جدیدترین اخبار بازگشایی سفارت های خارجی در ایران، در تایم کرونا برای سال 2020

  قطعاً در ذهن همه شما علاقه مندان به سفر و متقاضیان اخذ ویزا با توجه به مشکل اپیدمی کرونا و شیوع آن در سراسر دنیا و با توجه به افزایش اقدامات پیشگیرانه از سوی کشورهای خارجی و افزایش قوانین منع ورود و خروج مسافرتی در بین کشورهای دنیا سوا لاتی هم چون موارد زیر پیش آمده؟ 

 • زمان بازگشایی سفارت‌های خارجی در ایران کی می‌باشد؟
 • تاریخ از سرگیری ویزا دهی سفارت‌های خارجی چه زمانی است؟ 
 • باز شدن سفارت‌ها در ایران چه زمانی خواهد بود؟
 • آیا سفارت‌ها و کنسولگری‌های خارجی اقدام به دریافت درخواست‌های جدید می‌نمایند؟
 • آیا ویزای از سوی سفارت‌های خارجی صادر می‌شود یا نه؟ 
 • زمان بازگشایی سفارتها در ایران چه زمانی است؟

 دوستان عزیز از آنجایی که کشور عزیز ما ایران همچنان درگیر مسئله کرونا می‌باشد و سرعت شیوع این بیماری در کشور ما بیش از پیش می‌باشد متاسفانه بسیار از سفارت خانه‌های مهم خارجی تا اطلاع ثانوی از قبول درخواست‌های جدید و ارائه خدمات مربوط به ویزا برای ایرانیان امتناع کرده و فقط در بخش‌های بسیار کوچک همچون ویزاهای تحصیلی یا ترانزیت به صورت جزئی خدمات ارائه می‌نمایند

 از این رو عدم ارائه خدمات ویزا از سوی سفارت‌های خارجی در ایران باعث بروز مشکلات و نگرانی‌هایی نزد بسیاری از متقاضیان  ویزای که قصد سفر به این کشورها خارجی  را داشته‌اند گردید است، این موضوع ما را برآن داشت تا به دنبال پاسخی برای پرسش‌ها و نگرانی‌های شما عزیزان باشیم و در یک پست جامع  اطلاعات بروز شده در مورد بازگشایی سفارت‌های تمام کشورهای خارجی در ایران و از سرگیری صدور ویزا توسط سفارت‌ها را برای شما قرار خواهیم داد.

منبع اطلاعات این پست، سایت سفارت و سایت وزارت امور خارجه آن کشور خارجی می‌باشد، اطلاعات به صورت کشور به کشور و روزانه آپدیت خواهند شد.

  لینک این صفحه رو ذخیره کنید و به صورت روزانه به سایت ما سر بزنید تا اخبار به روز سفارت ها را دریافت نمایید.

آسان ویزا
آسان ویزا
اخبار-بازگشایی-سفارت-های-اروپایی
آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت آلمان (تاریخ بازگشایی سفارت آلمان)

دوستان و همراهان همیشگی سایت آسان ویزا قرار تو این قسمت به تمامی سوالاتی از قبیل سوالات زیر پاسخ بدیم 

 1. سفارت آلمان کی باز میشه؟
 2.  جدیدترین اخبار سفارت آلمان چیه؟
 3. سفارت المان در تهران از کی شروع به کار میکنه؟
 4. مرز المان کی باز به روی شهروندان غیر آلمان باز هست یا کی باز میشه؟
 5. سفارت المان در ایران کی باز میشود؟
 6. زمان بازگشایی سفارت آلمان در تهران کی است؟
سفارت آلمان در تهران کی باز میشه

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزانحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیرمتقابلا اعلام خواهد شد کسانی که برای بازدید از خویشاوندان و با هدف بازدید کشور آلمان به این کشور سفر می کنند.
ویزای تجاری خیرمتقابلا اعلام خواهد شد افرادی که دبه قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور آلمان سفر می کنند.
ویزای تحصیلی بله
(به صورت محدود)
از طریق دفتر ویزا متریک در تهراندانشجویانی که تحصیل آنان از خارج از کشور بطور کامل امکان‌پذیر نباشد. همه کسانی که جواب پذیرش تحصیلی‌شان آمده باشد (حتی اگر پیش شرط آن گذراندن یک دوره زبانی یا کارآموزی باشد) شامل این موضوع می‌شوند. اما کسانی که متقاضی تحصیل دانشگاهی بحساب می‌آیند و یا کسانی که به عنوان مثال برای دوره زبان به آلمان سفر می کنند و بعد از آن قصد دارند رشته‌ایی را انتخاب کنند (دوره زبانی مجزا) را شامل نمی شود. روادید نوع C برای دانشجویان کماکان معتبر نمی باشند.الزام به حضور در آلمان باید از طریق دانشگاه (به عنوان مثال از طریق ایمیل) گواهی گردد. مدارک می بایست هنگام ورود به آلمان ارائه گردند.
ویزای کاریابیبله
(به صورت محدود)
از طریق دفتر ویزا متریک در تهرانافرادی که برای ویزای جستجوی کار یا ویزای جاب آفر اقدام می نماییند.
ویزای ترانزیتبلهاز طریق دفتر ویزا متریک در تهرانرانندگان بین المللی و افرادی که قصد ترانزیت کردن کشور آلمان را به مقصد کشور دیگر دارند.
ویزای ضروریبلهاز طریق دفتر ویزا متریک در تهران– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت

– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)

– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف

– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند

– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه
درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای پزشکیبلهاز طریق دفتر ویزا متریک در تهرانافرادی که با توجه به یک بیماری خاص نیاز به درمان شدن در کشور آلمان دارند.
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبلهنیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور آلمان ندارند.

