب و هوایی آفتابی و معتدل دارد  از طرفی دارا بودن کافه‌ها و مراکز تفریحی با فضای شاداب و همچنین معماری زیبا در مناطق تاریخی شهر باعث شده که محبوبیت این شهر دوچندان شود.

با وجود اینکه پورتیمائو نسبت به دیگر شهرهای پرتغال دارای سیستم حمل و نقل عمومی مناسبی نیست، اما راه‌های ارتباطی خوبی با سایر شهرهای منطقه‌ی آلگاروه مانند لاگوس و فارو دارد.

هزینه‌های زندگی در پورتیمائو بالاست و مطابق آمار، برای یک فرد مهاجر حدود ۱۶۴۷ یورو در ماه است.

نکات مثبت زندگی در پورتیمائو:

 • مهاجر پذیری بالا
 • تکلم بیشتر افراد به زبان انگلیسی
 • نزدیکی به ساحل

نکات منفی زندگی در پورتیمائو:

 • موقعیت‌های شغلی نسبتا کم
 • احتمال شلوغ شدن شهر توسط توریست‌ها در تابستان
آسان ویزا

 

 

 و در آخر جواب این سوال که بهترین شهر پرتغال برای زندگی از بین شهر های پرتغال کدام شهر می باشد؟

لیست برترینشهر های پرتغال برای زندگی کردن

 

 انتخاب یک شهر از بین شهر های برتر پرتغال کاملا به معیارهای شخصی شما برای زندگی، و اولویت های مهاجرت شما به کشور پرتغال بستگی دارد 

همانطور که در مطالب بالا گفتیم، ما نمی‌توانیم یک شهر پرتغال را جزوه بهترین شهرهای پرتغال پیشنهاد دهیم و دیگر شهرها را جزوه بدترین شهر پرتغال معرفی کنیم.

در واقعا انتخاب بهترین شهر پرتغال برای زندگی و کار کاملا به نظر شخصی شما و عواملی همچون:

 • میزان بودجه مالی برای پوشش دادن هزینه های زندگی در آن شهر.
 • وضعیت سیستم آموزشی و دانشگاه ها و موسسات آموزش آن شهر.
 • میزان درصد مهاجران خارجی آن شهر و میزان رواج زبان انگلیسی در آن شهر.
 • وضعیت آب و هوایی آن شهر.
 • میزان دسترسی یک شهر به سیستم حمل و نقل عمومی و دیگر شهرهای مهم.
 • وضعیت خدمات درمانی آن شهر.
 • و در نهایت میزان رشد سرمایه و ارزش ملک در چندسال گذشته در آن شهر.

به یاد داشته باشید که اگر شهری را برای زندگی انتخاب کنید، به این معنی نیست که نمی‌توانید از سایر شهرها کشور پرتغال بازید کنید. 

پرتغال یکی از بهترین شبکه‌های جاده‌ای را در اروپا دارد و با توجه به اینکه پرتغال یک کشور کوچک است، در کوچکترین زمان می‌توانید به همه جا  و هر شهری از این کشور زیبا دسترسی داشت باشید.

منابع اصلی
آسان ویزا

شما برای ما بنویسید

 • آیا تا به حال، به پرتغال سفر کرده اید؟ درصورت مثبت بودن جواب حتما تجربه زندگی خود در این کشور را با ما به اشتراک بگذارید؟
 • بهترین شهر پرتغال برای زندگی از نظر شما کدام شهر می باشد؟
 • با توجه به آنچه که گفته شد، نظر شما درباره بهترین معیارها یا سنجه مناسب جهت انتخاب شهر مناسب جهت ادامه کار و زندگی در کشور پرتغال چه مواردی میتوانند باشند ؟
آسان ویزا

ما در آسان ویزا، منتظر شنیدن نظرها، نکته‌ها و تجربه‌های خاص شما درمورد بهترین شهر های پرتغال جهت زندگی و کار هستیم. این بار نوبت شماست که با ما صحبت کنید.

رضا آزمون

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است