بخش کنسولگری: آخرین اطلاعیه های کنسولگری سفارت آلمان در مورد زمان بازگشایی سفارت آلمان:

(خلاصه آخرین اطلاعیه ها: 18 فروردین ماه 1400)

 • در مورد دانشجویان، فقط کسانی که نامه پذیرش دارند و نامه مبنی بر الزام  تشکیل شدن کلاس های حضوری در آلمان دارندیا به عبارتی میتوانند ثابت کنند که تمامی دروس آنها به صورت آنلاین از ایران قابل انجام نبوده.
 • تمامی افرادی که از ایران به مقصد آلمان سفر می کنند نیاز به انجام تست کرونا حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به این کشور می باشند.
 • بعد از ورود ایرانیان به آلمان 14 روز قرنطینه خانگی در نظر گرفته شده است. (افرادی که حداکثر 48 ساعت قبل از پرواز تست کرونا داده باشند از این قاعده مستثنی خواهند بود)
 • امکان ارائه درخواست و نوبت‌دهی برای روادید شنگن به دلیل گسترش همه‌گیری و محدودیت‌های جاری همچنان مقدور نمی‌باشد مگر درمواقع ضروری.

 

مرکز ویزای آلمان(ویزا متریک): اطلاعیه های کارگزاری سفارت آلمان در مورد زمان بازگشایی ویزامتریک:

( آخرین آپدیت اطلاعیه ها: 18 فروردین ماه 1400)

 • از 1 آپریل 2021 تمامی درخواست ها و مصاحبه های ویزای دانشجویی در مرکز درخواست ویزای آلمان (دفتر ویزا متریک) واقع در خیابان خالد اسلامبوی (وزرا) تحت نظارت سفارت آلمان انجام می پذیرد.
 • به اطلاع می رساند قسمت تحویل پاسپورت ویزامتریک هر روز هفته روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 8 صبح لغایت 15 انجام می شود، لطفا قبل از مراجعه به دفتر ویزامتریک وضعیت پاسپورت خود را از بخش پیگیری درخواست کنترل نمایید و در صورتی که وضعیت آن ارسال شده به ویزامتریک باشد، جهت دریافت پاسپورت اقدام نمایید .
 • توجه داشته باشید داشتن قبض صندوق و کارت شناسایی معتبر جهت دریافت پاسپورت الزامی می باشد و تنها خود شخص یا وکیل رسمی ایشان که در قبض صندوق یا وکالت نامه محضری قید شده باشد می تواند پاسپورت را دریافت نماید.
 • زمان باز شدن وقت تایید مدارک سفارت آلمان
   شرکت ویزامتریک به متقاضیان ویزای تحصیلی، ازدواجی، و … در خصوص تصدیق و تایید مدارک از تاریخ 11 آبان 1399 خدمات تایید و تصدیق مدارک ارائه می نمایید، سفارت آلمان در تهران به بررسی مدارک دریافتی ادامه خواهد داد و شرکت ویزامتریک مسئول عودت مدارک از سفارت آلمان به متقاضیان خواهد بود.
 • تذکر مهم : به دلیل گسترش پاندمی ویروس کرونا و ادامه دار بودن محدودیت سفر، درخواست ملاقات و ارائه مدارک جهت دریافت ویزای شنگن همچنان مسدود می باشد.

    برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا برای سال 2020 حتما صفحه  ویزای آلمان  ما را مطالعه نمایید.

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت فرانسه: (زمان بازگشایی سفارت فرانسه)

 خوب دوستان قرار ما تو این بخش آخرین اخبار مربوط در مورد زمان بازگشایی سفارت  فرانسه در تهران و مرکز ویزای فرانسه( VFS Global) را به عرض شما دوستاران سفر و مهاجرت برسانیم و به یک سری سوالات پرتکرار در این مورد پاسخ بدهیم، سوالاتی از قبیل:

 1. آیا سفارت فرانسه باز است؟
 2. ايا سفارت فرانسه ويزاهاي توريستي رو تمديد ميكنه؟
 3. سفارت فرانسه کی باز میشه؟
 4. نحوه باز شدن سفارت فرانسه در تایم کرونا به چه شکل می باشد؟
اخبار بازگشایی سفارت فرانسه درتهارن

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزا/ و اجازه ورود به خاکنحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیرمتقابلا اعلام خواهد شد کسانی که برای بازدید از خویشاوندان و با هدف بازدید کشور فرانسه، به این کشور سفر می کنند.
ویزای تجاری خیرمتقابلا اعلام خواهد شد افرادی که به قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور آلمان سفر می کنند.
ویزای تحصیلی بله

(به صورت محدود)
از طریق دفتر VFS گلوبال در تهران.دانشجویانی که تحصیل آنان از خارج از کشور بطور کامل امکان‌پذیر نباشد. همه کسانی که جواب پذیرش تحصیلی‌شان آمده باشد (حتی اگر پیش شرط آن گذراندن یک دوره زبانی یا کارآموزی باشد) شامل این موضوع می‌شوند.
دانشجویان قصد شرکت در دوره زبان فرانسه، نیز شامل این ویزا میشوند.
ویزای کاریابیخیر
متقابلا اعلام خواهد شد.
ویزای ترانزیتبلهاز طریق دفتر VFS گلوبال در تهران. تبعه‌ی ایرانی که هدف آنها ترانزیت قرار دان کشور فرانسه در کمتر از 24 ساعت برای عبور از محدوده‌ی بین‌المللی بوده باشد.
تبعه‌ی خارجی که حمل و نقل بین‌المللی کالاها را برعهده دارد.
ویزای ضروریبلهاز طریق دفتر VFS گلوبال در تهران.– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت

– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)

– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف

– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند

– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه
درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای فرصت مطالعاتیبلهاز طریق دفتر VFS گلوبال در تهران.استاد یا پژوهشگر استخدامی یا مدعو ازسوی یک مرکز آموزشی یا پژوهشکده‌ی فرانسوی که با هدف تحقیق و تدریس سفر می‌کند
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبله نیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور فرانسه را ندارند.( تبعه‌ی اتحادیه‌ی اروپایی یا اتباع آندورا، بریتانیا، ایسلند، لیختن‌اشتاین، موناکو، نروژ، سوئیس، سن‌مارن و واتیکان، که محل اقامت اصلی‌شان فرانسه است یا با عبور ترانزیت از فرانسه، به کشوری که تبعه یا مقیمش هستند می‌رسند، و نیز همسر و فرزندانشان)
تبعه‌ی دارای ملیت فرانسوی، و نیز همسر و فرزندانش؛بله نیاز به ویزا ندارند.اجازه ورود به کشور فرانسه را دارند.
افرادی که تبعه ایرانی هستند ولی اقامت فرانسه یا یک کشور دیگر اروپایی را دارند.بلهنیاز به ویزا ندارند. تبعه‌ی کشور ثالث، دارنده‌ی کارت اقامت یا روادید بلندمدت فرانسوی یا اروپاییِ معتبر که محل اقامت اصلی‌اش فرانسه باشد یا با عبور ترانزیت از فرانسه، به خانه‌اش در یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا یا نظیر آن برسد؛

اطلاعیه های کارگزاری سفارت فرانسه در تهران (VFS Global) :

(اطلاعیه جدید : 29 فروردین ماه 99)

از 21 ماه ژوئن2020 ، مرکز درخواست ویزای فرانسه در تهران با پذیرش درخواست های ویزای بلندمدت دانشجویی و فرصت مطالعاتی، در روز های یکشنبه و سه شنبه، از ساعت 8 صبح الی 14 بعد از ظهر، بخشی از فعالیت خود را از سر گرفته است.

در مورد ویزای های توریستی و تجاری فعلا پذیرشی از سمت سفارت فرانسه در تهران انجام نمی شود و به درخواست کنندگان ویزای کوتاه مدت شنگن مگر در موارد ضروری خدماتی ارائه نمی شود.

قوانین جدید ورود و اقامت در کشور فرانسه در تایم کرونا:

 • هر مسافر (بالای 11 سال) هنگام سوار شدن به هواپیما باید نتیجه تست منفی RT-PCR که تاریخ آن کمتر از 72 ساعت قبل از سفر (ساعت سفر اولین پرواز در صورتی که سفر غیرمستقیم باشد) باشد را ارائه کند.
 •  پس از رسیدن به فرانسه باید در مکانی که نشانی آن را اعلام می کند به مدت 7 روز خود را قرنطینه کند.
 •  پس از گذراندن این دوره باید مجددا تست RT-PCR انجام دهد.
 • هر مسافر هنگام سوار شدن به هواپیما باید تعهدنامه غیررسمی ارائه دهد که به موجب آن:گواهی می دهد که علائمی از کووید 19 ندارد و طی 14 روز قبل از سفر خود با فرد مبتلا به کووید 19 در ارتباط نبوده است.متعد می شود که پس از رسیدن به فرانسه به مدت 7 روز در قرنطینه می ماند و پس از پایان این دوره مجددا تست RT-PCR انجام  می دهد.

برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای فرانسه ما را مطالعه نمایید.

 

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت ایتالیا: (زمان بازگشایی سفارت ایتالیا)

 خوب دوستان قرار ما تو این بخش آخرین اخبار مربوط در مورد زمان بازگشایی سفارت ایتالیا در تهران و مرکز ویزای ایتالیا( دفترCkgs) به عرض شما دوستاران سفر و مهاجرت برسانیم و به یک سری سوالات پرتکرار در این مورد پاسخ بدهیم، سوالاتی از قبیل:

 1. سفارت ایتالیا کی باز میشود؟
 2. آیا زمان بازگشایی سفارت ایتالیا مشخص می باشد؟
 3.  آیا ویزای توریستی ایتالیا در  تایم کرونا صادر می شود؟
 4. باز شدن سفارت ایتالیا حدودا چه زمانی است؟
 5. آیا سفارت ایتالیا باز شده است؟
 6. زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا در تایم کرونا به چه شکل می باشد؟
جدیدترین اخبار بازگشایی سفارت ایتالیا درتهران
آسان ویزا

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزا/ و اجازه ورود به خاکنحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیر موقتا بخش ویزا به این دسته درخواست کنندگان خدمات ارائه نمیدهد.متقابلا اعلام خواهد شد کسانی که برای بازدید از خویشاوندان و با هدف بازدید کشور ایتالیا، به این کشور سفر می کنند.
ویزای تجاری خیر موقتا بخش ویزا به این دسته درخواست کنندگان خدمات ارائه نمیدهد.متقابلا اعلام خواهد شد افرادی که به قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور ایتالیا سفر می کنند.
ویزای تحصیلی بله

(به صورت محدود)
از طریق دفتر Ckgs در تهران.دانشجویانی که از طریق Universitaly پذیرش اولیه را از دانشگاه های ایتالیا دریافت کرده اند ( پذیرش تأیید شده ای که با اطلاع رسانی ویژه از طریق ایمیل صورت گرفته است) جهت ارائه درخواست ویزای تحصیلی از تاریخ 27 جولای تا 15 نوامبر 2020 باید به شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس Cox and Kings Global Services ( CKGS) (واقع در خیابان ولنجک، خیابان سیزدهم ، برج تجاری گالریا ) مراجعه نمایند.
ویزای کاریابیبله از طریق دفتر Ckgs در تهران.صرفا افرادی که از طرف یک شرکت ایتالیایی دعوت به کارشده اند و دعوتنامه یا قرار داد کاری رسمی دارند.
ویزای ترانزیتبله.از طریق دفتر Ckgs در تهران.شهروندان ایرانی که هدف آنها ترانزیت قرار دان کشور ایتالیا برای عبور از محدوده‌ی بین‌المللی بوده باشد.
شهروندان خارجی که حمل و نقل بین‌المللی کالاها را برعهده دارد.
ویزای ضروریبلهاز طریق دفتر Ckgs در تهران.– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ویروس کویید-19
– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)
– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف
– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند
– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای فرصت مطالعاتیبلهاز طریق دفتر Ckgs در تهران.استاد یا پژوهشگر استخدامی یا مدعو ازسوی یک مرکز آموزشی یا پژوهشکده‌ی ایتالیایی که با هدف تحقیق و تدریس سفر می‌کند.
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبله نیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور ایتالیا را ندارند.
تبعه‌ی دارای ملیت ایتالیایی، و نیز همسر و فرزندانش؛بله از طریق دفتر Ckgs در تهران.همسران و فرزندان افراد مقیم و دارئی اقامت ایتالیا برای دریافت ویزا و الحاق به خانواده از طریق دفتر CKgs در تهران برای ویزای ملی ایتالیا میتوانند اقدام نمایند.
افرادی که تبعه ایرانی هستند ولی اقامت ایتالیا یا یک کشور دیگر اروپایی را دارند.بلهنیاز به ویزا ندارند. تبعه‌ی کشور ثالث، دارنده‌ی کارت اقامت یا روادید بلندمدت ایتالیا یا اروپاییِ معتبر که محل اقامت اصلی‌اش ایتالیا باشد یا با عبور ترانزیت از ایتالیا، به خانه‌اش در یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا یا نظیر آن برسد؛

اطلاعیه های کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران:

(آپدیت آخرین اطلاعیه: 21 فروردین ماه 1400)

 • متقاضیانی ویزا توریستی که یکی از بستگان درجه یک(همسر، پدر، مادر، برادر،خواهر، فرزند، نامزد) آنها در ایتالیا ساکن است با ارائه دوعتنامه توریستی از جان آن شخص میتوانند با رزرو وقت آنلاین از طریق دفتر ویزا ایتالیا در تهران CKgs اقدام به دریافت ویزا نمایند.
 • لازم به ذکر است پس از رزرو نوبت سفارت، 8 ساعت فرصت دارید تا کپی پاسپورت و کپی مجوز اقامت فرد دعوت کننده را به همراه اطلاعاتی همچون: شماره رفرنس، شماره پاسپورت و تاریخ رزرو نوبت (روز-ماه-سال) و ذکر نسبت خود با دعوت کننده از  طریق ایمیل های زیر به آدرس Italyvisa.iran@ckgs.com و visti.teheran@esteri.it برای سفارت ارسال کنید.
 • ایمیل های که میتوانید از طریق آنها با بخش کنسولی سفارت ایتالیا در تماس باشید و سوال های مربوط به امور ویزا و مهاجرت را با آنها در میان بگذارید.
 • consolato.teheran@esteri.it:  امور مرتبط با : گذرنامه ( شهروندان ایتالیایی ) ؛ ثبت نام، به روز کردن و یا حذف اطلاعات در A.I.R.E ( سیستم ثبت مشخصات سجلی شهروندان ایتالیایی مقیم کشورهای خارجی )؛ مدارک مرتبط با وضعیت تاهل جهت ثبت در ایتالیا و / یا تایید؛ امور مربوط به شهروندی ایتالیا ( به رسمیت شناختن شهروندی/ درخواست دریافت شهروندی ایتالیا )؛ تایید مدارک ( به غیر از مدارک تحصیلی )؛ درخواست تخصیص کد مالی ایتالیایی Codice Fiscale به همراه ارائه مدارک مقتضی؛ اسناد محضری؛ تمدید گواهی نامه ی رانندگی ایتالیا؛ فرایند رای دادن در خارج از کشور ایتالیا.
 • visti.teheran@esteri.it:  اطلاعات کلی در باب روادید؛ کلیه ی در خواست های روادید ( چه نوع Cو چه D ) باید به آژانس Cox and Kings Global Services ارائه شوند؛ به استثنای درخواست های روادید مربوط به خویشاوندان درجه اول شهروندان اتحادیه اروپا ( زوج یا زوجه، فرزندان، پدر و مادر، پدرومادر همسر)؛ این دسته از درخواست ها باید پس از دریافت وقت، در خود دفتر کنسولی به ثبت برسند. به درخواست های تجدید نظردر« رد ویزا » های صادر شده، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • studi.teheran@esteri.it:  درخواست های تایید مدارک و صدور نامه ارزش یابی ( D.O.V ) از سوی شهروندان ایرانی که قصد دارند تحصیلات خود را درایتالیا ادامه دهند و در حال حاضردر کشوری به غیر از ایران اقامت دارند. چنان چه درخواست وقت برای تایید مدارک دانشجویی و صدور نامه ارزش یابی، از سوی افرادی به دست ما برسد که مقیم ایران هستند و جهت اخذ روادید تحصیلی نیز وقت گرفته اند، به این دسته از درخواست ها ترتیب اثر داده نخواهد شد. ( در این ارتباط به اطلاعیه « تحصیل در ایتالیا » مراجعه کنید).

اطلاعیه های کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران (CKGS):

(آپدیت آخرین اطلاعیه ها: 21 فروردین ماه 1400)

 • شهروندان ایرانی که اقوام درجه یک مانند ( پدر، مادر، شوهر، فرزندان، نامزد) آنها مقیم یا شهروند ایتالیا باشند با داشتن دعوتنامه توریستی میتوانند برای ویزای بازدید از خویشاوندان ایتالیا از طریق مرکز ویزای ایتالیا اقدام به دزیافت ویزا نماییند.
 • متقاضیان ویزای ایتالیا برای دریافت جواب ویزای خود همه روزه از یکشنبه الی پنج شنبه از ساعت 8 الی 9.30 با در دست داشتن رسید مصاحبه، شناسنامه و کارت ملی به مرکز ویزای ایتالیا واقع در خیابان 13 ولنجک مراجعه نمایند.
 • دفتر CKGs علاوه بر مورد بالا، درخواست های ویزای ملی (ویزای نوع D ): ورود مجدد ، الحاق خانوادگی، تحصیلی ، فرصت مطالعاتی، خوداشتغالی، کار در صورت استخدام ، درمان مورد پذیرش و بررسی قرار می دهد .

   برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای ایتالیا ما را مطالعه نمایید.

آسان ویزا

سفارت اسپانیا: (زمان بازگشایی سفارت اسپانیا)

 خوب دوستان عزیز ما در این قسمت شما را از جدیدترین اخبار بازگشایی سفارت اسپانیا  با خبر می سازیم و به یک سری سوالات پرتکرار در مورد  نحوه  ویزا دهی سفارت اسپانیا در تایم کرونا پاسخ درستی ارائه میدهیم، سوالاتی از قبیل:

 1. سفارت اسپانیا کی باز میشود؟
 2. سفارت اسپانیا در تهران باز است یا نه؟
 3. آیا سفارت اسپانیا ویزای تجاری صادر می کند یا نه؟
 4.  آیا ویزای توریستی اسپانیا برای شهروندان ایرانی صادر می شود؟
اخبار مربوط به بازگشایی سفارت اسپانیا در تهران

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزا/ و اجازه ورود به خاکنحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیر موقتا بخش ویزا به این دسته از درخواست کنندگان خدمات ارائه نمیدهد.متقابلا اعلام خواهد شد (درخواست های ویزا از طریق دفتر Bls در تهران پذیرفته میشود اما معمولا در اکثر مواقع درخواست ها رد میشوند)کسانی که برای بازدید از خویشاوندان و یا با هدف بازدید و گشت گذار به کشور اسپانیا، سفر می کنند.
ویزای تجاری یا ویزای بازدید از نمایشگاهخیر موقتا بخش ویزا به این دسته از درخواست کنندگان خدمات ارائه نمیدهد.متقابلا اعلام خواهد شد (درخواست های ویزا از طریق دفتر Bls در تهران پذیرفته میشود اما معمولا در اکثر مواقع درخواست ها رد میشوند)افرادی که به قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور اسپانیا سفر می کنند.
ویزای تحصیلی بله

از طریق دفتر Bls در تهران.دانشجویانی که پذیرش قطعی از دانشگاها و یا موسسات آموزشی کشور اسپانیا را دارند.
ویزای کاریابیبله از طریق دفتر Bls در تهران.صرفا افرادی که از طرف یک شرکت اسپانیایی دعوت به کارشده اند و دعوتنامه یا قرار داد کاری رسمی از آن شرکت دارند.
ویزای ترانزیتخیراز طریق دفتر Bls در تهران.شهروندان ایرانی که هدف آنها ترانزیت قرار دان کشور اسپانیا برای عبور از محدوده‌ی بین‌المللی بوده باشد.
رانندگان و شهروندان ایرانی که شغل حمل و نقل بین‌المللی کالاها را برعهده دارد.
ویزای ضروریبلهاز طریق دفتر Bls در تهران.– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ویروس کویید-19
– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)
– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف
– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند
– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای فرصت مطالعاتیبلهاز طریق دفتر Bls (مرکز ویزای اسپانیا) در تهران.استاد یا پژوهشگر استخدامی یا مدعو ازسوی یک مرکز آموزشی یا پژوهشکده‌ی اسپانیای که با هدف تحقیق و تدریس سفر می‌کند.
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبله نیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور اسپانیا را ندارند.
تبعه‌ی دارای ملیت اسپانیای که برای همسر و فرزندانشان اقدام به درخواست ویزا میکنند.بله از طریق دفتر Bls در تهران.همسران و فرزندان افراد مقیم و دارئی اقامت اسپانیا برای دریافت ویزا و الحاق به خانواده از طریق دفتر Bls در تهران برای ویزای ملی اسپانیا میتوانند اقدام نمایند.
-.

( آخرین اطلاعیه: 15 اردیبهشت ماه 1400)

اطلاعیه های کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران (BLS) :

 • کارگزاری سفارت اسپانیا از تاریخ 25 خرداد ماه 99 در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه پذیرای درخواست های ویزا ملی اسپانیا می باشد.
 • تا اطلاع ثانوی درخواست های ویزای شینگن کوتاه مدت( تجاری، توریستی، ترانزیت و…) مورد پذیرش و رسیدگی از سمت سفارت اسپانیا قرار نمی گیرند.
 •  جهت رزرو وقت سفارت می توانید از طریق تماس با شماره تلفن (0212625313602126253137) و یا ارسال ایمیل به آدرس (info@spainvisa-iran.com) اقدام نمایید.

برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای اسپانیا ما را مطالعه نمایید.

 

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت هلند: (زمان بازگشایی سفارت هلند)

آخرین اخبار در مورد زمان باز شدن سفارت هلند در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

آخرین اطلاعیه در مورد زمان بازگشایی سفارت هلند:

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزا/ و اجازه ورود به خاکنحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیر موقتا به این دسته از متقاضیان ویزا خدمات ارائه نمی شود، مگر در مواقع ضروریاز طریق مرکز Vfs Global در میدان هروی و درخواست وقت از طریق ایمیل.موراد ضروری شامل افرادی می شود: که دلیل قانع کننده و جدی برای دیدار با خانواده نزدیک خود در هلند دارند به عنوان مثال حضور در زایمان، بیماری جدی، مرگ.
ویزای تجاری یا ویزای بازدید از نمایشگاهبله به این دسته از متقاضیان ویزا خدمات ارائه می شود.از طریق مرکز Vfs Global در میدان هروی، درخواست وقت سفارت از طریق ایمیل.افرادی که به قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور هلند سفر می کنند و دعوتنامه رسمی تجاری دارند.
ویزای تحصیلی بله ویزا تحصیلی توسط کنسولگری هلند در تهران صادر می شود.درخواست وقت سفارت هلند از طریق ایمیل و پیگیری پروسه از مرکز ویزا هلند vfs گلوبال در میدان هروی.– دانشجویانی که پذیرش قطعی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی کشور هلند را دارند.
ویزای کاریابیبله ویزای کاری صادر می شود.درخواست وقت سفارت هلند از طریق ایمیل و پیگیری پروسه از مرکز ویزا هلند vfs گلوبال در میدان هروی.صرفا افرادی که از طرف یک شرکت هلندی دعوت به کارشده اند و دعوتنامه یا قرارداد کاری رسمی از آن شرکت دارند.
ویزای ترانزیتخیر کلا این تیپ ویزا از طرف سفارت هلند در تهران صادر نمی شود.شهروندان ایرانی که هدف آنها ترانزیت قرار دان کشور هلند برای عبور از محدوده‌ی بین‌المللی بوده باشد.
رانندگان و شهروندان ایرانی که شغل حمل و نقل بین‌المللی کالاها را برعهده دارد.
ویزای ضروریبلهاز طریق مرکز ویزا هلند در تهران(Vfs Golbal)– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ویروس کویید-19
– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)
– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف
– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند
– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای فرصت مطالعاتیبلهدرخواست وقت سفارت هلند از طریق ایمیل و پیگیری پروسه از مرکز ویزا هلند vfs گلوبال در میدان هروی.استاد یا پژوهشگر استخدامی یا مدعو ازسوی یک مرکز آموزشی یا پژوهشکده‌ی هلندی که با هدف تحقیق و تدریس سفر می‌کند.
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبله نیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور هلند را ندارند.
تبعه‌ی دارای ملیت سوئدی که برای همسر و فرزندانشان اقدام به درخواست ویزا میکنند.بله بخش ویزا سفارت هلند به درخواست کنندگان ویزا پیوست به همسر خدمات ارائه میدهد.درخواست وقت سفارت هلند از طریق ایمیل و پیگیری پروسه از مرکز ویزا هلند vfs گلوبال در میدان هروی.همسران و فرزندان افراد مقیم و دارئی اقامت هلند برای دریافت ویزا و الحاق به خانواده از طریق کنسولگری هلند در تهران برای ویزای ملی می تواند از طریق دفتر Vfs گلوبال در تهران اقدام کنند.
-.

( آرشیو اطلاعیه ها : 5 دی ماه 99)

سفارت هلند در اطلاعیه ای اعلام کرد

 • وزارت امور خارجه هلند طبق یک قانون موقت اجازه دریافت 5 یورو  کمک هزینه ‘ ‘Covid-19 به ازای هر درخواست ویزا  داده است. این کمک هزینه ی غیر قابل استرداد به صورت آنلاین یا پرداخت در VAC بوده و غیر قابل استرداد است.
 • تمدید ویزا امکان پذیر نیست.حتی اگر به دلیل شرایط ، ویزا بدون استفاده منقضی شود. شما باید برای ویزای جدید اقدام کنید.
 • از تاریخ ۶ جولای ۲۰۲۰ درخواست های زیر مجدد انجام می پذیرد
 1. امتحان ادغام مدنی در خارج
 2. گواهی تابعیت هلند
 3. تایید مدارک
 4. درخواست ویزاهای طولانی مدت (تحصیلی و پیوست)
 5. ویزای شنگن
 • در خصوص ویزای شنگن: از تاریخ ۶جولای ۲۰۲۰ افراد زیر میتوانند برای سفارت هلند در تهران درخواست ویزای شینگن کنند :

۱- اعضای خانواده اتباع هلندی
۲- افرادی که دلیل قانع کننده و جدی برای دیدار با خانواده نزدیک خود در هلند دارند به عنوان مثال حضور در زایمان، بیماری جدی، مرگ،
۳- دیپلمات ها پرسنل نظامی و کارمندان سازمان های بین المللی و بشردوستانه

اطلاعیه های کارگزاری سفارت هلند در تهران (VFS) در مورد بازگشایی سفارت هلند:

 • متقاضیان ویزا هلند، در نظر داشته باشند که فقط فرم درخواست ویزای آنلاین مورد تایید است و هرگونه فرم دیگر یا فرم دستی پذیرفته نمی شود.
 • مرکز ویزای هلند Vfs گلوبال در تهران فقط در روزهای یکشنبه الی سه شنبه از ساعت 8 الی 14 به درخواست کنندگان ویزا خدمات ارائه می دهد.
 • تا اطلاع ثانوی ، استفاده از خدمات پیک برای بازگرداندن گذرنامه (های) شما الزامی است. این اقدام برای کاهش رفت و آمد افراد در مرکز درخواست ویزا انجام شده است.

برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای هلند ما را مطالعه نمایید.

 

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت اتریش: (زمان بازگشایی سفارت اتریش)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت اتریش در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت اتریش در تهران:

( اطلاعیه جدید : 30 تیر ماه 99)

  تذکر مهم برای کلیه مراجعین:

 • کنسولگری و بخش ویزا سفارت اتریش در تهران تا اطلاع ثانوی برای مراجعین بسته خواهد بود. همچنین در حال حاضر امکان ارائه درخواست ویزای شِنگِن از طریق شرکت خدماتی وی اف اس وجود ندارد 
 • متقاضیانی که وقت ارائه درخواست نزد شرکت وی اف اس و یا بخش ویزا سفارت اتریش در تهران دارند، به صورت خودکار اطلاعاتی در خصوص وقت جایگزین دریافت خواهند کرد. در مواقع ضروری و یا در صورتی که شما تابعیت اتریش را دارید، با کنسولگری و یا بخش ویزا سفارت ارتباط برقرار نمایید.

اطلاعیه های کارگزاری سفارت اتریش در تهران (VFS) :

( اطلاعیه جدید : 30 تیر ماه 99)

 • به دلیل شیوع جهانی بیماری COVID-19 در صورتی که هنوز موفق به دریافت گذرنامه خود نشده اید، تنها در روزهای یکشنبه از ساعت 08:00 الی 13:00 به مرکز ما مراجعه کنید.
 • با توجه به هشدار فعلی Coronavirus (COVID-19 ، توجه داشته باشید که مرکز درخواست ما برای اتریش در تهران بسته خواهد بود.
 • با شروع از 27 فوریه 2020 ، ما قرارهای جدید یا تسلیم درخواست را نمی پذیریم و با مشتریانی که در این مدت قرارهای ملاقات دارند برای گفتگو در مورد ترتیبات جایگزین با مشتریانی که در حال حاضر قرارهای ملاقات دارند در تماس خواهیم بود.

برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای اتریش ما را مطالعه نمایید.

 

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت یونان: (زمان بازگشایی سفارت یونان)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت یونان در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت یونان در تهران :

( اطلاعیه جدید : 17 تیر ماه 99)

 • محدودیت های سفر برای سفرهای غیر ضروری از ایران بعد از تاریخ 30 ژوئن سال 2020 و تا زمانی که این کشور در لیست سفید اتحادیه اروپا قرار نگیرد تمدید می شود. استثنائات شامل سفرهای اساسی است که به شرح زیر تعریف می شوند:
 • شهروندان و عضو خانواده های شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن.
 • ساکنان و دارندگان اجازه اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن.
 • اعضای هیئت های دولت
 • اعضای وظیفه مقامات دیپلماتیک یا کنسولی ، سازمانهای بین المللی و اروپایی ، سازمانهای بشردوستانه.
 • افرادی که به دلایل جدی شخصی یا حرفه ای سفر می کنند:
 • آ. دلیل شخصی: داشتن اسنادی مبنی بر اثبات اینکه چیزی جدی و غیرقابل پیش بینی (به عنوان مثال مسئله سلامتی یا مرگ) برای یک عضو خانواده نزدیک حاصل شده است
 • ب دلیل حرفه ای: داشتن توصیه نامه های یک شرکت خارجی و یونانی و فقط برای مواردی که به اندازه کافی توجیه شده باشد (مانند قرارداد ، هدف تجاری جدی)
 • از طریق دانشجویان (پس از گذراندن آزمون Covid-19)

برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید…

برای مطالعه بیشتر در مورد اصول و قوانین جدید برای دریافت ویزا در سال 2020 حتما صفحه ویزای یونان ما را مطالعه نمایید.

 

 

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت سوئد: (زمان بازگشایی سفارت سوئد)

آخرین اخبار در مورد سوال،  سفارت سوئد در تهران کی باز میشود؟ را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

تایپ ویزای درخواستیوضعیت صدور ویزا/ و اجازه ورود به خاکنحوه دریافت و اقدام برای ویزاتوضیحات
ویزای توریستی و بازدید از خویشاوندانخیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.کسانی که برای بازدید از خویشاوندان و یا با هدف بازدید و گشت گذار به کشور سوئد، سفر می کنند.
ویزای تجاری یا ویزای بازدید از نمایشگاهخیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.افرادی که به قصد تجارت یا بازدید از کارخانه جات و نمایشگاه به کشور سوئد سفر می کنند.
ویزای تحصیلی خیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.– دانشجویانی که پذیرش قطعی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی کشور سوئد را دارند.
– دانشجویانی که پذیرش دوره زبان از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی کشور سوئد را دارند.
ویزای کاریابیخیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.صرفا افرادی که از طرف یک شرکت سوئدی دعوت به کارشده اند و دعوتنامه یا قرار داد کاری رسمی از آن شرکت دارند.
– پرستاران و پزشکانی که دریک دوره کارآموزی شرکت کرده اند و قصد دارند بعد از اتمام دوره درآنجا مشغول به کار شوند.
ویزای ترانزیتخیر کلا این تیپ ویزا از طرف سفارت سوئد در سفارت صادر نمی شود.شهروندان ایرانی که هدف آنها ترانزیت قرار دان کشور سوئد برای عبور از محدوده‌ی بین‌المللی بوده باشد.
رانندگان و شهروندان ایرانی که شغل حمل و نقل بین‌المللی کالاها را برعهده دارد.
ویزای ضروریبلهاز طریق بخش کنسولگری سفارت سوئد در تهران.– کادر بهداشت و درمان، محققین بهداشت و درمان و مشاغل پرستاری و مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ویروس کویید-19
– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند، پرسنل حمل و نقل کالا و دیگر بخش‌های ضروری (بعنوان مثال خدمه‎ی پرواز)
– دیپلمات‌ها، پرسنل سازمان‌های بین‌المللی، -کادر نظامی و امدادگران امور بشردوستانه در چارچوب انجام وظایف
– مسافران ترازیتی/توقف -موقت (و حتی افرادی که از طریق مساعدت کنسولی به کشورِ وطن خود بازگردانده می‌شوند)
– مسافرانی که به دلایل اضطراری خانوادگی سفر می‌کنند
– افرادی که به حمایت و حفاظت بین المللی احتیاج دارند و یا سایر دلایل بشردوستانه درخواست‌های پیوست به خانواده
ویزای فرصت مطالعاتیخیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.استاد یا پژوهشگر استخدامی یا مدعو ازسوی یک مرکز آموزشی یا پژوهشکده‌ی سوئدی که با هدف تحقیق و تدریس سفر می‌کند.
دارندگان اقامت اتحادیه اروپا و حوزه شینگنبله نیاز به ویزا ندارند.افرادی که مقیم یکی از کشور های حوزه شینگن یا اتحادیه اروپا هستند و نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کشور سوئد را ندارند.
تبعه‌ی دارای ملیت سوئدی که برای همسر و فرزندانشان اقدام به درخواست ویزا میکنند.خیر موقتا بخش ویزا سفارت سوئد در ایرات تعطیل می باشد و خدماتی در این زمینه ارائه نمی شود. تمامی وقت های سفارت در سال 2020 توسط خود کنسولگری کنسل شده و وقت سفارت های جدید از ژانویه 2021 توسط سفارت اعلام خواهد شد.همسران و فرزندان افراد مقیم و دارئی اقامت سوئد برای دریافت ویزا و الحاق به خانواده از طریق کنسولگری سوئد در تهران برای ویزای ملی سوئد میتوانند اقدام نمایند. که با توجه به اپیدمی کرونا تمامی وقت های سفارت درسال 2020 کنسل شده است.
-.

اطلاعیه های سفارت سوئد در تهران :

( اطلاعیه جدید : 23 آذرماه 99)

 • سفارت سوئد در تهران به کسانی که برای اقامت دائم آن کشور از طریق روش UT-cards اقدام کرده اند طبق روال عادی خدمات میدهد.
 • افراد مقیم سوئد طبق روال گذشته میتوانند برای پیوستن همسر وفرزندان زیر 18 سال خود از طریق بخش کنسولی سفارت درخواست ویزا نمایند.
 • برای دریافت وقت سفارت میتوانید با انتخاب یکی از روش های زیر برای سال 2021 وقت رزرو کنید.                                                               ارسال ایمیل به : ambassaden.teheran-visum@gov.se و یا از طریق:  سایت نوبت دهی سفارت سوئد 
 • بخش ویزا های کوتاه مدت( شینگن) سفارت سوئد فعلاً تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد و تمامی وقت هارزرو شده درسال 2020 به ژانویه سال 2021 انتقال داده شد و توسط خود سفارت اطلاع رسانی خواهد شد.
 • فقط کسانیکه قبض رسید پاسپورت دارند با هماهنگی تلفنی یا ایمیل می توانند برای تحویل پاسپورت خود به سفارت مراجعه نمایند.
 • اگر برای تمدید کارت اقامت سوئد خود اقدام کردید با هماهنگی قبلی میتوانید از بخش کنسولی سفارت تحویل بگیرید.
آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت فنلاند: (زمان بازگشایی سفارت فنلاند)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت فنلاند در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت فنلاند در تهران :

( اطلاعیه جدید : 30 تیر ماه 99)

 • به دلیل وضعیت Corona virus / COVID-19 ، فنلاند به طور موقت پذیرش درخواست های ویزای شنگن و اجازه اقامت را در مرکز درخواست ویزای VFS به صورت جهانی به حالت تعلیق درآورده است.

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت دانمارک: (زمان بازگشایی سفارت دانمارک)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت نروژ در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

( اطلاعیه جدید : 30 فروردین ماه 99)

 • از تاریخ 26 ماه مه ، مرکز درخواست ویزا نروژ در تهران به صورت محدود افتتاح شده است و یکشنبه و سه شنبه ها از ساعت 08:00 تا 14:00 متقاضیان دریافت اجازه اقامت را می پذیرید. VFS از 19 ژوئیه شروع به دریافت درخواست ویزای شینگن از اعضای خانواده فوری خواهد کرد. “اعضای خانواده” در این زمینه به همسران / شریک زندگی / هم خانه ، والدین و فرزندان زیر 21 سال اشاره می کنند.
 • برای اطلاع از افرادی که اکنون مجاز به سفر هستند ، لطفاً به صفحه اصلی اداره مهاجرت مراجعه کنید – https://www.udi.no/en/important-messages/endring-i-innreiseregler-fra-15.-juli /
 • علاوه بر این به سؤالات متداول (سؤالات متداول) در وب سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید – https://www.udi.no/fa/about-the-corona-situation/

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت پرتغال: (زمان بازگشایی سفارت پرتغال)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت پرتغال در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت پرتغال در تهران :

( اطلاعیه جدید : 30 تیر ماه 99)

 • بازگشایی جزئی مرکز درخواست سفارت پرتغال در 19 جولای 2020
 • سفارت پرتغال در تهران اطلاع می دهد ، با شروع 19 جولای سال 2020 ، دریافت و درخواست ویزا برای دسته های زیر ( ویزاهای ملی ) را از سر خواهیم گرفت.
 • ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت برای اهداف تحصیل – برای سال تحصیلی 2020/2021
 • ویزای اتحاد (پیوست) خانواده.
 • ویزای اقامت موقت برای اهداف تحقیقاتی و ویزای اقامت برای فعالیتهای تدریس یا حرفه های بسیار ماهر.
 • ویزای اقامت موقت برای انتقال موقت کارمندان در شرکتها و ویزاهای اقامت برای فعالیتهای مستقل یا ویزاهای راه اندازی.
 • ویزاهای درمانی
 • برنامه ها را می توان در مرکز درخواست ویزا VFS در تهران ارسال کرد.
 • ویزاهای کوتاه مدت (ویزاهای شینگن) تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می آیند.

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت مجارستان: (زمان بازگشایی سفارت مجارستان)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت مجارستان در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت مجارستان در تهران :

( اطلاعیه جدید : 27 تیر ماه 99)

 • به دلیل شیوع جهانی بیماری COVID-19 مرکز درخواست ویزای مجارستان تا اطلاع ثانوی هیچگونه درخواستی را نمی پذیرد. در صورتی که هنوز موفق به دریافت گذرنامه خود نشده اید، تنها در روزهای یکشنبه از ساعت 08:00 الی 13:00 به مرکز VFS مراجعه کنید.

آسان ویزا

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت جمهوری چک: (زمان بازگشایی سفارت جمهوری چک)

آخرین اخبار در مورد زمان بازگشایی و شروع به کار سفارت جمهوری چک در تهران را در این قسمت بخوانید ⇓ ⇓ ⇓

اطلاعیه های سفارت جمهوری چک در تهران :

( اطلاعیه جدید : 27 تیر ماه 99)

 • به دلیل شیوع جهانی بیماری COVID-19 مرکز درخواست ویزای جمهوری چک تا اطلاع ثانوی هیچگونه درخواستی را نمی پذیرد. در صورتی که هنوز موفق به دریافت گذرنامه خود نشده اید، تنها در روزهای یکشنبه از ساعت 08:00 الی 13:00 به VFS مراجعه کنید.

آسان ویزا
اخبار-بازگشایی-سفارت-کانادا-در-ترکیه

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت کانادا در ترکیه: 

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

سفارت کانادا در دبی:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

سفارت کانادا در آذربایجان:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

سفارت کانادا در ارمنستان:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

 
زمان-بازگشایی-سفارت-اینگلیس-در-ایران

<< اخبار بازگشایی سفارت ها >>

سفارت انگلیس در ایران:

( اطلاعیه جدید : 31 تیر ماه 99)

اطلاعیه راب مک ایر سفیر بريتانيا در تهران درباره مرکز درخواست ویزا در ایران که قرار است از ۲۶ جولای بازگشایی شود

سفارت انگلیس در ترکیه:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

 سفارت انگلیس در دبی:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

سفارت انگلیس در آذربایجان:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

سفارت انگلیس در ارمنستان:

به زودی اخبار مربوط به بازگشایی سفارت ها در این قسمت قرار داده میشود

 

 

برای به اشتراک گزاشتن این پست با دوستانتان در شبکه های اجتماعی کلیک کنید

⇓ ⇓ ⇓

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email
سوالات متداول در مورد بازگشایی سفارت های خارجی در ایران

ما درآسان ویزا همه روزه اخبار مربوط به باز شدن بخش ویزا هر کشور را به اطلاع شما می رسانیم برای اطلاعات دقیقتر میتوانید به وب سایت کنسولگری هر کشور مراجعه نمایید.

با توجه به افزایش همه گیری کرونا در ایران و بعضی ازکشور های عضو شینگن، اکثر سفارت های خارجی بسته اند یا بعضا فقط به درخواست کنندگان ویزای ملی همان کشور خدمات ویزا ارائه میدهند و متاسفانه زمان مشخصی برای بازگشایی این سفارت ها برای درخواست کنندگان ویزا توریستی و تجاری ارائه نشده است.

محتوای تغییر وضعیت
محتوای تغییر وضعیت

بله سفارت آلمان در تهران باز می باز می باشد و به متقاضیان ویزای بند مدت( دانشجویی، پیوست به همسر، اقامت کاری، و اقامت از طریق سرمایه گذاری خدمات ویزا میدهد) متقاضیان ویزا کوتاه مدت شینگن تا اطلاع ثانوی نمی توانند برای ویزا اقدام کنند.

این خبر که سفارت آلمان در ایران بسته می باشد کاملا اشتباه می باشد و سفارت در اکثر بخش های ویزا خدمات ارائه می نمایید به جزوه بخش روادید گوتاه مدت شینگن